Skocz do zawartości

Wtryski (320D N47) - nowe vs 'regenerowane'


leptonhead

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam do wymiany wtryski. Można kupić je taniej w Bosch diesel service, są tam dwie opcje - nowe lub 'fabrycznie regenerowane' ok 30% taniej, z warunkiem takim , że oddaje się stare (zużyte). Z tego co mówił człowiek z Boscha, te 'regenerowane' do niedawna różniły się tylko pudełkiem, przychodziły nowe, nawet patrząc na nry seryjne. Teraz przychodzą już z innymi numerami, jakościowo ponoć jednak wciąż odpowiadają nowym i również objęte są 2-letnią gwarancją,

 

Ktoś z Was może miał doświadczenia z tym, można je brać? czy mimo wszystko dopłacić te 30%?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku (też Bosh) regeneracja polegała na wymianie całego środka wtryskiwacza, pozostała tylko obudowa (dlatego chcą żeby im oddać stare). Później tylko kalibracja i montaż w silniku.

Jednak to był inny model więc nie wiem jak jest w tym przypadku.

 

No i u mnie było 6 szt. co również pomogło mi podjąć decyzję.

f30 320i xd automat LCI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update - zalałem ten dodatek do paliwa diesel od BMW. przestało stukać. Tzn wtryski pracują dość głośno, ale nie ma takiej historii jak wcześniej, że jest terkot, nierówna praca i wibracje. Dać im trochę czasu jeszcze do wymiany czy to tylko przedłużanie agonii, ze szkodą dla silnika?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Żeby uzyskać max.efekt zalej 3 baki,jeden po drugim. Ten dodatek nić ci nie zepsuje, wręcz przeciwnie.

W razie braku zadowalającego efektu wymienić wtryski zawsze zdążysz.Cena tego dodatku to grosze w porównaniu do ceny wtryskiwaczy. Nie jedne wtryski już skutecznie wyleczyło w przypadku ich zabrudzeń,nagaru. Chyba że są uszkodzone mechanicznie to żaden preparat skutecznie im nie pomoże. Po uzyskaniu zadowalającego efektu profilaktycznie by nie powróciły problemy proponuję- LIQUI MOLY 2663 Modyfikator paliwa Diesel 1L.

Z ciekawości jaki przebieg ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Thanks.

 

W polskim słownictwie istnieje słowo - Dzięki.

 

Przepraszam że schodzę z tematu.

Nie rozumiem tej częstej fascynacji polaków angielszczyzną. Jak widzę np.w polskich sklepach napisy,reklamy po angielsku to mnie.... żałosne i upokarzające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
W dniu 6.10.2017 o 21:22, Andrzej62 napisał(a):

 

W polskim słownictwie istnieje słowo - Dzięki.

 

Przepraszam że schodzę z tematu.

Nie rozumiem tej częstej fascynacji polaków angielszczyzną. Jak widzę np.w polskich sklepach napisy,reklamy po angielsku to mnie.... żałosne i upokarzające.

Mam to samo. No, cóż... kasa, kasa i jeszcze raz kasa się liczy! 

Nawiązując do tematu... zaczęło się od zapachu spalin po każdym ruszeniu z miejsca. Po wykluczeniu różnych punktów nieszczelności padło na wymianę pokrywy zaworów, bo mokra była. Cena absurdalna w ASO za ten kawałek plastiku. Przy okazji sprawdziłem sobie wtryskiwacze (0445110616), bo gratis było. No i okazało się, że "leją". Tak wykazał wydruk z maszyny. Ale chyba nie dużo, bo na trasie na eco pro nie przekraczając 100km/h wychodziło poniżej 6 litrów. 

Zdecydowałem się na wymianę samych końcówek polskiego producenta. Boscha końcówki nieosiągalne przynajmniej dla mnie. Tylko całe wtryskiwacze z ASO. Cena zaporowa, bo blisko € 800.  Z VATem będzie drożej.  Do tych wtryskiwaczy jeszcze Chińczycy robią końcówki, ale jakość to loteria i czas oczekiwania długi.

Po zamontowaniu wtryskiwaczy spalanie wzrosło o blisko 2 litry na setkę. Końcówki rury wydechowej okopcone. Po zresetowaniu przepływomierza spalanie jakby spadło i końcówki tłumików nie wydają się być okopcone. Niemniej jednak nie daje mi to spokoju. 

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.