Skocz do zawartości

E46 wnętrze zalane wodą

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam, wczoraj konkretnie zalałem (na oko wanna wody) całą prawą stronę auta, konkretnie fotel pasażera, kanapa, drzwi, podłoga, część bagażnika. Teraz pytanie jak skutecznie to wysuszyć. W planie mam wyciągnąć fotel i kanapę, a część podłogi uchylić (całość ciężko zdjąć) i suszyć do oporu farelką. Czy to wystarczy?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Boczek też możesz zdjąć - 5 czy 6 śrub i zatrzaski. Od razu zobaczysz czy we wnętrzu drzwi nie ma akwarium (uwaga na poduszkę powietrzną!). Farelka, ciepłe pomieszczenie i heja - co innego wymyślisz? Gazety jeszcze możesz rozłożyć, bo dobrze chłoną wilgoć. Całe samochody topielce po powodzi przywracają do stanu "do sprzedaży" to dasz radę. :cool2:

Jak żeś to uczynił? Otwarte szyby na deszczu?

Opublikowano
  • Autor

Dodam tylko, że auto wyszło z tego bez rysy

23718062_1706656499398970_4526025_n.jpg?oh=38a5ef38368274b416f3273751078371&oe=5A1780A2

23845409_1706646416066645_1542410510_n.jpg?oh=f32b41cdade07234331f819c709ce1b8&oe=5A17AC1F

23899096_1706644969400123_1007691378_n.jpg?oh=41c5dc80e245d294c70e09cbb6c7ed18&oe=5A17DCB4

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Oszszsz kurrr :shock: To chyba łagodny wymiar kary to zalanie.
Opublikowano
  • Autor

Szczęście w nieszczęściu :D

Będę informował w tym temacie o postępach w suszeniu.

Opublikowano
Bardzo grubo widze ;D Ale bez obaw farelka da rade tyle tylko ze to dosyć czasochłonny proces. Gąbka pod wykładziną jest dosyć gruba i bardzo ciężko ją wysuszyć. Mi woda kiedys leciała przez drzwi podczas ulew, zorientowałem się dopiero jak po ktoryms deszczu mialem jak u ciebie. Potem rozbieranie wszystkiego i suszenie przez 2 tyg
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Wow :shock: mało brakowało i byłby daszek :o to xi?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Opublikowano
  • Autor

Jechałem z małą prędkością dlatego się tam tylko zsunąłem, trawa/błoto na poboczu jeszcze gorsze jak ten śnieg na asfalcie.

Nie wiem jakby się auto zachowało gdyby nie ta woda, aczkolwiek gorąco nie było A w rzeczywistości o wiele gorzej to wyglądało. Ta beemka bez xdrive, dodam, że opony nie jakieś letnie tylko Continental Winter contact 860 chyba dobrze napisałem.

E46 są pancerne :D

Opublikowano

rozbierz ile się da, wyjmij fotel, kanapę z tyłu, zdejmij plastikowe osłony progów, podnieś wykładzinę do góry, zdemontuje ile sie da i dopiero susz.

 

do tego kup sobie później pochłaniacze wilgoci w ilości wiekszej i po suszeniu auta, zostaw je w środku. Najlepiej nie jeździj dopóki nie wysuszysz.

szukam
Opublikowano

jak masz gdzieś dostęp do elektrycznego osuszacza powietrza takiego co się osusza pomieszczenia to polecam

zamykasz w aucie na noc i suszy się samo

Opublikowano
Boczek też możesz zdjąć - 5 czy 6 śrub i zatrzaski. Od razu zobaczysz czy we wnętrzu drzwi nie ma akwarium

Nie ma prawa być , do drzwi regularnie dostaje się woda podczas deszczu i mycia po czym odpływa kanalikami do tego stworzonymi

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Myślę, że po zassaniu zasyfiałej, błotnistej wody mogły się po prostu zapchać. A nawet jeśli nie to ten cały szlam, który zostanie w drzwiach będzie się kisił w ciepłe dni. Wyczyściłbym.
Opublikowano
  • Autor
Zgadza sie, ale mogły się zapchać patrząc na to ile mułu bylo pod podłogą. Filcu nie ma, podłoga połączona jest z gąbką, powyciskałem ją i trochę poczyściłem, jutro od rana suszenie wnętrza farelką A fotel opalarką.
Opublikowano
Żadnej opalarki! Z farelką też ostrożnie. Nie myślę o pożarze ,ale o degradacji jaką poczyni wysoka temperatura w strukturze włókien poliestrowych i w piance. Temperatura topnienia PE to nie co ponad 200"C więc uważaj. Tkanina prawie nie absorbuje wody, gorzej z pianką, włókniną na surowcach naturalnych. Potrzebujesz czasu i małej wzglednej wilgotności powietrza, może przejażdżka do północnej Afryki :D
Opublikowano
  • Autor
cały czas ruszam opalarką, przytrzymanie kilku sekund w jednym miejscu na pewno zrobi szkody, jak coś przypale I będzie razić w oczy to trudno, fotele nie są takie drogie :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.