Skocz do zawartości

F 11 520d silnik umarł...


Jotbe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam F11 rocznik 2011 przebieg oryginalny potwierdzony przebieg 220tys. auto z polskiego salonu drugi właściciel. Rano po odpaleniu auta wydawalo mi sie, że dziwnie pracuje silnik ale ni wsiadam i jadę po 30km auto sie zatrzesło stracilo moc i wyskoczył komunika braku pełnej mocy silnika. Zjechalem na parking i zgasilem auto. Odpaliłem ponownie ale silnik pracował tak jakby na nie wszystkie cylindry i po chwili gasł. Po odkręcenia korka oleju wali powietrzem i to dość poważnie w intercoolerze olej i w kazdym wezu olej turbina zarzygana.... przypuszczam, że silnik stracil kompresję.....Panowie co to moze byc. ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam F11 rocznik 2011 przebieg oryginalny potwierdzony przebieg 220tys. auto z polskiego salonu drugi właściciel. Rano po odpaleniu auta wydawalo mi sie, że dziwnie pracuje silnik ale ni wsiadam i jadę po 30km auto sie zatrzesło stracilo moc i wyskoczył komunika braku pełnej mocy silnika. Zjechalem na parking i zgasilem auto. Odpaliłem ponownie ale silnik pracował tak jakby na nie wszystkie cylindry i po chwili gasł. Po odkręcenia korka oleju wali powietrzem i to dość poważnie w intercoolerze olej i w kazdym wezu olej turbina zarzygana.... przypuszczam, że silnik stracil kompresję.....Panowie co to moze byc. ???

 

Może też być turbina uszkodzona jak piszesz że olej w intercoolerze i turbo w oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy przestawionego rozrządu do wymiany zawory popychacze mocowania walka rozrządu i rozrząd no i dodatkowo turbina do regeneracji ale to nie związane z objawami

 

Brawo strzał 10 ... dodatkowo brakuje jednej klapki na kolektorze i nie wiadomo czy jej nie było czy silnik przemielił ....

Do wymiany

- głowica do regeneracji

- trzeba sprawdzić blok czy nie porysany

- pierścienie

- zawory

- rozrząd

i inne duperele .... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Mechanik wycenił koszt naprawy min 7 tys.

skłaniam się ku naprawie bo kupując inny silnik nie wiadomo co się kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.