Skocz do zawartości

Naprawa moduł diversity


kamilo1409

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam w swoim e61 problem z otwieraniem/zamykaniem auta. Wiązka ok, pilot ok. Przekladalem modul z drugiej bmw i dziala az milo. Wiec to jest powodem braku komunikacjo pilota z autem. Z tego co widze to taki diversity troche kosztuje, a w internecie widzialem, ze ktos czyscil modul myjka ultradzwiekowa. Czy mozna w takiej myjce czyścić tego typu urzadzenia? Dodam, ze nie przestal on dzialac nagle, tylko stopniowo przestawal laczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam, mam w swoim e61 problem z otwieraniem/zamykaniem auta. Wiązka ok, pilot ok. Przekladalem modul z drugiej bmw i dziala az milo. Wiec to jest powodem braku komunikacjo pilota z autem. Z tego co widze to taki diversity troche kosztuje, a w internecie widzialem, ze ktos czyscil modul myjka ultradzwiekowa. Czy mozna w takiej myjce czyścić tego typu urzadzenia? Dodam, ze nie przestal on dzialac nagle, tylko stopniowo przestawal laczyc.

 

Daj to lepiej jakiemuś elektronikowi jak nie masz pojęcia.

Pewnie gdzieś jest zalane, skorodowane i powoduje to zwarcie lub przerwe w obwodzie.

Do ogarnięcia.

Jak poszły jakieś scalaki, to tez sa dostepne do kupienia i mozna wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, na temat myjek ultradźwiękowych nie mam pojecia, ale mam kogoś kto posiada taką myję. Za to mam pojecie o lutowaniu i to nie jest problemem. Tylko żeby zobaczyć czy na 100% występuje korozja na module bede mial czas dopiero w polowie tygodnia, dlatego najpierw chciałem zaczerpnąć trochę informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To prawda, na temat myjek ultradźwiękowych nie mam pojecia, ale mam kogoś kto posiada taką myję. Za to mam pojecie o lutowaniu i to nie jest problemem. Tylko żeby zobaczyć czy na 100% występuje korozja na module bede mial czas dopiero w polowie tygodnia, dlatego najpierw chciałem zaczerpnąć trochę informacji.

 

To jeśli potrafisz lutować to nie rozumiem pytania i sensu powstania wątku na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A wie ktos który element pada najczęściej?

 

Mam stary moduł diversity ktory ma slaby zasięg przy otwieraniu pilota i chętnie bym go naprawił ;)

 

Jeśli na pewno nie ma nigdzie zwarcia i antena, która jest w szybie jak i jej złącze nie jest uszkodzone to:

http://eu.mouser.com/ProductDetail/NXP-Semiconductors/TEA6101T-N3118/?qs=LOCUfHb8d9sZyk%252bQYF9kww%3D%3D

 

Układ od pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie pytałem czy można lutować, tylko czy można taki moduły wsadzić do myjki ultradźwiękowej.

Można

 

Izopropanol wystarczy do takiego zabiegu? Kolega myjki używa głównie do mycia gaźników, dlatego musze wypytać was jako osoby znające się bo ani on, ani ja nie wiemy jak czyścić takie moduły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież nie pytałem czy można lutować, tylko czy można taki moduły wsadzić do myjki ultradźwiękowej.

Można

 

Izopropanol wystarczy do takiego zabiegu? Kolega myjki używa głównie do mycia gaźników, dlatego musze wypytać was jako osoby znające się bo ani on, ani ja nie wiemy jak czyścić takie moduły.

 

Możebyc izopropanol.

Jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możebyc izopropanol.

Jak najbardziej.

 

Dzięki za odp, dodam jeszcze tylko, że rozmawiałem z Panią, która sprzedaje takie płyny i powiedziała mi, że raczej niestosuje się ich do takich zabiegów jak mam w zamiarze wykonać, ale lepiej żebym się dowiedział.

Mowa o tym izopropanolu: http://allegro.pl/ipa-czysty-alkohol-izopropylowy-izopropanol-99-1l-i6837768214.html

 

Znalazłem jeszcze taki płyn: http://allegro.pl/cleanser-druk-do-czyszczenia-plytek-druk-pcb-1-l-i6877116374.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Pokaż foto lub numery.

Mam jakiś diversity co mi kumpel z anglii przysłał do e61 ale to nie jest od e61 i nie dochodziłem od jakiego.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam od dłuższego czasu przeglądam tematy dotyczące modułu Diversity, na początku padła informacja o stopniowym zaniku zasięgu. Pytanie brzmi czy zawsze zasięg znika stopniowo czy też istnieje możliwość zmiany z 50-70 metrów na 1-2 metry z dnia na dzień ??


Dodam tylko że auto było w naprawie i to po niej zasięg się drastycznie zmniejszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam od dłuższego czasu przeglądam tematy dotyczące modułu Diversity, na początku padła informacja o stopniowym zaniku zasięgu. Pytanie brzmi czy zawsze zasięg znika stopniowo czy też istnieje możliwość zmiany z 50-70 metrów na 1-2 metry z dnia na dzień ??


Dodam tylko że auto było w naprawie i to po niej zasięg się drastycznie zmniejszył.

 


Może ktoś sobie podmienił moduł?

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.