Skocz do zawartości

Wymiana rozrządu 318i n43b18 320i n43b20


ponte

Rekomendowane odpowiedzi

viewtopic.php?f=70&t=183631

 

Witam, czytałem forum i znalazłem temat, by sprawdzać co jakiś czas przed opaleniem naciąg łańcucha rozrządu,

Sprawdzałem raz był napięty, drugi raz tez, aż natknąłem się na fragment w którym uniosę łańcuch 4-5mm.

Byłem u mechanika słuchał, powiedział że rozrządu jako tako nie słychać, praca silnika jak w dieslu to, że tak pracują wtryski bezpośrednie.

Głównie boje sie o to żeby nie zniszczyć tych kół vanos bo są drogie.

Chciałem i tak wymienić komplet tego rozrządu, tylko mam problem bo ten mechanik nie ma blokady do tego silnika (n43) i w okolicy też nie mogę za bardzo nikogo znaleźć.

Koszt części znalazłem komplet za 414zł.

Powiedźcie czy znacie kogoś kto by mi to ogarnął ? województwo Małopolskie, miasto Wadowice.

Ile za robote z rozrządem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

u mnie przy 74tys zaczynał lekko walić na zimnym przez jakieś pół sekundy, przy 82tyś wymieniłem cały kpl. przebieg tutaj nie ma nic do rzeczy bo nawet słyszłem o przypadkach, że przy 60tyś był już do wymiany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Ja mam 190tys. Wymieniłbym ten komplet tylko nie wiem do kogo to zawieź zeby miał odpowiedznie blokady.

Auto kupiłem przy przebiegu 189tys, nie zwracałem wcześniej uwagi na ten łańcuch. mam nadzieje, że koła vanos będą nie zniszczone.

Napinacz sam chyba nic nie pomoże, bo wygląda to tak jakby łańcuch tylko w jednym miejscu był uciągnięty chodz nie wiem.

 

ppatryk - a skąd brałeś rozrząd? Bo widziałem, że miałeś odrazu z tym dolnym kołem zębatym i uszczelką,

Ja znalazłem tylko tu i tu jest bez.http://www.rozrzad.pl/pl/p/Rozrzad-Lancuch-rozrzadu-BMW-318-E90-N43-SW99130335/5563

Chyba, że osobno dokupywałes?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw kupiłem na necie, nie pamiętam jaki sklep, na pewno na allegro, koło zębate też na allegro (cena była naprawdę konkurencyjna)

wymieniałem przy jakiś 115 tys km - był delikatny luz, zrobiłem to zapobiegawczo (miałem swego czasu N47 i tam mi się zerwał to naprawa kosztowała bardzo dużo pieniędzy)

moim zdaniem w tych silnikach rozrząd powinno się robić co 150-170 tys km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Ja jestem po wymianie, mechanik powiedział, że nie było tragedi, i śmiało można było jeździc.

Najwięcej widać było po małym kole na wale korbowym, że nowe znacznie większe, A reszta ok, ślizgi delikatne rysy od łańcucha nic więcej.

A to, że łańcuch na zimnym raz jest bardziej napięty, a raz mniej jest spowodowane ustawieniem "łyżwy" napinacza czy jakoś tak;p

bo względem nowego łańcucha stary wcale nie był dłuższy. był trochę luźniejszy jakby na szerokośc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wymieniajcie rozrząd bez względu na stan łańcucha. Prowadnice są problemem, bo się rozpadają i ich fragmenty zatykają smok, przez co silnik jest słabo smarowany. Te nowe podejrzewam, że są już z innego materiału. To tak powszechna sprawa, że lepiej zapobiegać niż potem mieć do wymiany panewki i inne elementy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

czy powie mi ktos z forumowiczów jak wyglada wymiana łańcucha rozrządu w silniku benzyna 2.0 n43? Czy rozrząd znajduje sie tam z przodu oraz mniej wiecej jaki jest koszt takiej wymiany oraz czy trwa długo?

Poza tym jakby ktos mógł polecić jakis dobry warsztat przy granicy pl-de w okolicach Zgorzelca co takie rzeczy robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.