Skocz do zawartości

Tomasz5234

Zarejestrowani
  • Postów

    54
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tomasz5234

  1. Odświeżę temat. Aktualnie nie zacina się nic ani nic złego się nie dzieje. Jedyne co to wyskakuje mi błąd sos failure który próbuje usunąć. Po podłączeniu pod kompa błąd A3A0. Bo wejściu w moduł i odczytaniu błędu komunikat brzmi: Prefit SIM not accessable. I teraz moja zagwostka i pytanie. Pierwsze co to poszedłbym w sprawdzenie lub wymianę karty SIM lub całkowite jej wyciągnięcie. Natomiast kompletnie nie mogę znaleźć wejścia na tą kartę... Szukałem w konsoli środkowej gdzie mam wejście na telefon Motorola V3 (Telefonu nie posiadam w aucie, poprzedni właściciel przesiał pewnie), w bagażniku odnalazłem moduł który odpowiada za bluetooth i tam również nie mam wejścia na tą kartę.. Więc pytanie gdzie ona jest? Jak normalnie mogę zadzwonić na 112 i wszystko ładnie działa. Słyszałem że wychodziły też moduły z zintegrowana karta SIM dodawana już przy produkcji auta. Ktoś coś więcej wie?
  2. To masz niezłą zagwozdkę jak w czasie spoczynku masz tylko 0.1 poboru xd Ja walczyłem też z rozładowywującym sie aku na postoju tylko u mnie pobór był aż 1.5 a.. drogą eliminacji doszedłem do uszkodzonego przekaźnika pod maską. Po czym napięcie spadło do 0.2 w czasie spoczynku i aku nawet po kilku dniach postoju sie nie rozładowywyuje. coś musi go wzbudzać lub aku jest śmietnik.
  3. Dziwna sprawa.. Jakie masz napięcie ładowania na wolnych obrotach i w czasie jazdy ? I sprawdzałeś czy nie kradnie ci coś prądu ?
  4. Kompresji niestety nie sprawdzałem. Pali na wszystkie. Będę wiózł na dniach do osoby która zajmuje się typowo BMW i poczekam na diagnozę. Dam znać jak czegoś się dowiem.
  5. I jak wyżej pisałem. Rezonans bo głównie to mnie męczy, występuje tylko w określonych obrotach. Dając pełen gaz np na 4 biegu przy 2 k obrotów, lub 3 k obrotów wszystko pięknie idzie i nie drży, tak samo drążek idealnie na swoim miejscu.
  6. Jak ucicho to myślę, ze to jest powodem. Pojechałbym kolejnym razem trochę dalej aby dobrze się nabily. Ogółem dobrze zrobic chociaż raz na tydzień dłuższy odcinek dla dobra silnika.
  7. Co do wibracji i drążka to chce podkreślić, że objawy nie występują ciągle. Wibracje w zależności jak mocno dodam gazu (im mocniej tym bardziej, delikatne dodanie gazu= prawie brak wibracji/rezonansu) Natomiast drążek w zależności od obrotów silnika, najgorzej na luzie.
  8. Również były wymieniane około 2 lata temu a przez ten czas może z 20 tys km zrobiłem. Zaczynam przypuszczać, ze po drodze jakiś mechanik coś skopał i przez to człowiek może zglupiec już bo nie wie co jeszcze może być przyczyną. Wibracje w trakcie jazdy zaczęły się od wymiany dwumasu. Wcześniej drążek drgał, ale nie było wibracji w trakcie jazdy. Teraz jest jedno i drugie :/
  9. Auto oddam jakoś za 1.5 miesiąca. Jak czegoś się dowiem będę informował. W międzyczasie jeżeli ktoś jeszcze miałby jakieś sugestie to bardzo bym cie ucieszył. Pozdrawiam.
  10. Może dlatego taki efekt. Daj znać czy coś się zmieniło
  11. Tak. Tłumik drgań też nie wykazuje oznak zużycia (nie odkręcałem go) A bynajmniej nie dostrzegam tego, aby koło miało bicie, tak samo napinacz, jeżeli skacze to naprawdę niewiele. Co do tłumika drgań próbowałem nim ruszać i nie zaobserwowałem, aby coś miało luz tak samo jak silnik pracuje nie słychać aby pasek wydawał piski lub coś działo się z kołem. Dziwna sprawa naprawdę. Mechanik który zajmował się tym autem wcześniej postawił na coś związanego z głowica. Przestawiony rozrząd? Nie wiem. A może Valvetronic powoduje takie akcje? Zaczynam tracic siły do tego samochodu i chyba oddam go do jakiegoś specjalisty co zajmuje się beemkami. W rok 3 dwumas już. Dwa wcześniejsze Luka to był smietnik! Pierwsze się rozsypało od wibracji a drugie na gwarancji nowe od razu wymiany bo efekt był ten sam. 3 używane innej już firmy nie pamiętam jakiej, dało znacząca poprawę ale nie rozwiązało problemu. Dodam, ze korekcję na cylindrach nie przekraczają - 0.9 jak i + 0.9 i błędów jakichkolwiek brak.
  12. Ogółem podobno te silniki z tego rocznika mają problemy z głowicami. Nie chce tutaj do niczego cię namawiać, być może nie mam racji, ale ja bym spróbował delikatnie się przejechać jakieś 10 km i zobaczył czy to ustanie. Być może wtedy szklanki napełnia się olejem i będzie ok na jakiś czas. A jakie trasy ogółem robisz? Jak krótkie to moze być też znak. U mnie np. Mimo ze miałem wymienione też na nowe jak raz zagadałem się z kumplem i auto stało sobie z 25 min odpalone na wolnych obrotach to też zaczęły stukać. Pojechałem trochę dalej na małą przejazdzke (jechałem normalnie bez butowania) i ustało i do tej pory cisza. Wcześniej natomiast jak miałem uszkodzone je, to jedna trasa długa i miałem spokój na 3 dni bo na ogół robię krótsze trasy po 2-3 dniach waliło tak samo mocno i wtedy musiałem zrobić dłuższą trasę, aby nabić je olejem i wtedy znów mogłem jeździć bez stuków. Także decyzja należy do ciebie i jak się zdecydujesz na przejadzke to daj znać czy coś poprawiło się czy nie.
  13. Dźwina sprawa. Miałem kiedyś też problem z popychaczami i po filmikach które wrzuciłeś postawiłbym też najpierw na nie. Ale skoro mówisz, ze masz wymienione to coś nie halo. A jak zrobisz dłuższą trasę gdzie silnik się rozgrzeje itp to dalej stuka?
  14. Występują. Dzisiaj przyglądałem się kołu pasowemu i na dniach będę je wyciągał sprawdzić jak wygląda od tyłu. Nie wiem sam już co może być przyczyną.
  15. Mam podobny problem tylko ze Benzyna 3.0 n52. Rezonuje mi na luzie od 2 do 2.5 tys rpm. I do tej pory próbuje rozwiązać zagadkę. Dwumas wymieniony itp i nic. Może sprawdź też dodatkowo Tłumik drgań.
  16. Znam Pana Adama z internetu i nie wykluczone, ze zdecyduje się na taki krok mimo iż mam do niego bardzo spory kawałek drogi. Natomiast chciałbym się najpierw dowiedzieć i spróbować rozwiązać problem na miejscu stąd moja prośba o pomoc. Widziałem już sporo tematów z wibracjami które nie zostały rozwiązane, jeśli się uda coś zrobić będzie to niezła wiedza dla kolejnych użytkowników. Pozdrawiam
  17. Nowe sprzęgło a konkretnie dwumas Luka było podobno nic nie warte. Został założony dwumas używany i jest lepiej. Dodatkowo co mogę powiedzieć specjalnie, aby wykluczyć dwumas założone było sztywne koło od automata i wibracje również były w zakresie 2 tys rpm. Dodam również, że wcześniejszy mechanik przy wymienianiu uszczelki pod głowica pomylił wtryski kolejnościami i auto wcześniej przy dodaniu gazu w podłogę z niższych obrotów dławiło się. Problem ten został już rozwiązany.
  18. Tomasz5234

    E60 stuki dyfra

    Mam identycznie ten sam problem. Tylko u mnie nie słychać tego, aż tak mocno. Najgorzej jest na niskich obrotach 1 bieg lub 2 dając gaz do 1 tyś rpm i puszczając go słychać taki stuk. Miałem wymieniane wcześniej półosie, podporę wału, przegub wału itp. (związane kompletnie z inną usterką- szukaliśmy powodu wibracji w aucie, co na ten moment nie zostało rozwiązane) I co do tych stuków został mi chyba tylko dyfer :D
  19. Nie wiem czy te silniki tak maja. Mam też n52 tylko że 3.0 i tak samo z tyłu biały dym za mną :D W silniku żadnych błędów.
  20. Temat robi sie ciekawy coraz bardziej. Przejechałem się dziś z kompem specjalnie, aby skupić się na tych drganiach/wibracjach/rezonansie zwał jak zwał, Doszedłem do kilku wniosków. 1. Drgania na luzie: a) Drążek drży, po dodaniu gazu w okolice 1 tys. rpm drążek dalej drży ale już troszkę mniej. b) Po zejściu na wolne obroty wibracje się zwiększaja i słychać taki basowy dźwięk, który po chwili jakby zanika. c) Po dodaniu gazu od okollic 2 tyś rpm. do 2,5 tyś rpm drga drążek dalej i dochodzi już drganie całym autem i to dosyć wyczuwalnie. Powyżej 2.5 rpm cisza z wibracjami. d) Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znacznie, ale po wbiciu każdego biegu, trzymaniu wciśniętego sprzęgła i dodaniu gazu do tych 2-2.5 tys rpm wibracje są nadal takie jak na luzie. e) Jak dotykam silnika rozgrzanego już to wibracje są podobne takie jak na drążku na luzie. 2. Drgania w trakcie jazdy: a) na 1 biegu nie dawałem tak w pedał, ponieważ warunki pogodowe na to zbytnio nie pozwalają, ale na 2 biegu wibracje zaczynają się dziać od 2.5 do 3 tyś rpm. przy mocniejszym dodaniu gazu. Te wibracje przypominają coś jakby taki basowy rezonans. b) Identyczna sytuacja na 3 biegu tylko wibracje od 2 do 2.5 tyś rpm. c) 4 bieg okolice 2 tyś rpm cichutko, drążek praktycznie nie gra, ogółem nie ma czego sie przyczepić, 5 bieg tak samo cisza. Co zauważyłem wibracje jakby z każdym biegiem schodziły w niższe obroty. Ściągana była skrzynia i auto odpalane praktycznie z samym silnikiem i wibracje nadal wystepowały w okolicach tyś 2-2,5 tys rpm. Czyli zacząłbym winy szukać w silniku I teraz panowie pytanie moje. Czy ktoś jest w stanie nakierować mnie co może byc przyczyną wibracji w silniku n52 ? Biorę pod uwagę: Tłumik drgań (nie jest tani :/ mam manuala i org 2 koła) Na dniach z powodu braku pomysłów będę usztywniał tłumik (brakuje mi obejmy na środku), i przychodzą mi na myśl disy ( falują obroty nieznacznie i nie zawsze, a wyciągałem dużą Disę i kwalifikuje sie do wymiany) Choć nie chce mi się wierzyć, aby disy takie jaja robiły. Wiadomo nie chce wymieniać na darmo niepotrzebnych rzeczy stąd moja prosba do was. Obszukałem już wszystko na ten temat i praktycznie to co u innych było rozwiązaniem u mnie nie dalo efektu..
  21. Temat robi sie ciekawy coraz bardziej. Przejechałem się dziś z kompem specjalnie, aby skupić się na tych drganiach/wibracjach/rezonansie zwał jak zwał, Doszedłem do kilku wniosków. 1. Drgania na luzie: a) Drążek drży, po dodaniu gazu w okolice 1 tys. rpm drążek dalej drży ale już troszkę mniej. b) Po zejściu na wolne obroty wibracje się zwiększaja i słychać taki basowy dźwięk, który po chwili jakby zanika. c) Po dodaniu gazu od okollic 2 tyś rpm. do 2,5 tyś rpm drga drążek dalej i dochodzi już drganie całym autem i to dosyć wyczuwalnie. Powyżej 2.5 rpm cisza z wibracjami. d) Nie wiem czy to ma jakiekolwiek znacznie, ale po wbiciu każdego biegu, trzymaniu wciśniętego sprzęgła i dodaniu gazu do tych 2-2.5 tys rpm wibracje są nadal takie jak na luzie. e) Jak dotykam silnika rozgrzanego już to wibracje są podobne takie jak na drążku na luzie. 2. Drgania w trakcie jazdy: a) na 1 biegu nie dawałem tak w pedał, ponieważ warunki pogodowe na to zbytnio nie pozwalają, ale na 2 biegu wibracje zaczynają się dziać od 2.5 do 3 tyś rpm. przy mocniejszym dodaniu gazu. Te wibracje przypominają coś jakby taki basowy rezonans. b) Identyczna sytuacja na 3 biegu tylko wibracje od 2 do 2.5 tyś rpm. c) 4 bieg okolice 2 tyś rpm cichutko, drążek praktycznie nie gra, ogółem nie ma czego sie przyczepić, 5 bieg tak samo cisza. Co zauważyłem wibracje jakby z każdym biegiem schodziły w niższe obroty. Ściągana była skrzynia i auto odpalane praktycznie z samym silnikiem i wibracje nadal wystepowały w okolicach tyś 2-2,5 tys rpm. Czyli zacząłbym winy szukać w silniku I teraz panowie pytanie moje. Czy ktoś jest w stanie nakierować mnie co może byc przyczyną wibracji w silniku n52 ? Biorę pod uwagę: Tłumik drgań (nie jest tani :/ mam manuala i org 2 koła) Na dniach z powodu braku pomysłów będę usztywniał tłumik (brakuje mi obejmy na środku), i przychodzą mi na myśl disy ( falują obroty nieznacznie i nie zawsze, a wyciągałem dużą Disę i kwalifikuje sie do wymiany) Choć nie chce mi się wierzyć, aby disy takie jaja robiły. Wiadomo nie chce wymieniać na darmo niepotrzebnych rzeczy stąd moja prosba do was. Obszukałem już wszystko na ten temat i praktycznie to co u innych było rozwiązaniem u mnie nie dalo efektu..
  22. Kompletna listwa jedna wymieniona na sprawdzenie (używana) i wciąż to samo. :/ Wtryskiwacze wykluczyłbym definitywnie. Posiadam LPG i na gazie jest identycznie. Disa może powodować takie objawy? Lub valvetronic? Bo już do głowy nic innego mi nie przychodzi. A duża Disa widać ze nadaje się do wymiany, ma już luzy i ledwo się obraca jak sprawdzałem ją co nie zmienia faktu, ze powinny się dziać takie cyrki xd
  23. No właśnie. Brak mi już pomysłów xd Jedyne co przychodzi mi na myśl to jak jadąc na 1 biegu dodam lekko gaz około 1 tys rpm i puszcze to słuchać taki stuk metaliczny. Taki "puk" dosłownie na sekundę" Tak samo na 2 biegu delikatnie gaz przy 1 tys rpm i puszczenie to samo i to jest naprawdę słyszalne, nie trzeba się wsłuchiwać. Jakby gdzieś z okolic mostu. Na wyższych biegach nie dostrzegłem tego. Szanowni koledzy czy most może wydawać takie dźwięki i objawy?
  24. Przestawiony rozrząd może takie objawy powodować?
  25. Też było wymienione. Posiadam też instalacje LPG i na gazie tak samo wibruje. Także wtryski można wykluczyć na bank. Byly też podmieniane z innego bmw i objaw dalej taki sam. Sama wibracja pojawia się tylko przy mocniejszyn dodaniu gazu, powolne dodawanie gazu = wibracje niewyczuwalne (co nie znaczy ze nie występują) najbardziej czuć to na drążku gdy nie dodaje gazu i np z 3 tys rpm puszczam gaz i auto schodzi powoli z obrotów (hamuje silnikiem) to wibracje znacząco spadają z drążka.. Tak samo na luzie czuję jak drążek drga naciskam Sprzęgło i wibracje znacznie maleją. Co do samych wibracji objawem jest Trzęsienie całym autem. W zależności jak dodam gaz im mocniej tym bardziej trzęsie. Najbardziej wibruje na 3 biegu w okolicach 2 tys rpm I adekwatnie wibracja przechodzi na 2 bieg i 3 tys rpm i tak samo 1 bieg to okolice 5 tys rpm. Dając pedał w podłogę na 2 biegu do tych dajmy 2 tys rpm wibracji brak xdd gdy zbliższy sie do tych 3 nie da się ujechac. Można zglupieć już.. Dodam też, ze silnik ma problem z falującymi objawami, ale błędów brak i czuć, ze naprawdę ma siłę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.