Skocz do zawartości

oszust Radom


Rekomendowane odpowiedzi

Witam na wstępie nie wiem czy dobry dział wybrałem,ale to mój pierwszy samochód marki BMW i to z problemami. Zakupiłem auto marki BMW e60 3.0 Benzyna N52 automat,klimatronic 2 strefy za 36 000 zl. Takiego auta szukałem,żeby mial klime 2 strefy,skóre, silnik 3.0 benzyna. Auto sprowadzone ze Szwajcarii.

Auto na aukcji mialo nastepujace wyposażenie: ABS,Alarm, ASR,klimatyzacja dwustrefowa, czujnik deszczu,czujnik zmierzchu,czujniki parkowania przednie i tylne, immobilizer, kurtyny powietrzne, poduszki powietrzne 10, swiatla xenon, el.fotele, podgrzewana przednia szyba, tapicerka skorzana, wielofunkcyjna kierownica,wspomaganie, nawigacja gps, radio cd, zmieniarka, alufelgi, bezkluczykowy dostep, komputer pokladowy. Przebieg auta na liczniku 219 tys. Auto mierzone miernikiem przedzial miedzy 120 a 170.

Po kupnie auta kupiłem sobie kabel i program Maxiecu. Po przeskanowaniu auta wyskoczyly błędy modułu klimatyzacji 10 błędów, w silniku wyskoczyly 3 błędy termostat, pomocnicza pompa wody oraz 2A99 czujnik pozycji wału korbowego,wylotowy wał rozrządu, do tego bledy postojówek, ktos wsadzic białe ringi bez canbusa. Dochodza stuki w zawieszeniu, narazie nie sprawdzałem skąd

Nastepnie dałem auto do elektryka magika, ktory programuje, koduje, mechanika sie nie zajmuje. Miał sie zająć modułem klimatyzacji.

No i to co mi powiedział zwaliło mnie z nóg. Auto Pana nie ma climatronica 2 strefy, ktos wsadził tylko panel klimatronica, który wywala błedy i temu raz grzeje raz zimne. A ja mówie jak nie ma, jak takie miało być. Drzwonimy do serwisu a tam okazało sie ze auto wyszło z 1 strefa na pokrętła, koleś wsadził mi panel climatronica, zeby podnieść wartość auta.

Musiałem zakupić niestety panel seryjny i przekladka, auto teraz grzeje i nie ma błedów klimy. Zostałem pozbawiony ważnej funkcji, płacąc za nią i myśląc że ją mam.

Kolejna sprawa przykra przy błędach termostatu jak i czujnika wału mam napisane w programie licznik kilometrów, a tam 274 tys. a licznik pokazuje 219 tys. Licznik kilometrów przy błedach rozumiem że to przebieg??? Pewnie tak, wiec z drugą sprawą mnie oszukał.

Na szczęście silnik i skrzynia automat pracuje bardzo dobrze.

Dzwoniłem do kolesia z Radomia a on ogolnie smiech i wogole, ze na fakturze kwota 17.5 tys i moze mi tyle oddać.

Jak moge mu uprzykszyć życ? Nasłać kontrole skarbową anonimowo??? Badź jakiś inny pomysł??

BMW no porobie sobie no i zostawie, bo ladne, ale bez climatronica i przebieg wiekszy.... a przebieg to juz przestepstwo tak?

Dane handlarza: dwa adresy

1."wokers" sp. z o.o. ul. Wernera 9/11, 26-600 Radom, dane na fakturze,

2. ul. Juliusza Słowackiego 187 A, tam zostało kupione auto i ma biuro.

Termostaty zakupiłem oryginalne bedą wymieniane niedlugo, pomocnicza pompa wody tam to pewnie szczotki sie skonczyly tak-regeneracja??

a czujnik pozycji wału korbowego,wylotowy wał rozrządu błąd 2A99 to czujnik rozrządu wylotowy????

Z góry sorry za poruszenie różnych tematów w jednym poście.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w ciemnej d... bo podpisałeś umowę na lipną kwotę, więc jak cokolwiek będziesz chciał zrobić - też dostaniesz po gaciach. Za poświadczenie nieprawdy, próbę oszukania skarbu państwa na należnym podatku.

Jedyne co to możesz kolesiowi ryj obić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co tej skarbówce napiszesz, że masz podejrzenie, że koleś w porozumieniu z klientem zaniża wartość sprzedawanych przedmiotów na fakturze vat? sam na siebie bata nakręcisz, bo skarbówka na pewno o klienta też zapyta....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znalazłem firmę która doposaża BMW, za 1200zl zrobi mi climatronica 2 strefowego lift opłaca sie ? Obecnie mam jedną strefę.... posiadam ekran business, za 4600 zł mogą włożyć mi cały system nawigacji profesional cic z ekranem panelem idrive i kablami....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad tym climatroniciem to bym się jeszcze zastanowił ale CICa bym sobie odpuścił, za duże koszty za stary wóz.... z początku parę razy użyjesz a później od wielkiego dzwona coś tam zrobisz a prawie 5 koła wydasz... lepiej tą kasę przeznacz na ogarnięcie mechaniki bo na pewno coś tam do roboty jeszcze znajdziesz, ewentualnie jakiś felgi coś takiego. Ale to jest moje zdanie i ja bym tak zrobił na Twoim miejscu, Ty rób jak chcesz ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę........

Pojechałeś do Radomia to raz. Dwa że nie piszesz nic o sprawdzeniu auta przed zakupem - pożałowałeś paru stówek przy 36k ehh. Człowiek uczy się na błędach.

Co do CIC - jak poprzednik pisał - szkoda kasy. Auto ma już swoje lata a dodatkowo nie będziesz z tego korzystał - uwierz na słowo - może czasami jak będziesz siedział w aucie i się nudził :lol:

 

Przeznacz te pieniądze na naprawę zawieszenia, pakiet startowy i jak tak koniecznie chcesz ten climatronic.

 

Ze sprzedawcą nic nie zrobisz - odda Ci tyle co na fakturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto było sprawdzane miernikiem i na stacji diagnostycznej. Na stacji dół suchy, silnik skrzynia wal suchy, hamulce ok, amory po 58 %, tył, przód 61%. Ogólnie nic złego sie nie dowiedziałem przed zakupem. Dopiero po zakupie u elektryka......
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stacja pod kompa Ci autka nie podłączyła.

Gdybyś następnym razem szykował się na Bmw zapytaj tutaj na forum lub skorzystaj z usług firm sprawdzających auta.

Od siebie polecę http://www.bimmer-check.com/

 

Teraz gdy masz już auto rozkoduj sobie VIN i porównaj z tym co stoi w garażu.

https://www.etkbmw.com/bmw/PL/vin/decoder/online

Co do 2A99:

https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=259875

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Temat powinien raczej mieć tytuł "Naiwny kupujący" i być poradnikiem typu: "Co robisz źle kupując samochód".

 

Niemal wszystkie wady, o których piszesz dało się stwierdzić PRZED ZAKUPEM!!!

Pretensje możesz mieć tylko i wyłącznie do siebie. Skoro nie chciało Ci się rozkodować i sprawdzić wyposażenia po VIN oraz szkoda było 50 czy 100 zł na podłączenie kompa, to sorry, ale wzbudzasz u mnie uśmiech politowania, a jakiekolwiek współczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że podłączenie pod komputer da ci listę błędów tylko, z których można było wywnioskować że moduł sie zjebala, a nie że ktoś przełożył w celach zarobkowych !!! A po za tym rozkodowalem vin i było napisane Klima automatyczna !!! A wiesz czemu ?! Bo w e60 wszystkie miały Klime automatyczna, a że ja mam 1 strefę to też jest Klima automatyczna !! A żeby doprecyzować ile stref ma auto to tylko serwis udzieli info. Wcześniej tego nie wiedziałem, jak pewnie ty też tego nie wiesz..... wpiszesz mój vin w neta i wychodzi Klima auto, to skąd miałem wiedzieć że jest przełożona ?! A po błędach nic by mi to nie dało tylko tyle że jest jakaś awaria, a nie że przełożona !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czyli wg Ciebie diagnoza komputerowa przed zakupem jest głupotą?

Wystarczy, że kompa podłącza osoba mająca pojęcie i wiele jest Ci w stanie powiedzieć o danym aucie.

Odnośnie klimy i tego, że tylko serwis udzieli info jaka ona jest, to piszesz bzdury.

W e60 klima była wyposażeniem standardowym i tej zwykłej nie widać w rozkodowanym VIN.

Klima dwustrefowa to opcja o oznaczeniu S534 i na pewno nie masz tego w swoim VIN.

 

Dalej przystaję przy tym, że poskąpiłeś paru groszy na sprawdzenie auta, a teraz wylewasz swoje żale, a pretensje powinieneś mieć tylko do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okolice Poznania, woj wielkopolska.

Ja nie wylewam żali, tylko podałem namiar jakby ktoś chciał sobie kupić auto z Radomia, żeby wiedział jaki adres omijać. A ty widzę bronisz takich handlarzy! Tu nie chodzi że ktoś nie sprawdził auta przed zakupem i jego wina, tu chodzi że kupując auto to nie powinno to sie zdarzyć, że tam porostu oszukują !

Wracając do tematu pomocnicza pompa wody posiadam ja ? Bo ktoś wyżej napisał że ma to samo auto i jej nie ma......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy sam wiesz co w tym aucie masz....

To jak wróżenie z fusów bo nawet my nie wiemy co masz - nie podałeś 7-miu ost znaków VIN.

Dzwonisz po sklepach - podjedz do ogarniętego elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CM07193 7 ostatnich numerów.

Ja mam porostu kabel i sprawdzam błędy np moduł silnika, wywaliło błąd pomocniczej pompy wody i termostat. Termostaty kupiłem i będą wymieniane, pomocnicza pompa wody dzwonię do sklepu, oni mówią że nie mam. To skąd błąd ? Błędy były kasowane i wracają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.