Skocz do zawartości

X3 F25 2017 2.0xd Spalanie


c0014

Rekomendowane odpowiedzi

Można zrobić korektę wskazań zużycia paliwa samemu bez żadnych komputerów. Przynajmniej w mojej bieda wersji. Na początku przekłamanie miałem około pół litra na minus.


Ja już parokrotnie osiągnąłem dystans około 1100km na jednym baku. Silnik mam zdaje się N47c (2012r.) z ręczną skrzynią biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam moje X3 35i jak na 3 litrowa benzyne pali srednio 10l .

Autostrada odcinek 1100km spokojna jazda tempomat 140km /h 9.6l /100 ale gdy chcemy troche szybciej pojechac to opory powietrza robia swoje i jest masakra na baku robie jakies 550km do rezerwy.

Miasto tak 11.5 l ale wystarczy troche przycisnac i jest tragedia hehe.

Jest to moja pierwsza bmw z silnikiem na Pb i jesli chodzi o spalanie to troche boli xd ale odglos silnika i wydechu jak z NFS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
U mnie w przedliftowej 2.0d spalanie w mieście bez dużych korków ok 7,5l na trasie 6-7,5 l przy prędkościach 110-150km/h

U mnie wyglądało to tak (większe spalanie gdy się trochę kręciłem po nadmorskich miejscowościach - stąd też niższa średnia prędkość):

https://zapodaj.net/6adbd63fd0a79.jpg.html

https://zapodaj.net/726d8eec5dd4f.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jadąc w tym roku na wakacje, droga mijała szybko, więc na autostradzie ustawiłem tempomat na 120 km/h i tryb Eco pro. Rezultat spalanie 5.9 L ( do tego jeszcze 300 km przez małe miejscowości). X3 LCI 2.0d, koła19 " kpl. mieszany M pakiet. Samochód raczej doładowany. Ale to tak w ramach ciekawostki, ile najmniej spali :mrgreen: .
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • 2 miesiące temu...
Raz, dwa razy w miesiącu. Jakiś czas temu wymieniłem termostat płynu chłodniczego spadło trochę ale i tak wydaje mi się, że 11 l to trochę za dużo ostatnio w trasie ją przeciągnąłem na wyższych obrotach ale nie wiele to dało :/ kolega ma ten sam silnik mówi, że nie przekracza mu 8 L na 100 km. Jaka może być przyczyna ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.