Skocz do zawartości

E87 N43b16 wymiana sterownika silnika


jeycoob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zamierzam wymienić sterownik silnika i moje pytanie czy wystarczy wymienić sam sterownik o tym samym numerze czy muszę kluczyki itp mój numer sterownika 7579142 szukałem na allegeo DME MSD81.2 znalazłem na allegro o tych samych numerach ale w opisie aukcji pisze że z silnika BMW E91 318i 143km czy to możliwe że sterownik o tych samych numerach był montowany w dwóch różnych silnikach ? proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do wszystkich n43 jest ten sam sterownik, zarówno 1.6 jak i 2.0l.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce wymienic bo już nie wiem gdzie problemu szukac wypadanie zapłonu na cyl 2 i cyl 3 raz chodzi dobrze raz na dwa raz na trzy cylindry świece wymienione dwa razy cewki wymienione wtryskiwacze podmieniane miejscami kompresje wczoraj sprawdzałem na pierwszym 11bar drugim 14bar trzecim 12bar i czwartym 12 bar przed pomiarem silnik chodził na wolnych obrotach 15 min i w trakcie pomiaru były wszystkie świece wykręcone już nie wiem gdzie szukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

gdyby kazdy przy tej usterce wymienial sterownik to bys go nie znalazl na allegro...

Zrob pomiar kompresji bez dotykania pedalu gazu nastepnie z pedalem w podlodze a na koniec wstrzyknij do cylindra kilka 5 cm oleju na tlok i wykonaj pomiar.

Wrzuc korekcje na dobrze pracujacym silniku oraz podczas problemu

luknij na cisnienie paliwa na dobrze pracujacym silniku i podczas problemu

wrzuc foto swiec a nastepny post pisz juz w temacie wypadania zaplonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlaczego wszystkie? Jest teoria, że wymiana z podziałem na banki jest ok i ma to sens.

Stwierdzasz to ze względu na doświadczenie czy wytyczne bmw?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak jak Ci pisałem to nie moje auto i nie miałem w tym interesu, auto znajomego, podałem mu namiar do Ciebie, który mi przekazałeś a co on z tym zrobi nie mam na to wpływu.

Wracając do n43 i wtryskiwaczy możesz to jakoś wytłumaczyć? Rozumiem, że jak szwankują dwa na różnych bankach, ale jak ewidentnie tylko jeden? Wiadomo, że lepiej mieć z głowy i zrobić komplet żeby nie wracać do tematu zapewne przez jakieś 100k km, ale wtryskiwacz nie kosztuje tyle co świeca tylko przynajmniej 700,- a z reguły ponad 900..swoją drogą ostatnio chyba podrożały.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Sorry za post pod postem, ale chciałem zaktualizować temat, w silniku n43b20 z przebiegiem niespełna 83k km wymieniłem 1 wtryskiwacz (oczywiście ustalone z właścicielem), który ewidentnie był przyczyną problemów na zimnym silniku oraz wypadaniem zapłonu na tym cylindrze, dodatkowo był błąd regulacja mieszanki (29E0) oraz zasiarczony katalizator (30EA). Po wymianie 1 sztuki i wypaleniu katalizatora praca silnika wyrównała się oraz błędy nie pojawiły się na drugi dzień (zimnym silnik), co miało miejsce wcześniej za każdym razem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.