Skocz do zawartości

Dywaniki Gumowe Dylemat


rabbit72

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się na zakupem dywaników gumowych i szczerze bardzo przypadły mi do gustu oryginały z czerwonym obramowaniem coś takiego http://allegro.pl/bmw-f30-f31-m3-f80-dywaniki-gumowe-sport-oryginal-i6950992691.html no ale problem jest taki że nie są one dedykowane do xDrive i teraz nie wiem czy kompletnie one nie pasują czy różnice są niewielkie i można je spokojnie wsadzić ?

Upieram się przy nich bo strasznie mi się ten czerwony dodatek podoba i wydaje mi się że fajnie wyglądałoby to w parze z czerwonymi skórami, macie jakieś doświadczenie z tymi dywanikami w X-ie ?

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym miałbyś mieć różnicę?

 

Xdrive - nie powoduje chyba zmian wewnątrz samochodu.

 

Wg mnie spokojnie pasuje ale dla pewności najłatwiej zadzwoń do Aso i niech to potwierdzą bo to oryginalne dywaniki.

Pozdrawiam


Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też nie wiem co ma xdrive do tego

 

ja mam xdrive i mam podobne - tylko obramówka czarna - super dywaniki - są na tyle dobre, że gdybym nie miał weluru na lato to z chęcią bym z nimi jeździł cały rok

 

tylko oryginalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym miałbyś mieć różnicę?

 

Xdrive - nie powoduje chyba zmian wewnątrz samochodu.

 

Wg mnie spokojnie pasuje ale dla pewności najłatwiej zadzwoń do Aso i niech to potwierdzą bo to oryginalne dywaniki.

 

No właśnie , problem w tym że rozmawiałem z ASO w UK(tu jest auto zarejestrowane) i mówią że "nie pasują bo nie są dedykowane" :? , no ale to taka gadka szmatka, zastanawiam się jak to jest w realu? Dlatego pytam czy ktoś ma akurat te z czerwonymi obramówkami w xDrive, ponoć do tego modelu jak kolega pikopiko pisze są tylko całe czarne i węższe, różnice są nawet w numerach katalogowych.

Reasumując chciałbym wiedzieć się czy ktoś zdecydował się na te"czerwone" w xDrive i jak to pasuje i wygląda ?

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również tak jak ty zastanawiałem się na zakupem dywaników gumowych, jesień mokro, zaraz zima, śnieg, chlapa i wszystko było by uświnione, welurowe nadają się na lato. Myślałem o zakupie oryginalnych lub tanich gumowych które by pasowały, i powiem ci że kupiłem takie za 55zł cały komplet wersja bez zapachowa, jeździłem na nich cały rok, nie są oryginalne ale świetnie się sprawdziły, są ciemne nie rzucają się w oczy, z dobrej gumy, nie muszę się przejmować czy się zniszczą, a jak się zniszczą wyrzucę i kupię drugie nowe, i tak po tym będziesz deptał i tak, a jak przyjdzie zima to będą całe w śniegu, błocie itd. Pomyśl czy warto wydawać 5-6x drożej na oryginalne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wracając do F11 - oglądałem kiedyś dywaniki do rwd i miały zaznaczony kawałek gumy ok. 5 cm szerokości, który trzeba było wyciąć w przypadku montażu do awd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
też nie wiem co ma xdrive do tego

 

ja mam xdrive i mam podobne - tylko obramówka czarna - super dywaniki - są na tyle dobre, że gdybym nie miał weluru na lato to z chęcią bym z nimi jeździł cały rok

 

tylko oryginalne

Też mam na zimę takie całe czarne gumowe oryginalne dywaniki, a na lato też oryginalne welurowe. Nie widziałem różnicy między czarnymi, a z czerwoną obwolutą. Auto mam xdrive.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem zdjęcie od dilera porównujące te dwa typy dywaników , może nie jest to idealnie przyłożone ale pokazuje że na szerokość to jednak jest różnica.

tPmHiLer_o.jpg

Co do przycinania w tym wypadku to byłoby chyba bezsensowne, przycinając boki pozbywam się tego co mnie najbardziej interesuje, natomiast zamienniki na zimę też mnie jakoś średnio interesują i nie mam tu wcale na myśli jakości bo sam przez wiele lat używałem Petex'a w różnych autach,tylko głównie o wygląd i praktyczność.

Kupię chyba te całe czarne choć wciąż zastanawiam się jakby te z czerwonymi obwódkami spasowały do auta i na ile ten naddatek byłby uciążliwy w użytkowaniu.

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Te dywaniki są bardzo sztywne i nie włożysz równo tych z naddatkiem - nie ma szans. Siadają tak ze czasem ciężko je wyjąć do mycia.. miałem te z czerwonymi obwódkami w f20, teraz tylko całe czarne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rabbit72 a gdzie ty przebywasz. Jak chcesz to ja mam takie czerwone (oczywiście wersja bez XDrive), we Wro mogę ci użyczyć do przymierzenia.

 

Kurde wielkie dzięki, szczerze jestem oryginalnie z płd kraju i do Wrocka czasami wpadam, więc pewnie bym się wybrał, aczkolwiek obecnie mieszkam w Droset UK więc nici z tego ale naprawdę fajnie spotkać się z taką przysługą :wink: .

Generalnie to moje wątpliwości najprawdopodobniej rozwiał Randall i dzięki za to, kupuję te czarne, w sumie też nie są złe, choć dziwię się że bmw nie robi tych z czerwoną obwódką do xDrive w 3'er , jak dla mnie słabe to jest, no ale cóż robić "trzeba z tym jakoś żyć" :lol: :wink:

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no masakra, głupie dywaniki a b@rdel totalny mają w tym bmw, bo tak te 51472219803to jest tył i niby pasują do xdrive i teraz na tej samej stronce znajdziemy przody które co prawda dedykowane są do lhd ale też do xdrive i one mają numer katalogowy 51472339810 no i...

Chyba wreszcie znalazłem to czego szukałem https://www.amazon.co.uk/BMW-Genuine-All-Weather-Rubber-51472339809/dp/B00THAOQL8/ref=pd_lpo_sbs_263_t_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=1EECMTGYAVXRWA3E2S6E, pytaniem jest czy pasują do RHD i czy są to rzeczywiście całe czarne czy z obwódkami czerwonymi(nie wiadomo czy zdjęcia oddają stan rzeczy), jeśli to drugie to teraz tylko znaleźć tyły i będzie ok, generalnie w tym całym bałaganie i numerach katalogowych potraciłem głowę :oops: :? , raz jeszcze dzięki chłopaki za pomoc :wink:

 

P.S

Najśmieszniejsze jest to że jak wchodzę na stronkę BMW UK i szukam dywaników po nr vin to wyskakują mi tylko czarne, masakra jakaś...

p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym bardziej się oparł na tym co jest u sprzedawców, którzy oficjalnymi dystrybutorami BMW (np. bmwstore), a nie jakiś sprzedawców na amazon czy ebay. Skoro system pokazuje że dywaniki nie pasują do XDRIVE to najprawdopdodobniej tak jest. Wydaje mi się, że XDRIVE ma trochę szerszy tunel i dlatego dywaniki z przodu sa inne. Z tyłu są takie same bo te tylne tak naprawdę nie dochodzą do tunelu tylko wypełniają specjalnie wyprofilowana nieckę.

Generalnie ja bym nie ryzykował z takimi z amazona bo moim zdaniem jest bardzo duże prawdopodobieństwo że jest bład w opisie. Sprzedawcy piszą różne rzeczy żeby sprzedać produkt, a wchodzą do kabiny 3 z xdrive i bez xdrive nie widać wogóle różnicy i może zbyt pochopnie sprzedawca zakłada że na bank będzie to dobrze leżeć.

A dlaczego nie zrobili czerwonych do xdrive to nie wiem, szkoda bo naprawdę dobrze to wygląda w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link jeszcze raz, bo zniknął wcześniejszy (czyżby nie wolno było umieszczać linków?)

 

Tu masz mit xDrive i ohne xDrive w różnej cenie więc zakładam, że są inne. To jest o tyle dobry sklep, że mają też kompletne koła letnie i zimowe BMW wiec zakladam, że wiedzą co piszą w opisach.

 

https://www.leebmann24.de/themenwelt/bmw-fussmatten/gummimatten.html#navigation:attrib%5Bcat_url%5D%5B0%5D=%2Fthemenwelt%2Fbmw-fussmatten%2Fgummimatten.html&attrib%5Bl24_baureihe%5D%5B0%5D=3er+F30+LCI+Limousine&first=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O w mordę. Masz racje sa te dywaniki.

Przyznam się, że ja szukanie robiłem dla auta jak moje a więc 318i. I tu ciekawa historia bo szukając dla 318i nie ma rzeczywiście sportów przednich dla xdrive.

Ale dziwne że rabit rozmawiając z BMW uzsykał info że nie ma takich.

Tu tez jak byk są dla jego silnika:

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/2339810-dyw-podl-allwetter-przednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestetym, sprawdzałem praktycznie wszędzie u dilera i sprzedawców indywidualnych po Nr Vin i do RHD z xDrive nie ma z czerwonymi obwódkami(lub są niedostępne), są tylko całe czarne wiec chcąc nie chcąc muszę je brać, muszę bo ten wzór oryginalnych mi się podoba szkoda tylko braku tego czerwonego dodatku ale co zrobic.
p44ahXld_o.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A czy widział ktoś dywaniki gumowe do wersji bez xDrive nieoryginalne, ale z rzepami od spodu? Na alle wszystkie zamienniki są niby ze stoperami, ale co z tego jak nie można ich nigdzie wsadzić :) A cena oryginalnych jest na tyle absurdalna, że skutecznie mnie zniechęciły do zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te stopery po prostu wkręcasz w tapicerkę podłogi i jest ona przebijana wtedy, stoper się trzyma.

Tylko, że siła rzeczy jak zlikwidujesz te dywaniki to dziury zostaną :(

 

A z rzepami masz tutaj jakieś http://allegro.pl/oryginal-germany-bmw-3-4-f30-f31-f32-2012-rzepy-i7110627533.html

(i żeby nie było, nie wiem co to za dywaniki, nie polecam ich, ja mam ori - miałem w reku ori różnych marek i różne zamienniki i dla mnie pomimo ceny zawsze wyborem będą ori).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.