Skocz do zawartości

BMW F30 320d Sport


tomasz325

Rekomendowane odpowiedzi

Auto świetnie się prezentuje! Jestem pod wrażeniem jak dużo wkładasz w nie pracy, oby tak dalej! :cool2:

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)


e87 118d: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=210&t=369493

ex e87 116i: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=297577 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 204
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

Aktualnie 230km, więc jeśli chodzi o moc nie ma dramatu. Niestety teraz większość BMW serii FXX to 2.0 (328i,428i). Ja osobiście nigdy nie żałowałem że kupiłem 320d, tak samo było przy E90.


Fajne autko tylko ten klekot :)

4 cylindry benzyna +wydech m performance szału nie robi ale 320d to jednak nie to samo nawet 230ps... Dźwięk z Wydechem oszukany... W a8 i innych miałem te wszystkie wynalazki do diesli.... I brzmi to lepiej niż klekot ale sztucznie i mówię tu o dieslu 6 czy 8 cylindrów.... A 330i to optymalny wybór do f30....przy tej akcyzie....

Osobiście wolę dźwięk tesli niż dyyysla :mrgreen:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie 230km, więc jeśli chodzi o moc nie ma dramatu. Niestety teraz większość BMW serii FXX to 2.0 (328i,428i). Ja osobiście nigdy nie żałowałem że kupiłem 320d, tak samo było przy E90.


Fajne autko tylko ten klekot :)

4 cylindry benzyna +wydech m performance szału nie robi ale 320d to jednak nie to samo nawet 230ps... Dźwięk z Wydechem oszukany... W a8 i innych miałem te wszystkie wynalazki do diesli.... I brzmi to lepiej niż klekot ale sztucznie i mówię tu o dieslu 6 czy 8 cylindrów.... A 330i to optymalny wybór do f30....przy tej akcyzie....

Osobiście wolę dźwięk tesli niż dyyysla :mrgreen:

 

Nie wiem o jaki oszukany dźwięk ci chodzi, ja nie mam założonych żadnych głośników itp. Zrobiony mam końcowy wydech. Osobiście wolę charakterystykę diesla i tyle, nikogo nie namawiam do jego zakupu. Przy okazji mam małe spalanie, przy jeździe na Maxa spali mi 9 litrów, na trasie ok 6. Jestem ciekawy czy taki wynik osiągniesz w 330i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Widze mój post odebrany jako atak :cool2:


A co jest takiego w charakterystyce 4 cylindrowego diiislllla??

Moment dostępny przez chwilę i moc w małym zakresie??

Nie mówię o 330d 335d... Nie pogardzilbym.... Do trójki pasują....

Spalanie???

Oczywiście że nie tyle.... Ja cieszę się jazda.... Średnia z 15k jest 12,9 litra, 80%miasto 2o%trasa... Mi odpowiada....

Pozdrawiam bez stresu :mrgreen:

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu nie lubię głupiego gadania, że 2.0d złe itp. Dlaczego nie kupiłeś 340i- 6 cylindrow, no ze względu na cenę i ja też kupiłem 4 cylindrowego diesla że względu na cenę zakupu A i niskie spalanie co dla mnie studenta jest ważne. Auto kupiłem takie na jakie mnie stać, na które sam zarobiłem, bez leasingow, kredytów itp ;) także ja się cieszę z tego co mam i tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest takiego w charakterystyce 4 cylindrowego diiislllla??

:mrgreen:

 

Kolega mial chyba na mysli ogolnie charakterystyke diesla, w znaczeniu ze dobrze sie jezdzi na niskich obrotach. Rowniez dlatego wole diesle. Jezdzilem 320d 190km i 328i 245km i szukajac auta do miasta, majac na uwadze normalna jazde glownie do 2500tys/obr wybralbym 2.0d.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie jaki jest koszt takiej turbo hybrydy ? Ile można na tym dodatkowych koników wykrzesać ? Ja z samego programu zrobiłem w swojej 237 koni, IC wagnera podobno dokłada do max 15 i zastanawiam się co lepiej. Turbo czy IC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki jest koszt takiej turbo hybrydy ? Ile można na tym dodatkowych koników wykrzesać ? Ja z samego programu zrobiłem w swojej 237 koni, IC wagnera podobno dokłada do max 15 i zastanawiam się co lepiej. Turbo czy IC.

 

Z samego programu czy z programu z wyciętym DPFem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto kupiłem takie na jakie mnie stać, na które sam zarobiłem, bez leasingow, kredytów itp ;) także ja się cieszę z tego co mam i tyle w temacie.

 

Wiesz z punktu widzenia biznesu osoby co mają kasę i nawet bardzo dużo biorą samochody w kredyty czy leasingi czy inne metody odroczenia płatności. Lepiej spłacać raty a gotówkę obracać na kolejne raty. Mam mała firmę więc leasing to piękna sprawa.


Gratuluje bo fajne auto i mody.

 

Z samego programu czy z programu z wyciętym DPFem?

 

Dpf mam zostawiony, kopciuchów nie lubię. W serii miałem ponad 190, po prostu zastanawiam się czy warto lepiej dołożyć turbo czy IC choć z punktu fizyki chyba hybryda wymaga więcej powietrza i ten IC musi byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z samego programu czy z programu z wyciętym DPFem?

 

Dpf mam zostawiony, kopciuchów nie lubię. W serii miałem ponad 190, po prostu zastanawiam się czy warto lepiej dołożyć turbo czy IC choć z punktu fizyki chyba hybryda wymaga więcej powietrza i ten IC musi byc.

 

No to jestem pod wrażeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • Zasłużeni forumowicze

Wszystkie zmiany super poza lampami. Przez te lampy wygląda jak jakiś nowszy model Lexusa.

Osobiści okleił bym je czerwoną folią lub polakierował.

Poza tym wszystko mi się podoba i fajnie że lubisz dłubać przy aucie. Wyciszenie matami to bardziej widzimisię czy rzeczywiście przeszkadza Ci hałas w f30 po e90?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zmiany super poza lampami. Przez te lampy wygląda jak jakiś nowszy model Lexusa.

Osobiści okleił bym je czerwoną folią lub polakierował.


Ważne że mi się podoba :) Czerwona folia to według mnie pasuje tylko i wyłącznie do oklejenia lamp w e90 pre lci, by uniknąć wyglądu lanosa ;)


Poza tym wszystko mi się podoba i fajnie że lubisz dłubać przy aucie. Wyciszenie matami to bardziej widzimisię czy rzeczywiście przeszkadza Ci hałas w f30 po e90?

 

Widzimisie ;) według mnie dużo bardziej wyciszone wnętrze niż w e90, a mam też e91 więc porównuje na co dzień.

 

Petarda


Dzięki ;)

 

Całe auto tym środkiem polerowałeś, czy tylko klape ?

Używasz jeszcze jakiś innych środków do pielęgnacji auta ?

 

To środek zabezpieczający, zdjęć z polerki nie mam niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
To nie jest środek do polerowania tylko do zabezpieczenia lakieru :)

 

A czy ktoś napisał że tym polerował...

 

a czytałeś posty ?

 

Całe auto tym środkiem polerowałeś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest środek do polerowania tylko do zabezpieczenia lakieru :)

 

A czy ktoś napisał że tym polerował...

 

a czytałeś posty ?

 

Całe auto tym środkiem polerowałeś

 

Twój komentarz był ostatni, bez cytatu, więc najpierw odpowiedziałem na niego, bo myślałem że tyczy się to mojego postu ;) Dopiero później zaglądnąłem na poprzednią stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja opanowana :)

 

Tak jest ;)


Wpadły ostatnio oryginalne rękawiczki BMW ///M do jazdy, które wychodziły na rynek amerykański, w polskich salonach nie mogli mi ich sprowadzić. Myślałem, że będą jakieś grube itp., okazało się że skóra cienka i bardzo przewiewne. Jeżdżę już w nich tydzień i jak na razie jestem bardzo zadowolony, szczerze polecam jak ktoś ma kierownice z alcantary, z opinii użytkowników mówią że po roku nadal wygląda jak nowa.


http://i68.tinypic.com/2wlu6mt.jpg

http://i67.tinypic.com/10wqss5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę jeszcze raz bo na PW nie odpowiadasz a wcześniejsze pytanie zostało pominięte. Jak wyglada sprawa z hybrydowym Turbo jakie zakupiłeś do auta. Jaki jest przybliżony koszt takiej turbo, jak wzrosła Ci moc i Nm ?

 

Nie jestem ci w stanie powiedzieć ile km i nm, bo robiłem pomiar już po montażu a przed nie robiłem. U mnie brakuje intercoolera i wynik nie jest finalny. Koszt hybrydy mnie wyniósł ok 2000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.