Skocz do zawartości

bmw e87 116i wypadanie zapłonu drugi cylinder


seba9501

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jak w temacie. Wypadanie zapłonu na drugim cylindrze mimo wymienionych:

-świec

-cewek

-wymieniony wtrysk na 2 cylindrze (rzekomo to miał być powód, 3 dni po wymianie było dobrze i później znowu :mad2: )

 

Cewki, wtryski zamieniane miejscami, podpinany ponownie komputer i nadal na drugim cylindrze.

 

Sterownik komputera jest aktualnie sprawdzany, jutro będzie odpowiedź.

 

Objawy:

Ogólnie samochód nie nadaje się do jazdy. Rano ciężko go odpalić, załapie za 4 razem i 50/50 że pojedzie normalnie albo będzie trzęsło budą i migał check.

Jesli jednak uda się go odpalić i będziemy normalnie jechać to jak tylko złapie temperaturę, przy 3tyś obrotów łapie muła jak przy odcince i zaczyna migać check i wtedy już się nie da jechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tyle ile być powinno

Hmmm.Bardzo dokładny Ci wyszedł ten pomiar.Myślę że też został należycie wykonany.

Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie paliwa na listwie?

Nie mniejsze niż 3,5 bar

są jeszcze błędy NOX ale to raczej wynika z nieprawidłowej mieszanki.

To raczej wynika z tego że jest zapchany katalizator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To auto z bezpośrednim wtryskiem, więc ciśnienie na listwie powinno być 100-150 barów.

Błędy NOX powodują nieprawidłowy skład mieszanki, a nie odwrotnie.

Jak umiesz INPE to wyłącz spalanie wielowarstwowe i pojeździj, będzie wiadomo czy sonda NOX powoduje problemy czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam bardzo podobny problem. Rano auto po uruchomieniu bardzo nierówno pracuje, "ledwo" jedzie, po krótkim nagrzaniu wszystko wraca do normy. Jazda w trasie lub po mieście bez żadnych problemów.

Ponieważ jednak problem się nasilał, samochód sprawdziłem na komputerze. Zero błędów. Mechanik kazał zostawić samochód, żeby rano podpiąć pod komputer i na zimnym silniku przy takiej "telepawce" sprawdzić błędy.

Okazało się, że nie pali 4 cylinder. Podmianki świec, cewek niczego nie zmieniły. Po złożeniu "do kupy" całości miałem autko odebrać takie jak było. Niestety, telefon od mechanika z wiadomością, że teraz już tylko laweta !!!

Nie wiem co się stało i mechanik też nie wie!!! Mówi, że pojawiło się paliwo w oleju, że teraz grozi to zatarciem silnika....

Wstępna diagnoza była taka, że to niedomaganie pompy paliwa. W poniedziałek ma sprawdzić wszystko jeszcze raz tylko teraz ze specem od BMW jakimś profesjonalnym oprogramowaniem do BMW.

Autko z 2008 roku z silnikiem N43 16, przebieg tylko 70 tyś. km (prawdziwy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Niech sprawdzą wtryskiwacze.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
N43 :cool2: niedługo pewnie padną kolejne.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Paskudne dźwięki :? mechanik mając auto nie jest w stanie stwierdzić czy to rozrząd?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
seba9501 czy zdiagnozowałeś usterkę ? mam 116i N43 i pojawił się u mnie identyczny problem ten sam dziwny dźwięk w silniku. U mnie problem pojawił się od miesiąca na początku przy odpalaniu (auto pali bez problemu) zaczęło telepać budą delikatnie falują obroty (mija samo po max 30 sekundach), ostatnimi dniami, dwa razy podczas odpalania właśnie wraz z telepaniem budą zaczął migać Check i pojawił się to samo identyczne "pstrykanie" w silniku co u Ciebie, gaszę auto odpalam ponownie, check nie miga i wszystko wraca do normy, zaznaczam że ok 3000 km temu wymieniono kompletny rozrząd w ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniono dzisiaj rozrząd i zaczęło się wypadanie na 1 cylindrze, wtrysk na wymianę i nadal pierwszy, zamiana wtrysków i wypadanie na drugim więc używka i mój stary wtrysk okazały się jebnięte xD tutaj nie zlokalizujesz usterki :norty: szukasz czegoś a w międzyczasie spierdoli się coś nowego :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten moment:

ciśnienie na cylindrach - sprawdzone jest ok

wymieniony rozrząd (nie słychać już łańcucha)

wymienione i zamienione miejscami wtryski

nowe świece (dzisiaj wjechały - było dobrze 10km xD)

nowe cewki

 

Po wymianie rozrządu usrało się z wypadaniem na pierwszym cylindrze, więc zamiana wtrysków miejscami i nadal na pierwszym to samo z cewkami. Więc zamieniliśmy świece i wypadanie na drugim cylindrze - wjechały nowe świec i dobrze było 10km. Aktualnie wypadanie zapłonu na drugim cylindrze i czasem od czasu do czasu pokaże wypadanie na wielu cylindrach.

 

Silnik się dusi, przy każdej próbie wkręcenia na obroty zaczyna migać check engine i wyskakują błędy podane wyżej. Nie mam już pomysłu :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po zamianie wtryskiwaczy zostały wprowadzone nowe kody?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.