Skocz do zawartości

Podłączanie świateł do jazdy dziennej E39


Damian6553

Rekomendowane odpowiedzi

Bo robienie DLR z długich to nie wiejski tuning :lol:

 

Jeżeli fabryka pozwala na taką modyfikację na fabrycznym zestawie, to wg.mnie jest to mniej obciachowe i inwazyjne niż doczepiane lampki, które powinny świecić niebawem na choince a nie na aucie. Ale każdy robi jak mu pasuje, gdzie Polaków 2 tam 3 opinie :wink:

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Cały czas się zastanawiam co ludzi motywuje do takich rzeczy. Koszt żarówek, czy zużycie alternatora? :mrgreen:

Komputer pozwala, ale lampy nie mają homologacji i nikt w tym czasie pewnie nawet nie śnił o tych wspaniałych nowych przepisach.

 

Co do gustu, dzisiaj na horyzoncie pojawiło się coś dziwnego co dawało po oczach, na pierwszy rzut oka jakby ktoś na wstecznym jechał na długich. W końcu to dogoniłem - czarne e39 na białych felgach, a z tyłu Ledy na rejestracji tak oczojebne, że naprawdę nieprzyjemne, świwciły głównie do tyłu, a tylne światła - prawie nie widoczne, tak zajechane czarnym lakierem. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj żadnych ledów z przodu, kiepsko to wygląda, zimą zaklei je śnieg a latem i tak się popsują. Lepsze rozwiązanie to zaprogramowanie DRL, a jeszcze lepsze dołożenie modułu drl.

 

A ja ośmielę się zadać kłam :-) wszystkim negatywnym opiniom "jak to wygląda" ... po południu wkleję zdjęcia, jak to wyszło u mnie. Tam gdzie miałem halogeny zainstalowałem DRL.

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wykastrowałeś halogeny, nie dziękuję. Może halogeny używa się rzadko, ale ja wolę je mieć, a do DRL wykorzystać fabryczne reflektory drogowe, wtedy masz oryginał, a nie tuning rolniczy. Poza tym miejsce jest dość niefortunne, bo każdy myśli, że to halogeny a to jednak niestety są dzienne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają DRL w miejsce halogenów to rzecz gustu - dla mnie wyglądają jak z fabryki. A już na pewno są bardziej użyteczne, bo halogenów w ogóle się nie używa (2x w roku?), a i tak niewiele pomagają (raczej w ogóle nie pomagają).

Kolega zapytał gdzie się podpiąć, a nie czy montować - pod filtrem pyłkowym z prawej strony (pasażer) jest cała skrzynka z komputerami i prądem m.in. po stacyjce - najłatwiej właśnie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądają DRL w miejsce halogenów to rzecz gustu - dla mnie wyglądają jak z fabryki. A już na pewno są bardziej użyteczne, bo halogenów w ogóle się nie używa (2x w roku?), a i tak niewiele pomagają (raczej w ogóle nie pomagają).

Kolega zapytał gdzie się podpiąć, a nie czy montować - pod filtrem pyłkowym z prawej strony (pasażer) jest cała skrzynka z komputerami i prądem m.in. po stacyjce - najłatwiej właśnie tam.

 

@ adamsaba. Nie rozumiem tak kategorycznie napisanej krytyki , nawet bez obejrzenia ( choćby ), jak to wygląda na zdjęciu. Zadziwiające.

 

@ Dombrek". Sam bym dokładnie tak odpowiedział, jak napisałeś wyżej. Poza tym... mi akurat się podoba, jak one wyglądają włączone i w mojej ocenie rzeczywiście wygląd-fabryka. Z resztą pozostałym znajomym z "beemkami" też widziałem kciuk w górę :) .

Zapomniałem wkleić zdjęcie, ale po takim odzewie na pewno to dziś zrobię ( już powiedziałem mojej kobiecie, aby mi przypomniała :D )

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli ktoś jest ortodoksem jeżeli chodzi o fabryczne/oryginalne wyposażenie auta to nie da się przekonać :wink: ja taki nie jestem, ale też nie założyłbym takich dodatkowych świateł, nawet, a może tym bardziej, w miejsce przeciwmgielnych. Wolę "wieśniackie" drl z długich :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w różnych autach dołożone ledy i w e39 też tylko, że we wlocie zderzaka. Młodzi ludzie pokazywali palcem te cuda i śmiali się, ale to dotyczyło tylko bmw. Całe szczęście, że się zepsuły i wtedy założyłem moduł drl z którym nie było już żadnych problemów, no i śmieszny koszt 50pln. Kolego Ernet- widziałem e39 z ledami zamiast halogenów, więc dobrze wiem jak to wygląda. Moduł drl faktycznie także umiejscowiłem w skrzynce z komputerami, z prawej strony pod filtrem kabinowym, tam też miałem wcześniej podłączone ledy.

http://allegro.pl/drl-swiatla-dzienne-zamiast-dlugich-led-modul-i6927756149.html to jest dobry moduł, sprawdzony.

Edytowane przez adamsaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się- ledy to porażka IMO. Chociaż upieram się,że w moim aucie wygląda to bardzo dobrze. Ale wasza ocena ( której jestem ciekawy, po tak "zażartej " :-) dyskusji ... jestem jej ciekawy. Ale to już wieczorem.
Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował założyć sobie ringi led z canbusem ale takie gesto posiane co najmniej 60 led na ring do tego najlepiej jak by nie były transparentne tylko takie jakby jarzeniówki takie białe. I fajnie to wygląda i praktyczne . Ja tak mam zrobione i ludziom się to podoba

Moja Bunia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=156&t=322746


Czym byś wilka nie karmił, zawsze na las spogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam co ludzi motywuje do takich rzeczy. Koszt żarówek, czy zużycie alternatora? :mrgreen:

 

Przy DRL na długich, zalety:

1. Wkurzało mnie ciągłe włączanie i wyłączanie świateł, w dzień.

2. Światła same się włączają, nie muszę o tym pamiętać.

3. Pokrętło włącznika świateł nie wyciera się i nie zużywa.

4. Żarówki, wykorzystujesz tylko żarówki świateł długich np. tylko na 30%, te żarówki normalnie rzadko są wykorzystywane i przy 30% też się nie zużywają,

oświetlenie deski oraz tylne lampy nie działają, żarówki wytrzymują dłużej i deko paliwa też mniej pójdzie, nie zużywają się też żarówki xenonów w światłach

mijania , mniejsze obciążenie układu elektrycznego.

5. Jak ciągniesz przyczepę, to ona też nie jest niepotrzebnie oświetlona w dzień.

To by było chyba na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas się zastanawiam co ludzi motywuje do takich rzeczy. Koszt żarówek, czy zużycie alternatora?

 

TU nie ma "motywacji".

Na swoim przykładzie Ci napiszę, że zrobiłem to dla żywotności samego xenona ponieważ bywają bardzo często sytuacje gdzie zapalam i gaszę wóz 20x w ciągu dnia co za tym idzie ma to negatywny wpływ na xenon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto i one :-) Uwierzcie, w rzeczywistości wyglądają duuuuuuuużo ,hm, atrakcyjniej :D No, to komu się podobają, a komu nie ?

Uprzedzając pytania: homologacja jest, zamontowane według przepisów, nikogo nie oślepiają.

 

b1aae02f39e0d17bmed.jpg

 

571c5591f278c157med.jpg

 

f8f748adacb5b144med.jpg

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Piękne :mrgreen: ale i tak do mnie nie przemawiają :?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne :mrgreen: ale i tak do mnie nie przemawiają :?

 

Bo nie mają przemawiać, a świecić :D :D Ale dziekuje za opinię ;-)

Na RTV znam się dobrze (moja branża ) lecz na samochodach, to jakby dziewica prowadziła blog o sexie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.