Skocz do zawartości

Problem z katalizatorem w e90 320i


grzegorczyk6

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem u siebie to samo. Błędy kata 2AC4 i 2AC5 zapalalały mi checka. Nowy katalizator to bardzo duży koszt. Regeneracja wychodziła coś grubo ponad 1300zl a od paru osób dowiedziałem się, że regenerowany katalizator nie zawsze działa tak jak powinien. Kupiłem używke z przelotem 70 tys km za 400 zł. Dostałem gwarancję na 1 miesiąc. Katalizator wymieniłem sam. Dostęp jest tragiczny a sam katalizator jest zintegrowany z kolektorem. Sruby pochowane ledwo idzie wcisnąć rękę. Katalizator odkręcałem od góry i od dołu. Przy wymianie trzeba zaopatrzyć się w uszczelki (pierścienie) które uszczelniaja kolektor wydechowy. Zeszło mi dość długo bo jakieś 5 h. Od października odpukać wszystko jest okej i check się już nie zapala.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trafiłeś na sprawną używkę . Ciekawe czy kupując taki katalizator dostaje sie jakąś gwarancje rozruchową . Bo można kupić używany ale niesprawny a tego chyba przed założeniem kata nie da się sprawdzić. A gdzie kolego z posta wyżej kupiłeś ten używany kat? Może dałbyś jakieś namiary? No chyba ze kupiłeś od osoby która miała jeden na stanie a nie zajmowała sie używanymi częściami. Pozdro . Ok juz widze gwarancja byla;).

Ponawiam pytanie z wyzej zadanego . Czy slyszeliscie o wymianie samego srodka katalizatora na nowy? Niby wychodzi to pewniej od używki bo używany ma juz troche przelatane km . Czy spotkaliście sie z taka czynnoscia jak rozcinanie kata?

I jeszcze jedno pytanie edytuje juz e raz;;D katalizator mam pewnie zapchany olejem bo troszke moja bunia go brala jakie 300 ml na 10 tysiecy. Teraz juz jest wszystko uszczelnione i tu pytanie czy katalozator sie oczysci przez jazde z butem w podlodze czy nie ma szans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trafiłeś na sprawną używkę . Ciekawe czy kupując taki katalizator dostaje sie jakąś gwarancje rozruchową . Bo można kupić używany ale niesprawny a tego chyba przed założeniem kata nie da się sprawdzić. A gdzie kolego z posta wyżej kupiłeś ten używany kat? Może dałbyś jakieś namiary? No chyba ze kupiłeś od osoby która miała jeden na stanie a nie zajmowała sie używanymi częściami. Pozdro . Ok juz widze gwarancja byla;).

Ponawiam pytanie z wyzej zadanego . Czy slyszeliscie o wymianie samego srodka katalizatora na nowy? Niby wychodzi to pewniej od używki bo używany ma juz troche przelatane km . Czy spotkaliście sie z taka czynnoscia jak rozcinanie kata?

I jeszcze jedno pytanie edytuje juz e raz;;D katalizator mam pewnie zapchany olejem bo troszke moja bunia go brala jakie 300 ml na 10 tysiecy. Teraz juz jest wszystko uszczelnione i tu pytanie czy katalozator sie oczysci przez jazde z butem w podlodze czy nie ma szans?

 

Siema. Tak miałem gwarancję na katalizator. Jeśli w przeciagu miesiąca coś by się działo mogłem go spokojnie oddać do sprzedającego. Katalizator znalazłem w necie na allegro. Akurat był blisko mnie więc odebrałem go osobiście. Z tego co wiem osoba ta na codzień nie zajmuje się sprzedażą części. Katalizator pochodził z robitka. Regeneracja katalizatora polega wlasnie na rozcieciu puszki katalizatora i wymianie wkładu. Mi pod Warszawą krzykneli za taką usługę 1200 zł... 1500 z wymianą i roczna gwarancja. Co do twojego pytania - jestem prawie pewien, że jak katalizator jest zapchany to sam się nie oczyści. Mój katalizator miał idealne wyniki na analizie spalin i sam w sobie wyglądał jak nowy a mimo tego wkład w środku był wypalony i non stop miałem checka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak kolega pisze. Ja mam 318i i mam jedną puszkę. 320i będzie miało dwie puszki co oznacza większy koszt regeneracji. Na twoim miejscu szukałbym używki po małym przebiegu. Najlepiej z gwarancją żebyś w razie czego mógł odzyskać kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wam. Byłem dzisiaj u mechanika u mnie w okolicach a jestem ze Starachowic i powiedzial mi że regeneracja mojego kata bedzie kosztowała 400 złotych i tak jak mówicie polegać bedzie ona na rozcięciu kata i wymiany całego środka. To nie wiem czy chce mnie gościu zrobić w trąbe ze tak tanio a w rzeczywistości po prostu nic nie zrobi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wywalało różne błędy, kata, sondy, zapłonu itd. ...

a teraz się okazało, że termostatu nie ma...

 

była sama obudowa, bez całego mechanizmu w środku, ładną "sztukę" któryś "mechanik" odstawił... :mad2:

 

dziś jechałem i auto bardzo fajnie chodziło, na zimnym i ciepłym

 

a sondy dobre mam, były sprawdzane, kat też dobrze wyglądał... ;)

 

to, że komputer pokazuje błąd katalizatora to nie znaczy, że to faktycznie on jest uwalony... u każdego co innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bankowo to jest katalizator . Wywala błędy sondy lambda za katem. na pewno mam go zanieczyszczonego olejem bo olej już się zaczął zbierać w końcówce wydechu więc kat do wymiany. Tylko teraz mam dylemat. kupić używke czy regenerować ten który mam. ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taki problem,

 

Okazało się, że uszczelniacze trzonków zaworowych. Do sprawy podszedłem kompleksowo i naprawiłem uszczelniacze oraz przy przybiegu 160 000 wyciąłem katy, było ich 2.

 

Wzamian weszły 2 strumiennice z nierdzewki. Odłączenie tylnich lambd oraz zmiana oprogramowania na nieuwzględniające danych 2 sond.

 

 

Wynik: Spalanie tak samo, trochę lepiej chwyta od dołu, wydech teraz śmierdzi.

 

Kosztorys: wycięcie katów + wspawanie strumiennic = 600PLN

 

Zmiana softu: 800PLN

 

p.s. po wycięciu katy były w bardzo dobrym stanie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.