Skocz do zawartości

Moja F31 335d 407KM 781Nm wynik po programie u Aligatora;)


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 109
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jeśli chodzi o wygląd reflektory LED to inna liga w porównaniu do xenonów. są piękne - konstrukcja świateł do jazdy dziennej "ringów" w porównaniu do ringów w lampach xenon to dla mnie przepaść. adaptacyjne LED'y na pewno dają radę :8)

jeśli chodzi o tylne lampy...osobiście chyba kupiłbym zwykłe lci a nie m performance... ciekawą opcją są na pewno lampy z edycji m sport shadow choć pewnie trudniej takie dostać...

https://www.bmw.co.uk/bmw-cars/3-series/touring/m-sport-shadow-edition

generalnie auto a zwłaszcza silnik i wyposażenie masz Mariusz kozackie! :cool2: :)

Edytowane przez mpier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie lampy tylne , ale w F30 ma kolega Tomasz325. Super efekt, widziałem wczoraj na żywo :cool2:

No i takie lampy chcę kupić i podejrzewam że będzie wyglądać super :wink: :)

 

Na pewno chcesz zmienić Xenony na LEDy? Jest dużo opinii, że LEDy są słabsze. Ja się przesiadłem na nie adaptacyjne LEDy z halogenów w E90 i jest lepiej ale zawsze mam wrażenie, że brak soczewki robi tu swoje i i to światło jest jasne ale nie za równo pada. Ledy w F30 nie mają tak ładnego odcięcia jak lampy z soczewkami. Podobno adaptacyjne działają trochę lepiej. Jak ma ktoś adaptacyjne LEDy w F30 w Krakowie to chętnie się spotkam i możemy porównać :)

Tak się nad tym zastanawiam bo moje lampy Bixenon świecą bardzo dobrze a wręcz zdecydowanie lepiej niż w mojej E91 ale nie podobają mi się te kierunki w tych lampach bo zwykle żarówki a w E91 były ledowe kierunki i świeciły zdecydowanie lepiej a w poliftowych F31 kierunki ledowe to poprostu bajka i to mnie przekonuje by zmienić lampy, jak zamontuje to możemy porównać. :wink:

 

Temat o tych lampach adaptacyjnych kiedyś znalazłem na niemieckiej stronce, znajdę to ci podeśle. To są dokładnie te lampy :) Dojrzałem te hamulce sport przez felgi ale wiesz m sport to nie m performance :norty: Sport są w m pakiecie a ty chcesz żeby wyglądało wyjątkowo tak?:P Szukaj kupca na te m sport i kupisz m performance :) A co myślisz o liczniku full led i montaż kratek w zderzaku bez halogenów? :norty:

Byłbym wdzięczny jakbyś podesłał linka :cool2:

Nie zgodzę się zaciski M-Sport czy M-Performance są takie same niczym się nie różnią, różnica w hamulcach M-Sport a M-Performance jest tylko taka że tarcze są nacinane i nawiercane w M-Performance a w M-Sport są gładkie i to tylko taka różnica na razie się tym nie przejmuje bo niedawno poprzedni właścieciel wymienił w ASO wszystkie tarcze i klocki także mam spokój na jakiś czas a zaciski można później zmienić kolor i kupić tarcze nacinane i nawiercane. Wtedy będzie wyjątkowo :wink: :cool2:

Co do licznika to już mi proponował kolega Radek taki bajer ale na razie temat do przemyślenia a kratki zamiast halogenów jakoś mnie nie przekonują bardziej wolałbym zamontować halogeny ledowe z Poliftowej F3x.

 

Hamulce M nie są w Mpakiecie tylko jako dodatkowa opcja.

Dokładnie to opcja którą można doposażyć auto przy konfiguracji w salonie.

 

Hamulce M nie są w Mpakiecie tylko jako dodatkowa opcja.

Myślałem że hamulce m występują tylko w m pakiecie bo wersji sport lub innej co widziałem ich nie było. Dzięki za uświadomienie mnie:)


No to kolega Randall Cię oświecił :wink:

 

jeśli chodzi o wygląd reflektory LED to inna liga w porównaniu do xenonów. są piękne konstrukcja świateł do jazdy dziennej "ringów" w porównaniu do ringów w lampach xenon to dla mnie przepaść. adaptacyjne LED'y na pewno dają radę :8)

jeśli chodzi o tylne lampy...osobiście chyba kupiłbym zwykłe lci a nie m performance... ciekawą opcją są na pewno lampy z edycji m sport shadow choć pewnie trudniej takie dostać...

https://www.bmw.co.uk/bmw-cars/3-series/touring/m-sport-shadow-edition

generalnie auto a zwłaszcza silnik i wyposażenie masz Mariusz kozackie! :cool2: :)

Dziękuję za docenienie mojego auta :cool2:

Dlatego myślę o zmianie reflektorów bo również mi się podobają i jeśli bym zmieniał to tylko na adaptacyjne Ledowe.

M sport schadow o takich nawet nie wiedziałem muszę to obejrzeć.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dzię koledze z Forum Adamowi Gorik79 zakupiłem zestaw do wymiany oleju w skrzyni 8hp70z.

Jutro wymiana i zobaczymy czy będzie poprawa w pracy skrzyni :) Dziękuję Adam :cool2:


https://imgur.com/a/WAhcc

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w x drive kto olej wymieni ?? :>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w x drive kto olej wymieni ?? :>

A przepraszam, Bartku daj jakieś namiary na konkretne oleje :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w razie W doślemy, x-drive ważna sprawa i trzeba często wymieniać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X drive oryginalny kupowalem w aso.. Adaptacja obowiazkowa podczas wymiany oleju.. tak jak Kulfon pisze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałem ci kratki bez halogenów bo w e91 tak miałeś i myślałem że też będzie ci się podobać ale jak wolisz ledowe halogeny to git:) Aaa w sprawie tych lamp ledowych to znalazłem ale temat tylko do m3. Z angielskiego jestem słaby także przeglądnij czy w ogóle ci się przyda. http://f80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1237336 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

 

Czy to jest oryginalny ekran nawigacji w BMW F30? Wygląda jak ten nowy montowany w X5 itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było od Adama jedną przesyłką ogarnąć oleje :wink:

To prawda ale nic straconego :cool2:

 

w razie W doślemy, x-drive ważna sprawa i trzeba często wymieniać

Po świętach się odezwę Adam :wink:

 

A po wymianie oleju w skrzyni rozdzielacza napędu nie zapomnij Mariusz zrobić adaptacji ;)

Mariusz a jak Tobie wymieniałem olej to nie robiliśmy adaptacji, zrobiłeś później :?:

 

X drive oryginalny kupowalem w aso.. Adaptacja obowiazkowa podczas wymiany oleju.. tak jak Kulfon pisze :)

Dzięki za podpowiedź Bartek, gdzie robiłeś adaptację :?:

 

Mariusz

Będzie powiększanie mocy?

Tak Mariusz, wszystko w swoim czasie :cool2:

 

Proponowałem ci kratki bez halogenów bo w e91 tak miałeś i myślałem że też będzie ci się podobać ale jak wolisz ledowe halogeny to git:) Aaa w sprawie tych lamp ledowych to znalazłem ale temat tylko do m3. Z angielskiego jestem słaby także przeglądnij czy w ogóle ci się przyda. http://f80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1237336 :)

Dzięki w zderzaku Performance nie było halogenów seryjnie dlatego nie miałem a tutaj nie mam zamiaru tego zmieniać jedynie wymienić na ledowe :wink:

Poczytam i zobaczę co dalej.

 

To ogłoszenie tego auta już widziałem z trzy miesiące temu, nawet myślałem o zakupie tego auta ale cena jest zbyt wysoka i odpuściłem ale nie ukrywam że mam zamiar tak zrobić swoje auto :cool2:

 

Coś nie mogę się przekonać do tych lamp..

Dlaczego Jurek? Myślę że na żywo zmieniłbyś zdanie :wink:

 

 

Czy to jest oryginalny ekran nawigacji w BMW F30? Wygląda jak ten nowy montowany w X5 itd

Ten ekran faktycznie wygląda inaczej albo właściciel zmienił z nowszego modelu w sumie to niedaleko mnie to auto stoi i może bym obejrzał na żywo to auto :wink:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje x drive robilem w garazu. Moim Laptopem z programem do bmw :)

Co do zmiany lamp..... auto masz swieze naciesz sie troche pojezdzij :) te lampy performance bez obrazy ale zalatuja tandeda. Nawet ten chrome mi sie podoba bo dodaje szyku troche do auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie wiedziałem nawet,że taką adaptację się powinno zrobić.Bartek mnie uświadomił ;) przy kolejnej wymianie nie zapomnę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaptacje x drive robilem w garazu. Moim Laptopem z programem do bmw :)

Co do zmiany lamp..... auto masz swieze naciesz sie troche pojezdzij :) te lampy performance bez obrazy ale zalatuja tandeda. Nawet ten chrome mi sie podoba bo dodaje szyku troche do auta...

Bartek jeżeli adaptację robiłeś sam to mnie też powinno się udać :wink: Co do lamp to na razie się zastanowię i przemyślę temat bo szczerze to te ori bixenony świecą naprawdę zajebiście ale tylne lampy trzeba zmienić albo na M-Performance albo M Sport Schadow :wink: Co do chromu to szczerze to również dodaje szyku według mnie :cool2:

 

nie wiedziałem nawet,że taką adaptację się powinno zrobić.Bartek mnie uświadomił ;) przy kolejnej wymianie nie zapomnę ;)

Ja również nie miałem pojęcia że taka adaptację trzeba wykonać. :|

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wymieniłem olej w skrzyni wraz z nową misą oleju z wbudowanym filtrem oraz kompletem nowych śrub do miski :wink: Części zakupione nod kolegi z forum Gorik79 w bardzo przystępnej cenie oraz że nigdy nie wymieniałem oleju w skrzyni 8hp70z otrzymałem kilka rad od kolegi Gorik79 co do wymiany oleju w tej skrzyni za co dziękuję bo się przydały :cool2:

Wymiana przebiegła bezproblemowo a olej był już dość mocno przepracowany nie zrobiłem zdjęć zużytego oleju ale zrobiłem zdjęcie miski olejowej:


T26QQPW.jpg


G9eixUo.jpg


Jak widać na powyższych zdjęciach magnesy z miski olejowej wychwyciły opiłki z pracy skrzyni także był to najwyższy czas na wymianę oleju po tej operacji skrzynia pracuje zdecydowanie lepiej i polecam każdemu kto jeszcze oleju nie wymieniał w skrzyni 8hp70z wymienić ten olej bo przeczytaniu kilku wątków jedni zalecają wymianę a jedni nie zalecają wymiany oleju a ja zalecam zrobić taki zabieg bo to jedynie wyjdzie na dobre dla skrzyni.


Tutaj jedno zdjęcie zakupionego filtra paliwa i powietrza które również zostały wymienione przy wymianie oleju w skrzyni, olej w silniku wraz z filtrem oleju został wymieniony zaraz po zakupie auta ale niestety nie udokumentowałem tego ale Olej jaki zastosowałem to Mobil 1 5W30 Low SAPS.

ABKmbmB.jpg


Jeszcze przed świętami dotarła do mnie przesyłka:


k6Ig9nB.jpg

q1Gean8.jpg


Tutaj porównanie ori IC z IC z Wagnera :)


nzkEnOh.jpg


Napiszę tylko że IC Wagner spasował bez jakichkolwiek przeróbek i bez zbędnego docinania czegokolwiek po porostu plug&play, moim zdaniem nie warto kupować taniej tandety i kombinować tylko warto wydać trochę więcej by wszystko pasowało idealnie w IC wagnera wszystkie kąty przyłączy są odpowiednio ustawione ori węże są spasowane idealnie a nawet są zrobione specjalne zaczepy na dole IC po ty by obudowa wentylatora dołem nie wisiała tylko by była przymocowana jak trzeba w poprzednim aucie miałem IC z MGmotorsport i tych zaczepów nie było i obudowa dołem dyndała a poza tym wloty nie były tak spasowane jak w Wagnerze. IC Wagnera kupiłem okazyjnie za 500 euro od kolesia który miał montować u siebie ale auto sprzedał i IC był mu zbędny normalnie trzeba za taki 700 euro wydać ale jakość na wysokim poziomie i warto było wydać :cool2:


Po świętach jestem umówiony na program u Wojtka (Aligator) w Katowicach, zobaczymy co uda się wycisnąć z tego silnika.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ruch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry ruch

Dzięki Bartek :cool2:

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach jestem umówiony na program u Wojtka (Aligator) w Katowicach, zobaczymy co uda się wycisnąć z tego silnika.

celuje w 360koni i 710niuta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow, jeńców jak zwykle nie bierzesz.

Cel, który sobie postawiłeś - ten z ogłoszenia na alledrogo - robi wrażenie i nie wątpię że uda się go osiągnąć! powodzenia !

Galeria: E91 320D LCI M-Pakiet 2009r.



2010-2016 E46 Touring 320D 136km 2000r.

2016-2017 E91 318i LCI 143km 2008r.

2017 E91 320d LCI 206km|393Nm 2009r.


kod zniżkowyna 5€ do Carly: XAZHF8

http://yanosik24.pl/widget/64583.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po świętach jestem umówiony na program u Wojtka (Aligator) w Katowicach, zobaczymy co uda się wycisnąć z tego silnika.

celuje w 360koni i 710niuta :mrgreen:

Łukasz jutro się okaże ile wypluje, zobaczymy jak z DPF-em i ile pokaże seria bo to ważne ale Wojtek ( Aligator) zrobi program który będzie bezpieczny dla skrzyni i silnika a to nie pierwsze auto które robię u niego :cool2:

 

wow, jeńców jak zwykle nie bierzesz.

Cel, który sobie postawiłeś - ten z ogłoszenia na alledrogo - robi wrażenie i nie wątpię że uda się go osiągnąć! powodzenia !

Dziękuję, bardzo mi się podoba ten wóz ale trochę cena zbyt wysoka dla mnie, nie ukrywam że zrobienie mojego auta jak te z ogłoszenia nie powinno stworzyć wiele problemów bo wszystko jest dostępne w zakupie ale poniesie pewne koszty ale na pewno nie takie jakie koszty poniosłem przy projekcie E91. Powolutku dojdę do celu.

Sprzedam, uchwyt ręcznego ze skóry, tylna klapa Pre-Lci Igiełka.

Człowiek nie potrzebuje gwiazdy, błyskawicy a nawet czterech pierścieni, człowiek potrzebuje dwóch nerek.

Moja ślicznota: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=158&t=211412 oceń:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.