Skocz do zawartości

Brak sprzęgła po nocy 318d


lyssek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie więc zakładam nowy temat. Mam problem ze sprzęgłem w BMW E46, 318d. W Kwietniu zostało wymienione sprzęgło i był problem bo sprzęgło wpadało do środka. Wymieniony został wysprzęglik (pod pedałem - nowy) i problem wrócił, więc 'na próbę' żeby nie wydawać kasy został założony drugi używany (ten przy skrzyni) i wszystko się ułożyło było perfekt.

 

Teraz gdy są zimniejsze dni nie mam sprzęgła po nocy, pojadę 3 - 4 km po mieście i wszystko wraca do normy, problem w tym że jak jest ponad 15 stopni to takiego problemu nie ma a im zimniej na zewnątrz tym sprzęgło jest niżej i dłużej 'odzyskuję' biegi. Ktoś wie co to może być ?

Edytowane przez lyssek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dopisz 318d do tytułu.

Poziom płynu hamulcowego jest ok?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo dumać, albo ta pompka pod pedałem uszkodziła się, albo wysprzęglik przy skrzyni albo rurka która łączy te dwa elementy.

 

Problem w tym że żaden element nie jest nawet spocony. Jest jakiś sposób żeby sprawdzić który jest walnięty? Czy niestety oba do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sprzęgło było zapowietrzone na pompie :P

To nie cud ;)

 

Na przyszłość dla wszystkich.

W podobnym przypadku bardzo powoli wciskajcie pedał sprzęgła, poczekajcie chwilę z wcisnietym sprzegłem i zsuńcie nogę z pedału. niech strzeli. Zróbcie tak kilka/nascie razy. Powinno pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.