Skocz do zawartości

E46 N42B18 Zamarznieta odma - problem z olejem


klimas1990

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry koledzy,

Ostatnie mrozy nie były dla mojej buni łaskawe... Wczoraj po przejechaniu ok 2km auto zaczęło bardzo mocno dymić na biało wiec zjechałem i zgasiłem auto. Otworzyłem maskę i gdy otworzyłem korek wlewu oleju to uderzyło ciśnienie ( oczywiście podejrzany - odma.) Sprawdzam bagnet a tam nie ma oleju... Cały olej poszedł w układ wydechowy tylko jak??? :mad2: Czy da się to jakoś uratować? Czy silnik już na żyletki?

Dodam ze sprawdzałem płyn chłodniczy to jest w normie, oleju tam nie wyczuwam. Silnik pracuje tak naprawdę ładnie i równo nic się nie zmieniło w tej kwestii.

 

Odma była wymieniana rok temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzałeś od razu po zatrzymaniu się to może olej jeszcze nie zleciał do miski, albo już wcześniej miałeś mało. Sprawdź na zimnym silniku jaki masz stan, poczekaj aż mrozy odpuszczą i wtedy sprawdź co dalej z silnikiem, z żyletkami to chyba gruba przesada, nie będzie tak źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie na zimnym sprawdza się poziom oleju tylko 5-10 min po zgaszeniu. Wtedy dolej i daj znać ile weszło, n42 więc pewnie uszczelniacze zaworowe do wymiany, dla testu rozgrzej auto, zostaw na wolnych obrotach 10 minut i po tym czasie dodaj gazu, jak puści dyma to uszczelniacze. Oczywiście zrób to jak uzupełniasz olej.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na zimnym sprawdza się poziom oleju tylko 5-10 min po zgaszeniu.

 

A jaka jest różnica w poziomie oleju między zimnym, a 10 minut po zgaszeniu? 5 minut po zgaszeniu może jeszcze cały nie spłynąć i pomiar będzie zaniżony, ale po 10 zakładając, że spłynie już cały to jaka później ma być różnica? Rozszerzalność cieplna oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przeczytaj instrukcję obsługi, tam jest info o 5 minutach, zdarza się, że zaworek w podstawie filtra nie trzyma i olej spływa po czasie (nieprzyjemny dźwięk przy rozruchu - brak smarowania) i na drugi dzień może być więcej oleju w misce niż właśnie kilka minut po zgaszeniu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... Odma wyczyszczona, 2 przewody od niej wymienione a trzeci wyczyszczona. Wszystko było zawalone masłem. Zdjalem też pokrywę zaworów i tam też maselka było bardzo dużo. Wszystko wyczyscilem. Wymieniłem też olej na nowy. Silnik pracuje lepiej jak wcześniej, lepiej reaguje na gaz. Muszę tylko zrobić jakąś większą trasę żeby ten olej wypalić z tłumika. Zrobiłem póki co 80km i dymi już mniej ale jeszcze czuć olej. Będę obserwował stan oleju czy nie ubywa i upewnić się co do tych uszczelniaczy. Jestem ciekaw jak długo ten olej będzie się wypalal z tłumika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie da się odpowiedzieć na takie pytanie..ewentualnie tak: aż się wypali :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A może 110km? :wink:

Ap ropo był taki jeden co w dziale e87 opisał jak wypalał katalizator (nox) na autostradzie przez chyba 40km przy obrotach 6000 rpm i później pytał dlaczego świeci się czerwona kontrolka od oleju i czy oznacza to coś złego :duh: więc ostrożnie z takimi radami, tam też ktoś tak polecał wypalać wspomniany katalizator z noxem..jakieś rozpędzanie, hamowanie, but i tak w kółko :shock: a jest od tego procedura w ista :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.