Skocz do zawartości

montaż logic 7


ogik

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent e91 navi CIC Bussines 6 zwykłych głośników. Chciałbym zamontować nagłośnienie logic 7 co należałoby zrobić krok po kroku żeby dobrze działało.

Na pewno zamocowanie głośników wzmacniacza wiązki od wzmacniacza do głośników, dostarczenie sygnału za radia czyli podłączenie światłowodu (nadmieniam iż mam mulf 2 więc światłowód w bagażniku jest. Co jeszcze żeby zagrało no i czt to co pisze to nie głupoty?

Dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupić komplet głośników Logic 7 + wzmacniacz, inne boczki w drzwiach są więc też do zmiany muszą iść do przednich dodatkowo słupki trzeba zmienić, trochę roboty i kasy z tym będzie.... Najlepiej do warsztatu podjechać który specjalizuje się w BMW bo jeszcze trzeba przekodować radio które posiadasz... Jeżeli jeszcze nie zakupiłeś głośników to napisz PW do kamil20011 od czarnej e90 bo On zmieniał głośniki na Logic 7 i mówił że d..py nie urywa specjalnie także zastanów się może czy nie lepiej wstawić X-ion lub Alpine dedykowany....

 

Pozdro

Lewy pas to nie kółko różańcowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw mam wiec koszt odpada kompletny z oryginalna wiazka. Jestem juz po montazu 8 glosnikow w drzwiach pozostaje jeszcze 5. Na razie gra bez wzmacniacza ale juz roznica powala. Na razie roboty nie bylo za wiele bo jedyna zabawa to demontaz boczkow. Najgorzej bedzie z wiazka. Moze wiecie jak to podlaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te 5 co Ci pozostało do podpięcia to najgorsze przed Tobą.

W desce przy podszybiu centralny (pewnie będziesz musiał kupić kratkę i mocowanie), w drzwiach z tyłu pewnie nie masz podwójnych otworów wiec na mniejsze glosniki trzeba będzie zrobic otwory i dokupić kratki i najgorze to dwa które oryginalnie są w podsufitce w bagażniku (myślałeś jak je zamontować?)

Połozenie wiązki i oczywiście kodowanie jeszcze. Ja na Twoim miejscu zleciłbym montaż profesjonalistom.

Sam myślałem nad doposażeniem mojej e91 w logica ale na dzień dzisiejszy odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i te 5 co Ci pozostało do podpięcia to najgorsze przed Tobą.

W desce przy podszybiu centralny (pewnie będziesz musiał kupić kratkę i mocowanie), w drzwiach z tyłu pewnie nie masz podwójnych otworów wiec na mniejsze glosniki trzeba będzie zrobic otwory i dokupić kratki i najgorze to dwa które oryginalnie są w podsufitce w bagażniku (myślałeś jak je zamontować?)

Połozenie wiązki i oczywiście kodowanie jeszcze. Ja na Twoim miejscu zleciłbym montaż profesjonalistom.

Sam myślałem nad doposażeniem mojej e91 w logica ale na dzień dzisiejszy odpuściłem.

Mocowanie do tego w desce ikratke tez mam. Te w tylych drzwiach zamontowalem mie ma problemu bo od spodu boczku drzwiowego jest plastyk z zaznaczonym szablonem otworu wystarczy tylko wyciac. Co do tych w podsufitce to mam glosniki se stelazem ktory wystarczy przykrecic. Najwiekszy problrm to beda otwory ktore trzeba wyciac w podsufitce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dzis mialem okazje u jednego z Forumowiczow posluchac jak brzmi logic 7... niesamowity przestrzenny efekt, jakkolwiek moj zestaw alpine daje rade to ten L7.... ehhh... bajka. Szkoda ze to taka rzezba chcac to doposazyc.

Audio podłączone. Gra wspaniale i wcale nie ma takiej tragedii przy montażu. Jakby co to służę pomoca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Poważnie rozważam wymianę nagłośnienia z opcji 676 (Zestaw głośników HiFi - HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM), w aucie jest też nawigacja w opcji 7SP( NAVI PROFESSINAL W.HANDYPREP.BLUETOOTH).

 

Na znanym serwisie aukcyjnym znalazłem już zestaw logic7:

13x głośniki,

wzmacniacz,

uchwyt do wzmacniacza,

kompletne okablowanie -dopytam czy ze światłowodem,

maskownice z drzwi z logo harman/kardon

 

Chciałbym się dowiedzieć czy czegoś jeszcze będę potrzebował? Rozumiem że będzie trzeba zakodować nową opcję. Jak wygląda sprawa montażu dodatkowych głośników. Teraz w opcji 676 hifi mam 10sztuk. Dwa dodatkowo będą na tylnej półce, ale bardziej martwi mnie jak zamontować ten w środkowej konsoli ( co ewentualnie trzeba demontować).

 

1.Po zanurkowaniu w bagażniku nie zauważyłem miejsc gdzie powinny być być zamontowane dwa dodatkowe głośniki na półce, nie wiem tez czy elektryczna roleta tylnej szyby ma jakiś wpływ na to? Jak to wygląda w oryginale, czy są w półce wycięte dziury i na górze są maskownice?

 

2.Zapytam od razu czy pozostałe głośniki w drzwiach i tapicerce tyłu pasują plug&play (średnicą, mocowaniami) oraz czy w logic7 z maskownice głośników są takie same czy inne (ktoś gdzieś pisał że chyba są bardziej przeźroczyste), oczywiście od wysokich tonów są inne z napisem :)

 

3. Którędy idą wiązki ma ktoś może jakiś schemat?

 

4. Czy konieczne będzie rozmontowywanie konsoli, czy może montuje się głośnik od góry?

 

tak to zgrubsza powinno wyglądać http://www.e90post.com/forums/attachment.php?attachmentid=29227&stc=1&d=1150839540

p.s

założyłem nowy temat ponieważ w obszernym (obecnie 61stron) wątku AUDIO ZA ROZSĄDNE PIENIĄDZE w E90 viewtopic.php?f=70&t=148090&p=2032788&hilit=audio#p2032788 nie znalazłem interesujących mnie odpowiedzi. Dodatkowo wydaje mi się że warto żeby tematy były podzielone i dotyczyły konkretnego doposażania, tak by nie tracic czasu na przeglądanie 61 stron wątku rożnej treści

Edytowane przez superjachu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zakladaj nowego tematu. montuj w jakims zakladzie co ma pojecie, koszt okolo 1000z do tego dolicz czesci ktorych nie ma na aukcji.

stary zestaw sprzedaj z wzmacniaczem dostaniejsz 300-400zł. zrob wygluszenie drzwi koszt okolo 200zł plus robocizna - warto.

sam jestem na etapie modernizacji i koszty sa duzo wieksze niz sie zaklada, tak zeby bylo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie zakladaj nowego tematu. montuj w jakims zakladzie co ma pojecie, koszt okolo 1000z do tego dolicz czesci ktorych nie ma na aukcji.

stary zestaw sprzedaj z wzmacniaczem dostaniejsz 300-400zł. zrob wygluszenie drzwi koszt okolo 200zł plus robocizna - warto.

sam jestem na etapie modernizacji i koszty są duzo wieksze niz sie zaklada, tak zeby bylo dobrze.

 

:) ja już przebrnąłem przez te tematy na forum, chodzi mi bardziej o inne osoby które ewentualnie rozważają swap, a w nowym wątku (czytaj tym ) łatwo dowiedzą się jak wygląda sprawa.

 

Nie wykluczam zlecenia przekładki Fachowcom, ale chciałbym wiedzić, co i jak trzeba zrobic.

Napisz proszę co generuje dodatkowe koszty? Nastawiam sie na system audio montowany fabrycznie własnie po to żeby przekładka nie generowała dodatkowych problemów.

pozdrawiam jk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz jaki budżet na to przedsięwzięcie?

Słuchałeś gdziekolwiek HIFI Pro?

Ad.

Nie zastanawiałem się nad budżetem, zestaw to koszt 2-2.5tys ( mi się udało za 2100),

Chciałbym wygłuszyć jeszcze przynajmniej drzwi (czyli kolejny tys), dojdzie jeszcze kilka połamanych spinek od tapicerki, muszę półkę skombinować (miałem z roletą i taka bym chciał dalej,), inny plastik na konsole środkowa dojdzie jeszcze kodowanie i pewnie jakieś niespodzianki.

Swoją drogą muszę dokładnie oglądnąć półki oryginalnie przystosowane pod głośniki, może udało by mi się moją zmodować.

Odnośnie HIFI PRO to coś tam słyszałem, ojciec ma BANG OLUFSEN fabrycznie zamontowanego w audicy A6 c7, ale to zupełnie inna połka, więc na taki elekt nie liczę. Mam nadzieje że Logic7 będzie grał podobnie/lepiej jak Buse który słyszałem w rożnych audicach.

pozdrawiam jk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cie wyjdzie bez wygluszania z robocizna jakies 3500-4000 zł wygluszanie za drzwi zrobisz za 400zł. ja bym zrobil jakis zestaw na uzywanych glosnikach i wzmacniaczach za te pieniadze tylko w dobrym warsztacie, jeden minus nie byloby logica tylko stereo za to wiecej mocy i lepsza jakkosc dzwieku. sam szukam subwooferow teraz i przegapilem dwie promocje rainbow 100rms i eton 120rms pierwsze byly po 450zł a drugie po 500zł za dwie sztuki, normalnie kosztuja cos kolo 1600zł.

na alledrogo sa po 300zł uzywane 2 szt logic ale maja tylko 70rms, no i sa uzywane.

w individual wsadzaja chyba eton, zamiast harmana kardoma ale cena nowego zestawu to chyba co najmniej 2 razy wiecej niz logic kardaoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a znasz może nr elementu wg. katalogu bmw tej maskownicy?

 

ok już sprawdziłem, mam u siebie cześć o nr katalogowym: 7 130 744 (i jest nie przystosowana do głośnika, to tylko kratka nawiewu)  http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/64_1489-dysze-nawiewuprzeslony/i50487#part01

natomiast do montażu głośników potrzebujemy kratkę która wygląda tak:

 

http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.e90post.com/forums/attachment.php%253Fattachmentid%253D363076%2526stc%253D1%2526d%253D1269583739&imgrefurl=http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t%3D365913&h=654&w=872&tbnid=YEf33OhLMzRN5M:&zoom=1&docid=w1GnxErsKSIGWM&ei=k7Q-VfaBDoHvUOvzgJgD&tbm=isch&ved=0CCYQMygIMAg

 

i  ma nr katalogowy w zależności od koloru  7 123 749 lub 7123 750 lub 7 123 452 lub 7 123 453 (ja potrzebuje w kolorze czarnym 7 123 750) http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_9185-elementy-dod-tablicy-przyrzadow-u-gory/i50487#part04

 

potrzebowałbym jeszcze adapter do którego montuje się głośnik ( standardowo gdy nie ma głośnika jest cześć o nr 7 130 740 ),

do zamontowana głośnika potrzebuję elementu o nr 7 123 751

(widać to tutaj pod nr 4 http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/51_9185-elementy-dod-tablicy-przyrzadow-u-gory/i50487#part04

 

 

Temat przerabialem w E92. Półkę musisz wymienic na taką z otworami plus maskownice. Glosnik centralny wymieniasz zaslepke na taką z maskownica- prosty montaż od góry . Dlubania ogolnie jest na kilka dni zeby to zrobic tak jak fabryka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam. Proszę mi podpowiedzieć czy jest możliwość zamontowania takiego nagłośnienia?? Mam e91 kombi 2011 rok. Zastanawiam się ponieważ szykuję się do wymiany deski ze względu na wystrzeloną poduszkę i przy okazji myślę o zmianie nagłośnienia.

 

Może znacie kogoś kto podjąłby się takiej wymiany ze slaska, małopolski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę mi podpowiedzieć czy jest możliwość zamontowania takiego nagłośnienia?? Mam e91 kombi 2011 rok. Zastanawiam się ponieważ szykuję się do wymiany deski ze względu na wystrzeloną poduszkę i przy okazji myślę o zmianie nagłośnienia.

 

Może znacie kogoś kto podjąłby się takiej wymiany ze slaska, małopolski?

 

Jakie masz kolego teraz nagłośnienie, ja robiłem u siebie z Hi Fi na indywidual bardzo podobne podłączenie jak L7

 

Tylko zależy jakie masz teraz wyjściowe audio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Witam. Przekopałam całe forum odnośnie dołożenia Logic 7 do BMW e90/91/92 ale żadnych szczegółów odnośnie wiązki i optyki nie wyczytałem :( Moje BMW to E92 z 2009 roku (przed liftem ) na Profesjonalnej nawigacji CCC. W bagażniku jest mulf 2. Dawcą LOGIC 7 było angielskie E92 z 2007 roku. Wyciągnąłem z dawcy kompletną wiązkę idąca lewą stroną auta do miejsca wpięcia (lewa strona przód pod podstopnicą) i okazało się ze z mojej istniejącej instalacji muszę dołożyć wiązkę od mulf 2. Z Anglika zaadoptowałem także DAB (podobno nie działa w starszych Bmw :( ) i interfejs ALPINE dedykowany do IPHONE /IPOD /IPAD (Max 4 generacja). Pytanie do was jakie kabelki muszę dołożyć do skrzynki bezpieczników i gdzie je dokładnie wpiąć żeby to zaczęło w końcu grać (na tą chwile cisza w radio). Po lewej stronie gdzie przepijałem kostkę pod podstopnicą w mojej oryginalnej instalacji było 5 kabelków a w instalacji od dawcy jest 8... czy wszystkie kabelki muszę ciągnąć pod skrzynkę bezpieczników ??? i gdzie je wpiąć?? Druga sprawa to wzmacniacz który kupiłem na Allegro i nie jestem pewny jego działania. Czy jest ktoś z Podkarpacia na forum kto posiada logic7 i mógłby pomoc mi w testach?? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.