Skocz do zawartości

Miałem stłuczkę :-(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj miałem stłuczkę (pierwszą w życiu) i jestem bardzo smutny bo kupiłem moją E30 7 dni temu :cry2: :( Gościu walnął mi w bok od kierowcy, drzwi pogięte, próg naruszony, porysowany lakier i chciał się "ugadać" za 100zł ??!!??!! :duh: Gupi!!

No i teraz pojawia się moje pytanie: co dalej?

Mam spisany numer polisy gościa, jego tablice, policja oczywiście wezwana, wszystko w protokole jest wypisane.

Jak już pisałem kupiłem go 7 dni temu, polisa poprzedniego właściciela ważna jeszcze do 9.08.2006 (Warta), ale i tak ubezpieczyłem sie w innym TU w dniu 31.08.2006, ubezpieczenia zachodzą na siebie bo jedno jak i drugie jest aktualne.

Czy odszkodowanie dostane od dwóch ubezpieczalni? Czy tylko z mojej obecnej?

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mowisz o AC czy OC ?? bo jezeli OC to idzie z jego ubezpiecznie i nic cie nie powiino obchodzic. jezdziesz do rzeczoznawcy tam gdzie tamten gostek ma auto ubezpieczone , tam inspektor robi wycene i oddajesz auto do naprawy. i sa 2 metody. ryczaltowa lub kosztorysowa.

 

dla mnie ryczaltowa byla korzystniejsza - tyle ze kase dostajesz srednio po 30 dniach od dnia zgloszenia , przekazem lub na konto bankowe.

 

reszte dopytaj sie w warsztacie w ktorym bedziesz naprawial swoja BECIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że obecnie mam 2 OC, a na czym polega ta druga metoda "kosztorysowa" ? Ta ryczałtowa tzn. że najpeirw ja sam wykładam sianko na naprawę a dopiero później dostaje je z powrotem i czy dostanę 100% zwrotu kosztów czy będe jeszcze "w plecy"? Bo słyszałem że jak samochód ma więcej niż 10 lat to nie zwrócą mi całej kasy za części z serwisu, a drzwi w serwisie do E30 kosztują 1600zł!!! :shock:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że obecnie mam 2 OC, a na czym polega ta druga metoda "kosztorysowa" ? Ta ryczałtowa tzn. że najpeirw ja sam wykładam sianko na naprawę a dopiero później dostaje je z powrotem i czy dostanę 100% zwrotu kosztów czy będe jeszcze "w plecy"? Bo słyszałem że jak samochód ma więcej niż 10 lat to nie zwrócą mi całej kasy za części z serwisu, a drzwi w serwisie do E30 kosztują 1600zł!!! :shock:

 

2 ubezpieczenia OC sa niezgodne z polskim prawem. Jako ze ubezpieczyles sie w innym towarzystwie a obowiazujace ubezpieczenie starego wlasciciela nie dotyczy juz w sumie auta bo zostalo sprzedane to na pewno w razie stluczki z Twojej winy to ubezpieczalnia poprzedniego wlasciciela wyprze sie na 100% w literze prawa. Druga sprawa ze to w Ciebie uderzono nie z Twojej winy wiec nawet sprawa 2 Twoich ubezpieczen nie ma tu zadnego znaczenia bo za szkody bedzie placic ubezpieczalnia winowajcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Kr_520_s jeżeli nie wypowiesz umowy OC zawartej przez poprzedniego właściciela to będziesz płacił 2 razy za OC!! Masz na to 30 dni i powinieneś zostać o tym poinformowany przy zawieraniu nowej umowy OC. Inna sprawa, że nawet jak będziesz miał 5 AC to i tak szkodę zlikwiduje jedna firma a nie wszyskie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poszedł próg, to będziesz miał szkodę całkowitą. Czyli dostaniesz wartość samochodu pomniejszoną o pozostałości, które Ci pozostaną. Czyli tak ok. 50% wartości rynkowej autka. W Niemczech takich samochodów się nie remontuje, dostają opis tzw. totalschaden i są sprzedawane - najczęsciej na wschód. Lub wędrują na zlomowiec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli poszedł próg, to będziesz miał szkodę całkowitą. Czyli dostaniesz wartość samochodu pomniejszoną o pozostałości, które Ci pozostaną. Czyli tak ok. 50% wartości rynkowej autka. W Niemczech takich samochodów się nie remontuje, dostają opis tzw. totalschaden i są sprzedawane - najczęsciej na wschód. Lub wędrują na zlomowiec.

 

 

Majowy:

Z tym progiem to jak na razie tylko moja taka wstępna ocena, bo w sumie jest taki "wygięty", w każdym bądź razie tak mi się wydaje :| no ale zobaczymy jak oceni to likwidator szkód... okaże sie na dniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał podobną, dość powazną stłuczke e30 (wykonał obrót o 180 stopni), walnęła go w bok od kierowcy nubira, z tym że centralnie, w jedne i drugie drzwi. Próg dostał konkretnie, słupek środkowy zrobił minimalną fałde na dachu... Ubezpieczalnia stwierdziła szkode całkowitą. Z odszkodowania starczyło spokojnie kasy na naprawe i jeszcze sporo zostało :D Nie ma żadnych śladów naprawy, chyba że ktoś dobrze obeznany w temacie wnikliwie by się przyglądał.

Oczywiście żadnych problemów zprowadzeniem nie ma, beemka to nie fiat :naughty:

BMW to samochody, reszta to tylko nieudane próby...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...2 ubezpieczenia OC sa niezgodne z polskim prawem.

 

Polskie prawo nic nie mówi w tym zakresie. :mad2:

 

Jak wybierdalem ubezpiecznie nowe OC i mialem polroczna przerwe to babka mi powiedziala ze to jest niezgodne z prawem i moge miec do 5 tys kary jezeli sie zorientuja...( na szczescie nikt do dzisiaj sie nie zglosil ) ale wydaje mi sie ze chyba jest jakies prawo odnosnie zawierania ubezpieczen od odpowiedzialnosci cywilnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...2 ubezpieczenia OC sa niezgodne z polskim prawem.

 

Polskie prawo nic nie mówi w tym zakresie. :mad2:

 

Jak wybierdalem ubezpiecznie nowe OC i mialem polroczna przerwe to babka mi powiedziala ze to jest niezgodne z prawem i moge miec do 5 tys kary jezeli sie zorientuja...( na szczescie nikt do dzisiaj sie nie zglosil ) ale wydaje mi sie ze chyba jest jakies prawo odnosnie zawierania ubezpieczen od odpowiedzialnosci cywilnej

 

Posiadanie równolegle lub zachodzących na siebie 2 lub więcej polis OC (tylko po co) to nie to samo co brak OC lub przerwa w OC przy posadanym zarejestrowanym pojeździe - czytaj dokładnie outline. Innymi słowy:

- Pani miała rację;

- prawo nie zabrania posiadania 2 lub więcej polis OC - tylko po co :modlitwa:

Pozdrawiam

Eulem

E39 [E34/E36]

a tu gram: http://s1.metaldamage.pl/c.php?uid=227838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ostatnio babka połamała zderzak, grill i listwy ochronne. Kwote odszkodowania obliczono na 580zł. Sam nie wiem czy to dużo, czy mało. Auto jeździ jak kiedyś, ale zostało trochę oszpecone. :cry:

 

Dostales bardzo malo!! Ja mialem stluczke w zeszlym roku, ale wtedy mialem jeszcze Cinquecento Sporting '96 Gosciu na skrzyzowaniu udezyli mi w tyl i mialem lekko pekniety zderzak i male otarcia z tabliczki rejestracyjnej. Dostalem za to z ubezpieczalni "Tryg" 700zl. Naprawa kosztowala niecale 200zl.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.