Skocz do zawartości

Dtc przycisk nie reaguje na wylaczenie


Terier555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak w opisie nie moge wylaczyc dtc. Kontrola dziala jak należy natomiast nie moge jej wylaczyc.. Krotkotrwale nacisniecie jak i dlugie przytrzymanie nie powoduje nic. Na desce zadnej reakcji, nic sie nie wyswietla.. jakies pomysly ? Przycisk jest podswietlony czyli prad dochodzi.. e61 530xdrive automat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym że nie wykazalo zadnych błędów. W sobote bede wymianial olej w skrzyni rozdzielczej, przy okazji jak skombinuje kompa to podepne. Ktos moze mial podobny przypadek lub nasuwa wam sie jakies przypuszczenie czemu moze to nie działać ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobny przypadek, że nie działał ten przycisk. Wszystko posprawdzane, włącznik, kable itd... aż temat został porzucony z braku pomysłów.

Po jakimś czasie uszkodzeniu uległa pompa abs i została wymieniona na drugą (używkę). Po wymianie wszystko zaczęło działać poprawnie - również wyłącznik.

Błędów również żadnych nie było, a przycisk nie działał

Kilka dni temu z podobną awarią (i niedziałającym przyciskiem dezaktywacji systemu) i wymianą pompy abs miałem do czynienia w audi. Po wymianie wszystko działa ok.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Każdy będzie działał tylko są wersje dla grzanych siedzeń lub bez, Dynamiczna regulacja szerokości oparcia, Klimatyzowane fotele przednie itd. Musisz znaleźć odpowiedni do twojego wyposażenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bezpieczniki sprawdzałeś ? Instalację elektryczną idąca do przycisku również sprawdź, jeśli nadal będzie problem to chyba pozostanie to o czym pisał kolega bankowiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd dochodzi do przycisku, bezpieczniki przeswietlone i wszystko ok, wypialem nawet jeden by sprawdzic jak sie zachowuje bez kontroli ale dalej nie znalazlem winowajcy nie dzialajacego dtc Edytowane przez Terier555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odkopuje temat, zawiozlem auto do elektromechanika, ten sprawdzil polaczenia wewnatrz auta zaczynają od wlacznika dtc, na.kompie widać ze reaguje załącza i rozłącza natomiast sterownik dalej nie wyłącza dtc, wymienilem zatem sterownik, ponowna adaptacja i dalej nic.. zostaje do sprawdzenia część przewodów ktore ida od sterownika pompy do srodka. Ma ktoś schemat instalacji pompy abs lub sterownika ? Chcialbym sprawdzic te przewody bo prawdopodobnie tam jest problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W sobote bede wymianial olej w skrzyni rozdzielczej, przy okazji jak skombinuje kompa to podepne.

Skoro nie masz kompa, to skąd wiesz, że VTG wymaga wymiany oleju?

Ale najgorsze; jak zarejestrujesz nowy olej i wykasujesz adaptacje olejową? Tak się nie robi.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie masz kompa, to skąd wiesz, że VTG wymaga wymiany oleju?

Ale najgorsze; jak zarejestrujesz nowy olej i wykasujesz adaptacje olejową? Tak się nie robi.



Kompa nie mam na własność ale np. warsztaty mają, i wlasnie wtedy czyli rok temu wykazał wymiane i wymienilem, po czym zrobilem adaptację, nie wiem do czego pijesz skoro temat nie dotyczy wymiany oleju w skrzyni rozdzielczej tylko dtc..???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kompa nie mam na własność ale np. warsztaty mają, i wlasnie wtedy czyli rok temu wykazał wymiane i wymienilem, po czym zrobilem adaptację, nie wiem do czego pijesz skoro temat nie dotyczy wymiany oleju w skrzyni rozdzielczej tylko dtc..???

Nie, nie miałem żadnych złych intencji Kolego. Nie chciałem, abyś coś zrobił nie tak, Xdrive jest drogi.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pdc jest, grzania tyłka nie ma. Problem leży ewidentnie w kablach od wtyczki sterownika do grodzi silnikowej i ponawiam pytanie czy ktoś posiada schemat przewodow oowej wtyczki lub schemat pinow w kostce lub w sterowniku to juz mi dużo pomoże. Nie oddam juz zadnemu elektromechanikowi auta do sprawdzenia tej materii bo na dzień dzisiejszy wydalem tylko nie potrzebnie 800zl na podmianke uzywanego sterownika oraz adaptacje i sprawdzenie ze w kabinie przewody są ok a przycisk działa i na kompie wszystko ok widzi ze przycisk otwiera i zamyka uklad natomiast sygnal do sterwonka nie dochodzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Myślałem że będzie łatwiej ale trudno :D

Twój przycisk jest sterowany przez LIN_Bus a kabel idzie do SZM ale tu nie ma problemu bo inaczej przycisk pdc też by nie działał.


Najłatwiej by było gdybyś połączył pod kompa i zczytal plik z modułu ABS to można by znaleźć plan ale myślę że odnajde prawidłowy bo jest ich sporo.


Później się odezwę


DSC pin 31 - - > SZM Pin 14 kabel niebiesko-Fioletowy


Schemat jest mojej konstrukcji do innego tematu ale ładnie widać dsc na nim :D

Miejsce SZM na szkicu jest też chyba błędne z tego co pamiętam.

Zaznaczyłem strzałką

Screenshot_20190325_155649.jpg

Screenshot_20190325_141501.jpg

Screenshot_20190325_135819.jpg

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pociągnij sobie od razu kabel i doprowadz do szm albo zmierz multimetrem czy przerwy nie ma.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.