Skocz do zawartości

[E87] 118d - Pilot/Centralny zamek/Niezamykanie drzwi


michal850814

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od wczoraj jestem posiadaczem e87 118d z 12.2004r.

 

Moj problem polega na tym ze nie moge kluczem zamknąć wszystkich drzwi ani podnieść szyb, jedynie zamykają sie drzwi z przodu od strony kierowcy. Otwieranie razem z opuszczaniem szyb działa dobrze. Jezeli chodzi o pilot to z pilota bez problemu otworze wszystkie drzwi ale nie moge ich już zamknąć, klapa bagażnika też się nie zamyka. Prosze o pomoc, dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od wczoraj jestem posiadaczem e87 118d z 12.2004r.

 

Moj problem polega na tym ze nie moge kluczem zamknąć wszystkich drzwi ani podnieść szyb, jedynie zamykają sie drzwi z przodu od strony kierowcy. Otwieranie razem z opuszczaniem szyb działa dobrze. Jezeli chodzi o pilot to z pilota bez problemu otworze wszystkie drzwi ale nie moge ich już zamknąć, klapa bagażnika też się nie zamyka. Prosze o pomoc, dzieki.

 

Zamkiem w drziwach mechanicznie otworzysz tylko drzwi kierowcy jak i zamkniesz , nie całe auto . !

Co do pilota , klapa bagażnika otwiera się tylko po naciśnięciu przycisku odskakuję ale z pilota się nie zamyka , zamykanie jest na zasadzie jak w każdym aucie czyli trzaśnięcia klapą. Jeżeli nie działa samo zamykanie jest to dziwne w sumie ale można sprawdzić to czy poproostu na zamknięciu wysyła pilot sygnał być może pilot jest walnięty , widziałem na allegro gościa z Mysłowic który naprawia te klucze chyba 200 zł .

Sprawdź czy w srodku na konsoli gdy wciskasz przycisk wszystko działa , może ktoś dłubał w modułach i pózniej nie programował ( każdą funkcje przy wymianie modułu np. light moduł należy kodować od szyb po głupie kierunki mi po wpięciu innego light modułu jak zmieniałem lampy na xenony to objawy były te same . )

Jeżeli masz tylko jeden kluczyk to nie zastanawiał bym się tylko jechał do serwisu i zamówił drugi koszt może jest i duży ale masz drugi kluczyk działający i w razie zagubienia jednego zawsze masz drugi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko się da zrobić z pilota. Z kluczyka można tylko odryglować drzwi kierowcy. Co mnie zaskoczyło, to to, że z kluczyka nie mogę domknąć szyb jak i ich otworzyć. To już w E36 to miałem, ale możliwe że coś tu mój niefabryczny alarm namieszał.

 

Czy wy możecie z kluczyka otworzyć i zamknąć szyby?

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymasz dłużej przycisk zaknięcia i domykają się szyby , gdy chcesz otworzyć szyby na pilocie trzymasz otwieranie i szyby zjeźdzają w dół u mnie tak jest

 

A z kluczka? Nie z pilota tylko z kluczyka... wsadzając kluczyk w zamek od drzwi?

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzymasz dłużej przycisk zaknięcia i domykają się szyby , gdy chcesz otworzyć szyby na pilocie trzymasz otwieranie i szyby zjeźdzają w dół u mnie tak jest

 

A z kluczka? Nie z pilota tylko z kluczyka... wsadzając kluczyk w zamek od drzwi?

 

Nie , zamek w drzwiach służy tylko do otwarcia awaryjnego czyli np. siadł akumlator a wtedy pilot nie działa wkładamy kluczyk w zamek i otwieram , podnosimy maskę i na kable odpalamy . Lub gdy kluczyki zatrzasną się w samochodzie dzięki zamkowi można otworzyć samochód .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lipa straszna! W E36 mogłem nawet szyberdach domknąć z kluczyka (w E60 też tak można) a tu nie... Lipton!

 

Tak ponieważ w poprzednich modelach można było zamówić kluczyk bez centralnego zamka w kluczyku , dlatego sterowanie musiało być we wkładce zamka aby nie było problemów i pytań dlaczego otwierają się tylko jedne drzwi

do e87 i e90 oraz e60(po lifcie ) nie da się zamówić kluczyka bez pilota .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do e87 i e90 oraz e60(po lifcie ) nie da się zamówić kluczyka bez pilota .

Jak nie można jak można :) Można zamówić sam pilot, albo sam kluczyk.

http://www.allegro.pl/item964170771_klucz_kluczyk_kluczyki_grot_bmw_nowy_oryginal.html

Oczywiście sam kluczyk można użyć tylko do otworzenia/zamknięcia drzwi, auta już się nie odpali.

Orientacyjny koszt surówki pod kluczyk to 60zł. Dorobi każdy średnio rozgarnięty punkt z kluczami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 lata później...
  • Moderatorzy

Hej, zaczynam mieć te same problemy o których pisał autor wątku. Na pilocie, który zawsze używałem od ok. tygodnia mam problemy z zamykaniem samochodu. Wygląda to tak jakby nie działał guzik do zamknięcia auta. Otwieranie działa... bagażnik też. Otwieranie okien także, ale już zamykanie nie. Co ciekawe, od czasu do czasu zamykanie znowu zaczyna działać (i jak mu się odwróci to już działa).. ale w większości przypadków nie działa.

Sprawdzałem drugim pilotem i jest OK. Tz. jak pod domem nie chciało mi działać zamykanie to na drugim pilocie zadziałało. Czyli coś jest nie tak z pilotem. Miał ktoś coś takiego? Może bateria pada? Z wątków na forum widziałem, że po włożeniu kluczyka do stacyjki auto potrafi sygnalizować słabą baterię - u mnie nic takiego nie występuje.

 

Btw. Kojarzę, że ktoś kiedyś pisał DIY do wymiany baterii w kluczyku, ale teraz nie mogę tego wątku namierzyć. Kojarzy ktoś ten wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Co do wymiany baterii to już wiem gdzie widziałem DIY... na babybmw.net ;) Jakby ktoś kiedyś potrzebował: http://www.babybmw.net/howtos/how_to-_refurbish_a_bmw_remote_control.pdf

Pytanie tylko czy w moim przypadku jest sens wymieniać baterię :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

JAk zmienisz daj znac :norty:

MOzesz jeszce tego pilota przylozyc do brody wtedy zwieksza sie moc i zamykac z tylu tam jest antena lepiej lapie ale to choro wyglda :mrgreen:

niewiem jak pozniej bedzie z heretycznoscia jak samemu sie wymieni baterie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

[*]Hej wszystkim jestem tu nowy, kupiłem sobie pierwszy raz BMW padło na model 118d.

Jednak po zakupie okazało się że ma pewne wady chciałbym się poradzić was czy da się coś z tym zrobić.

 

Silnik jest 1.6 benzyna gaz i autko jak odpaliłem rano chodziło aż do momentu przełączania się na gaz po przejechaniu kilku km. Nagle zgasł po przełączniu na gaz problem ustąpił po rozgrzaniu się auta

 

Kolejny problem to ze zauważyłem iż radio cd business w nie czyta nie widzi płyt jak włożylem tam kilka krążków to po naciśnięciu przycisku aby wyszła płyta to słychać że coś by chciało płytę oddać Ale nie wychodzi.

 

Cały czas się pali kontrolka poduszki oraz pasów nie zagietych chyba pasażera :/

 

Czy wibracje na galce zmiany biegów to normalna rzecz? Auto ma przejechane 177 tys.

 

Czy wie ktos jak odpiąć kostkę od środkowej kratki nawiewu ? Wyjalem kratkę ale nie mogę tej kostki odpiąć :/

Zamek centralny otwiera wszystkie drzwi ale zamyka tylko kierowcy reszta bolcow się nie opuszcza jak w środku nacisne zamknięcie wszystkich drzwi to tak samo

Edytowane przez Vxend
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To nie złego ulepa kupiłeś 118d z silnikien benzynowym i to jeszcze na gaz. :D Może to jednak 116i, a może klapę masz od 118d :D przebieg ładny, allegrowy, nie przekraczający bariery psychologicznej 200tyś.

Sprecyzuj co to jest diesel czy ne benzyna. Gałka w dieslu przenosi wibracje w benzynie nie. Co do drzwi i poduszek podepnij kompa, tylko nie uniwersalnego tylko INPE lub coś nowszego ale do BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dlaczego nie mogę zamknąć/otworzyć kluczykiem wszystkich otwartych drzwi, tylko te od kierowcy.

Pilotem zamykają/otwierają się wszystkie bez problemu

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić to w opcjach za pomocą manetki od kierunkowskazów. Mozesz otwierać tylko drzwi kierowcy (musisz nacisnać dwa raz o ile sie nie myle żeby otworzyć reszte drzwi) lub wszystkie naraz.

 

Druga część się zgadza i dotyczy, jak rozumiem, pilota ? Cy też przekręcić kluczyk w zamku według opisu wyżej ?

 

"Musisz zmienić to w opcjach za pomocą manetki od kierunkowskazów." A tego, to nie wiem jak :-( PS. mam ekran ( iDrive ) i tam też szukałem

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.