Skocz do zawartości

M57 słabe ładowanie alternatora


Krzysiek980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ładowanie na poziomie 13/6-8 akumulator 100ah

Akumulator jest niedoladowany ponieważ ostatnio z dnia na dzień wolniej kręcił ,aż nastepnego dnia auto nie odpalilo. Klemy sa czyste,aku ma 3lata. Alternator wymienialem dwa lata temu bo ori sie spalił. Pamiętam że na tamtym ladowanie tez nie przekraczalo 14v . Co moze byc przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tyle masz po włączeniu większości odbiorników prądu?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrusznik kreci normalnie ale slychac go troszke głośniej jakby metaliczny dźwięk podczas krecenia.(mam tak od okolo 3mies,problemu z odpalaniem nie bylo,ani z rozladowaniem aku po kilku dniach dojazdu do pracy ok 7km ) w ktorym miejscu znajde mase?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedii nie ma, jednak coś mi Się zdaje,że mniej niż 14.1-2V nie powinno spadać nawet pod obciążeniem. A jakie wskazania ładowania masz w ukrytych testach nr9 :?:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór spoczynkowy jak najbardziej wporządku
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mało, akumulator do sprawdzenia, naładowania lub wymiany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam identyczny problem. Co prawda bateria jest trochę za duża (mam M54TU30 a zamontowana jest 100Ah) ale i tak w teście 09 mam 13.5-13.7 V.

U mnie słychać rolkę napinacza ale napięcie paska jest w normie.

Po nowym roku będę wyciągał alternator.

I tu pytanie. Jak poznać, zużyty alternator lub regulator napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem regulator ,mialem na zapasie jakis zamiennik i wiele sie ładowanie nie poprawiło czasem dojdzie do 14v a tak to jest 13'95. W starym szczotki byly wytarte i pierścień slizgowy na komutatorze ma juz spore rowki ,ale tego nie ruszalem narazie z braku czasu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam. Podepnę się pod temat gdyż mam też problem z napięciem.. Mianowicie przy spadaniu obrotów spada mi też napięcie nawet do 12,7-13... Na wolnych obrotach trzyma ładnie 14.4 -14.5 w czasie jazdy tak samo z niewielkimi skosami +/- 0,2. Czy ktoś wie co może być przycyzną ? Regulator napięcia mam wrażenie, że jest ok. Pierwsze co to postawiłbym na alternator. Czy ktoś mial podobny problem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.