Skocz do zawartości

G30_540i Power and Sound


larsen

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

odebrałem G30_540i po doposażeniu w pakiet Power & Sound. Sam przed podjęciem decyzji nie znalazłem żadnego info na ten temat. Piszę to info dla tych którzy zastanawiają się lub wahają się nad przeprowadzeniem tej modyfikacji. Czy warto, zdecydowanie polecam. Pakiet obejmuje wymianę :

- układu wydechowego na M Performance

- nowy update wg. indywidualnego numeru ściągany z Monachium

- wymianę konwertera na przenoszący wyższe obciążenie nM

- wymianę blendy zderzaka tylnego ( ja zastosowałem z 550i )

Wymiana konwertera niestety z wymianą oleju w skrzyni w aucie o przebiegu 1500 km i za to płaciłem osobno ( 700 PLN ).

 

Nie mogę jeszcze w pełni docenić zmian, po ustąpieniu tych ruskich temperatur zmieniam olej silnikowy i pewnie dopiero wtedy będę miał pełny obraz. Ponadto tłumik też musi się przepalić. Dzisiaj wiem, że auto bardzo wiele zyskuje przy przyśpieszaniu prędkościami powyżej 120 km/h. Ze startu spróbuję dopiero po wymianie oleju, tymczasem nie ma mowy o pałowaniu i kikdownach. W trybie sport czuć wyraźnie kopnięcia przy zmianie biegu. Tłumik nie przepalony, ale w mojej ocenie sound z...jebisty. W trybie komfort efekt słyszalny ale absolutnie nie jest uciążliwy. W trybie sport jest już superowo, strzeli przy zmianie biegu i słychać go przy wkręcaniu na obroty. Najlepsze efekty przy redukcji na dużej prędkości i wysokich obrotach ... wtedy zaryczy !!! Zaznaczam, że żadnego buractwa dźwięku, w mojej ocenie pakiet BMW skrojony na miarę. Jeszcze raz niezdecydowanym - zdecydowanie polecam. Z tego co powiedzieli w ASO mój pakiet był pierwszym doposażeniem w PL.

Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Obawiam się, że będziesz miał kłopot z doposażeniem. Wiem, że masz wymieniony wydech na M Performance, a według BMW nie montują tego w elementach, ale tylko Power and Sound w całości. Info a ten temat potwierdziłem w BMW DE. Nadają pakietowi indywidualny numer, dostajesz certyfikat na nowy update, co między innymi w razie awarii sterownika przychodzi już z nowym oprogramowaniem. Według mnie tylko odsprzedaż wydechu i zamawianie całości. Przy okazji dostępne końcówki wydechu nadal tylko chrom. Szukałem w USA, ale też nikt nie robi.
Larsen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w moim Aso powiedzieli ze się są i dostałem nawet ofertę cenowa, choć wszystko wskazuje na to ze jest tak jak piszesz. Trzymam w każdym razie ACSa jako plan B;)
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że będziesz miał kłopot z doposażeniem. Wiem, że masz wymieniony wydech na M Performance, a według BMW nie montują tego w elementach, ale tylko Power and Sound w całości. Info a ten temat potwierdziłem w BMW DE. Nadają pakietowi indywidualny numer, dostajesz certyfikat na nowy update, co między innymi w razie awarii sterownika przychodzi już z nowym oprogramowaniem. Według mnie tylko odsprzedaż wydechu i zamawianie całości. Przy okazji dostępne końcówki wydechu nadal tylko chrom. Szukałem w USA, ale też nikt nie robi.

 

i ja dostałem takie info w serwisie , kolega trusmar namówił mnie na wydech ale umówiłem się z moim kolegą z bmw lublin ze zamontuje pakiet power and sound w swoim demu i mnie zaprosi ....pewnie od razu postawie swoją na montaż :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak będzie w Best Auto Demo z MPP&S to chętnie porównam z moim MP Sound only;) Mam teściów w Lublinie więc czasami tam bywam;) Bierz zdecydowanie cały pakiet od razu, bo jeśli nawet da się dołożyć Power do Sound to się to nie opłaca (w pakiecie praktycznie wydech masz gratis, bo wszystkie części poza wydechem kosztują tyle co cały pakiet).
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Larsen czy mógłbyś powiedzieć ile zapłaciłeś za pakiet w całości ? jeśli nie chcesz pisać na forum to wyślij mi na priv, wiesz ze najgorzej targować się z kolegą ....a ja jestem własnie w takiej sytuacji :lol: :lol: :lol:

 

Trusmar Ciebie zapytam o to samo , pamiętam ze masz dobre ceny :lol: , Twoja wycena wydechu była lux, jeśli masz ofertę na pakiet i podzielisz się ze mną tą widzą będę wdzięczny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech kupowalem na promocji -25% przy okazji MPerformance Days w pazdzierniku. Na caly pakiet tez mialem oferte -25. Teraz za wszystkie pozostale elementy pakietu poza wysechem chca 10k plus montaz
Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam uwagę, że wydech Mperformance to nie ten sam wydech co jest w pakiecie Power and Sound. I rzeczywiscie, teoretycznie MPPSK jest sprzedawany jako pakiet, ewentualnie mozna dokupic sam wydech z tego pakietu, w okolicy 5kpln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zwracam uwagę, że wydech Mperformance to nie ten sam wydech co jest w pakiecie Power and Sound. I rzeczywiscie, teoretycznie MPPSK jest sprzedawany jako pakiet, ewentualnie mozna dokupic sam wydech z tego pakietu, w okolicy 5kpln.

 

Czy możesz rozwinąć tę myśl, bo szczerze mówiąc nie rozumiem. Najpierw piszesz, że to nie ten sam wydech, a potem że można dokupić sam wydech z tego pakietu, więc chyba się nieco zakręciłeś;)

Life's too short to drive boring cars!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W F30 jest tak,że Wydech Mperformance jest innym wydechem niz ten, który występuje w pakiecie MPPSK (ten jest przepustnicą itd.;m a inny lepszy dzwiek) i na tych doswiadczeniach oparłem swoja wypowiedź. Natomiast, z tego co przejrzałem ETKE, wygląda na to,że w G30 ta sprawa zostałą uregulowana i jest to jeden i ten sam tłumik, więc alarm odwołany ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Slyszalem i chcialbym aby moje dziecko tez tak moglo brzmiec. Narazie jest wykastrowane i nawet na sport plus co nakwyzej powyje i delikatnie sie zmruczy i to tyle:(


Czy lepiej - x3 tym bardziej m jest skaczace i duzo mniej komfortowe od limuzyny. Wzialem g30 wpasnie ze wzgledu na autostrady i moja droge do pracy po ktorej e70 skacze w lewej na prawa od 70kmh co jest malo komfortowe... f16 radzi sobie duzo lepiej ale na autostradzie fruwa. Od 170kmh trzymasz sie kierownicy obawoajac sie gdzie Cie dmuchnie.

Ja swojej g30 nie zaluje nawet zlotowki - syper komfort i prowqdzenie. Silnik bajka tyle ze ten wydech niepirzyjemnie wykastrowany (rozumiem idee auta ale na sport plus chcialnym aby byl zblizony do m40i).


Czekam na wypowiedz ktoregos z wladcicieli;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kuba a nie lepiej rozejrzec sie za jakims aftermarketowym aktywnym wydechem? Niestety bmw w kwestii wydechow daje ciala na calej linii. Czytalem sporo narzekan na m40i na niemieckim forum ze jest zaraz po uruchomieniu za glosne, ze pol osiedla stawia na nogi i brakuje trybu dobrego sasiada. Szkoda ze bmw nie oferuje aktywnych wydechow tak jak to robi mercedes do wersji amg. Dodatkowo przy wysokich predkosciach na autostradahc komfrot moze ci poleciec strasznie. Ja swoj samochod bardzo chwale za cisze przy predkosciach okolo 200km/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, ze trzeba zmienic mape silnika.;( w m40i w sport plus masz zupelnie inna mape nawet w porownaniu do power and sound( tak sie przynajmniej wydaje i to ona odpowiada gliwnie za popcorn i strzaly z wydechu). Sama zmiana wydechu zrobil auto tylko glosniejszym i lepiej brzmiacym, ale draniem raczej nie bedzie;) aktywny wydech jest w sumie w m5 i m550i. Inna sprawa ze do 450nw mercu mozna dostac aportowy wydech z klapami;(


Mamy kilka osob ktore jezdza na takich wydechach wiec czekam na ich wypowiedzi;) zwykle jezdze 170maks bo szybciej jest zbyt niebezpiecznie na a2 i a1 przy normalnym ruchu. Niektorzy nie maja lusterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.