Skocz do zawartości

Jaki płyn do spryskiwaczy ?


ganio28

Rekomendowane odpowiedzi

Jakich używacie płynów do spryskiwaczy oprócz oryginału? Zeby czujnik zczytywal ja stosuje bp i nigdy nie miałem problemu z czujnikiem tylko tej stacji nie ma w mojej miejscowości. Macie sprawdzone inne plynu z innych stacji bądź firm typu plak które czujnik zczytuje jak oryginał? Edytowane przez ganio28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

To jest z tym jakiś problem? Ja leje taki z lidla po chyba 4 zł za 5 litrów letniego, a może i taniej i nie miałem nigdy żadnego problemu.

 

P.s. Wez to edytuj, co pisałeś, bo ciężko się to czyta. Taki przycisk edytuj masz na poscie po prawej u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam lekturę https://kosmetykaaut.pl/

 

stosuję do swoich aut kosmetyki SONAX`u, nic innego na żadnym moim aucie nie leży, czasami wleję płyn do spryskiwaczy SONAX i jedyne co zauważam to brak smug... aczkolwiek kiedyś mi przedstawiciel tej firmy opowiedział jak to jest z tymi płynami i uwierz mi, kupując bańkę 4 czy 5 litrow za prawie 30 PLN w zimie gdzie potrafi zejść jeden dziennie nie jest to w ogole opłacalne wiec nie wiem co płyn do spryskiwaczy miałby mi popsuć w aucie.... zamarznąć? zapchać przewody, uszkodzić wycieraczki, szybę... uszczelkę szyby ? Porysować ją ? Pojecia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza opcja na letnj płyn to koncentrat autoland psik psik. 250ml starcza na 25 litrów płynu. Mi się udało zrobić zapas tego koncentratu po 6 pln za sztukę. Czyli głównym kosztem zostaje woda demineralizowana. Płyn ma bardzo prsyjemny zapach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nic ci nie zrobi. Jedyna różnica to że te za 30 zł ładnie pachną i ktoś musi opłacać tych prezesów shella i bp :D . Letni płyn w zeszłym roku zamarzł mi w e46, to pojechałem do podziemnego garażu, żeby odmarzło i tyle. Nalałem zimowego. Nic od tego nie popękało ani nic się nie popsuło. Wiadomo, każdy kupuje co tam chce, ale kolega się pyta jaki będzie u niego działał. Odpowiedz jest jedna każdy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się mylisz. Ba płynie nie ma co dziadować. Oczywiście kupować na stacji nie ma sensu, ale kupowanie np płynu z biedry to ryzyko. Z płynu mogą się wytrącać osady które mogą zatkać układ spryskiwaczy. Ponadto płyn z biedry niszczył lakier, co było akurat najbardziej widoczne w autach ze spryskiwaczami na powierzchni maski. Sensownego gotowego płynu moim zdaniem nie da się kupić za mniej niż 10-15 PLN za letni i 20 PLN za zimowy, za 4-5 litrów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dlatego masz tam takie siteczko:) Ale e46 mam ponad 6 lat, raczej rzadko inwestuje w coś lepszego na szybę i nigdy nie czyściłem tego sitka. Pompka też cały czas oryginał. Co do wpływu na lakier to się nie wypowiem, ale myślę, że gófna mew, soki z drzew i sól z ulic robią mu dużo gorzej niż płyn z biedy. W końcu prezydent tam kupował!

 

Poczytałem o płynie z biedronki. Brudził lakier i trzeba było korzystać z pasty lekko ściernej, ale to było w czerwcu 2014

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
W lecie zalewam tylko wodą demineralizowaną, bo mam dostęp do stacji uzdatniania wody i jest zawsze czysto i bez smug. Na zimę zalewam to co jest na stacji zimowego i nie zagłębiam się za bardzo w skład, bo w każdej jest praktycznie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Ja ogólnie Psik Psika z autolandu bo fajnie pachnie i chyba jak już większość nie ma alkoholu metylowego .W auchanie ma dobrą cenę . W tej samej cenie jest też na Crab-ie . Każda więcej wydana złotówka to zmarnowana . Problem z czujnikiem braku płynu miałem zimą na mrozach . Olałem sprawę . Przesiadam się między kilkoma pojazdami w tygodniu i tam nie ma sensora i żyję .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.