Skocz do zawartości

[E61] 530i N53 - mocny stukot silnika (film)


grzesiekgh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

 

następująca sytuacja, auto po kilku dniach uruchomione i już przy lekko uchylonej szybie zaraz po rozruchu usłyszałem stukanie w silniku. Nagrałem film i w tle myślę że wyraźnie słychać systematyczne stukanie. Czym to może być spowodowane. Do tej pory była sytuacja że po uruchomieniu silnika na zimno czy na ciepło bardzo delikatnie falowały obroty w zakresie 700-800 obr. Silnik to N53 wersja 272 km.

 

link do filmu:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś , co prawda w n52 b30 ale to bliźniacze konstrukcje , zostawiłem auto na ok 2 tygodnie pod domem w zimie bo padł mi regulator alternatora .

po pierwszym uruchomieniu dźwięk był podobny a wygądało jakby olej w regulatorach popychaczy sie zastał i szklanki klepały o zawory .

 

po rozgrzaniu wszystko wróciło do normy ,ale przez kolejne kilka dni jeszcze na zimnym były pojedyncze odgłosy .

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kilka pytań czy stukanie występuje zarówno na zimnym jak i na rozgrzanym silniku ? czy nasila się wraz ze wzrostem temperatury? co się dzieje jak zwiększasz obroty silnika, stukanie przyspiesza ze wzrostem obrotów?

 

Stuka tylko na zimnym silniku, juz po kilku kilometrach jest cisza i zero objawów, cewki są nowe, nowe świece i sonda nox. Regularnie wymieniam olej (Motul Xlean 8100). co 8-10 tankowań dolewam oryginalny dodadek BMW do benzyny http://sklep.auto-voll.pl/dodatek-do-paliwa-do-bmw-silnikami-benzynowymi-100ml-83192408560.html

 

Co do zastania się oleju też cieżko powiedzieć, auto stoi w garażu gdzie zawsze jest na plusie 10 stopni.

Nie sprawdziłem czy stukanie nasila się ze wzrostem obrotów, sprawdziłem tylko na postoju- jeśli sytuacja się powtórzy też zwrócę na to uwagę.

 

Z objawów, szczególnie na rozgrzanym silniku i miejskiej jeździe (sporo odpaleń i gaszeń silnika) po powtórnym odpaleniu silnik wpadał w mocne wibracje na kilka sekund, natomiast po lekkim przegazowaniu objawy znikały - natomiast nie wiem czy to akurat ma z tym jakikolwiek związek.

 

Dzięki za Wasze zaangażowanie w temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Warto podpiąć pod komputer z inpa lub ista, może będzie jakiś trop.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.