Skocz do zawartości

Stukanie w silniku/brak mocy 120d 163km


ofme

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Posiadam pewien problem w mojej BMW, wczoraj tzn 27-02-2018 wracając do domu, ruszając już ze świateł silnik nagle zgasł. Odpaliłem ponownie i tutaj nastał nagle pewien problem, silnik ciężko odpalił. Dojechałem do domu bo zostało mi jakies 1,2km, w domu po otwarciu maski wyraźnie słychać stukot z silnika do tego auto nie ma mocy. Zaświeciła się kontrolka "chyba" ciśnienia oleju "czerwona lampka alladyna". Przebieg silnika 178tyś, olej wymieniany na bieżąco. Przeczuwam na panewkę, ale wy może mnie jakoś pokierujecie co pierwsze sprawdzić. Jest to moje pierwsze BMW, głównie tylko w grupie VAG siedziałem. Zacząć od zrzucania miski olejowej? I jakie ew koszta wymiany panewek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciezko Cie pokierowac jak sie nie slyszy tego stukotu chos kontrolka cisnienia oleju moze byc powodem uszkodzenia panewki.

Auto ciezko pali tylko gdy obruci panewke i jesli bedzie ten problem Ciebie dotyczyl to szukaj silnika.

Ten przebieg to jest pewny czy allegrowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisane objawy bardzo pasują do panewki. Miałem podobną sytuacje w Hondzie. Z tym, że ja pojechałem deczko dalej niż ty i silnik stanął. Jak kolega wyżej pisze, myślę że lepiej będzie poszukać drugiego silnika. Z tym, ze musisz sprawdzić czy to na 100% panewka. Stukanie może tez być spowodowane brakiem ciśnienia oleju. Może pompa oleju siadła, smoka zatkało? Tylko jak jechałeś bez ciśnienia ten kawałek to kto wie co tam się wydarzyło, być może smarowanie było tylko nie pod właściwym ciśnieniem to tak na pocieszenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa po mału się wyjaśnia, padła dwumasa. Silnik kręci ciężko, lecz posypało się koło. Czekam na zdjęcia od mechanika jak to wszystko w środku wygląda. Dzisiaj rano nie było możliwości aby odpalić silnik. Co przy objawie padniętej panewki silnik lekko by kręcił tak tłumaczył mi mechanik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co przy objawie padniętej panewki silnik lekko by kręcił tak tłumaczył mi mechanik.

A przy rozsypanej dwumasie tym bardziej bedzie krecil normalnie ale jak auto jest u mechanika to doradzanie forumowiczow jest chyba zbedne - teraz to juz zadanie mechesa znalezc problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przypuszczenia były dobre/złe, dwumasa jako tako trzymała się kupy, została zamontowana nowa. Lecz problem leży nadal w stukaniu. Po wymianie olej+filtr (znów) na 5w-30 castrola, nie ma w oleju żadnych opiłków. Mechanik niestety nie rozebrał dołu aby sprawdzić panewki itp. co dla mnie jest troszkę chore bo tego się domagałem mdz. Teraz pytanie, zabierać się za wyciąganie silnika z buty i rozbieranie dołu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu fajny mechanik :). W tym modelu tego nie robiłem akurat ale prawdopodobnie da się dół rozebrać bez wyciągania silnika. Może zacząć od pomiaru ciśnienia oleju?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zabrałeś auto od niego? Możesz nagrać to stukanie?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja obstawiłbym pęknięty wał niestety.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek zabieram się za ściąganie pokrywy zaworów, sprawdzeniu rozrządu itp. Na pewno wyjedzie silnik z auta

 

A więc tak, przyczyna znaleziona.... Skrzywione dwa zawory, na dniach wrzucę zdjęcia co było przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.