Skocz do zawartości

[F30] Maglownica - wymiana czy regeneracja?


ipozaup

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem wczoraj, temat łatwy i przyjemny ale trzeba mieć odpowiednie nasadki.


Po przygotowaniu to jakieś 30 minut pracy.


U mnie pomogło w jakiś 50%. Jeszcze coś stuka w zawiasie, możliwe że drążek lub wahacz. Trzeba obserwować.

 

A po wymianie nie miałeś problemu z cieżko chodząca kierownica ?

 

Nic a nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry Panowie,


Mam problem z buczeniem w lewym nadkolu z przodu. Pojawia się od około 50-60 km/h, myślałem, że może to łożysko. Wymieniłem na nowe ale nadal jest to samo. Czy może to być odgłos od maglownicy? A może od drążka kierowniczego? Ostatnio w serwisie usłyszałem, że muszę je wymienić bo są krzywe i może tak być bo samochód lekko mi ściąga do prawej strony.


Btw. Czy można wymienić czujnik skrętu w maglownicy?


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ja wymieniłem dzisiaj dokładnie ten zestaw naprawczy. W BMW Auto Fus Warszawa robota 650 brutto. Zestaw 130 brutto. BMW twierdzi, że do wymiany tego potrzebne jest jakieś specjalne narzędzie, które nie każdy solon ma. W Lublinie nie mieli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło. Nie stuka przy ruszaniu kierownicą na postoju. Nie stuka przy szybkim wjeżdżaniu na wiadukt w prawo. Nie stuka przy wjeździe na krawężnik / próg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Byłem dzisiaj w BMW auto fus i również zamontowali mi zestaw naprawczy. Po odebraniu auta zauważyłem że kierownica ciężej chodzi i nie wraca do pozycji 0 tylko zatrzymuje się trochę wcześniej. W internecie można znaleźć opinie że "ułoży" się i powinno wrócić do normy. Czy rzeczywiście tak będzie? Czy lepiej jechać znów do nich żeby poluzowali śrubę? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii i moze doradzić? Teoretycznie najlepiej byłoby pytać w Aso ale zestaw naprawczy to dla nich wielka nowość. Do tej pory wymieniali maglownice.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w BMW auto fus i również zamontowali mi zestaw naprawczy. Po odebraniu auta zauważyłem że kierownica ciężej chodzi i nie wraca do pozycji 0 tylko zatrzymuje się trochę wcześniej. W internecie można znaleźć opinie że "ułoży" się i powinno wrócić do normy. Czy rzeczywiście tak będzie? Czy lepiej jechać znów do nich żeby poluzowali śrubę? Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii i moze doradzić? Teoretycznie najlepiej byłoby pytać w Aso ale zestaw naprawczy to dla nich wielka nowość. Do tej pory wymieniali maglownice.

Bulszit, że się ułoży, przerabiałem to samo. Próbowałem ułożyć ale nic nie dało. Okazało się, że jeszcze końcówka drążka kierwoniczego była do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Niestety nie wszystkie maglownice F30, F31 można naprawić zestawem. Ja zamawiałem po nr VIN i niestety nie pasuje do mojej przekładni ale dzięki temu dowiedziałem się, że moje auto objęte jest akcja serwisową. Tylko pytanie czy wymienią całą przekładnię?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedy dowiadywalem sie o zestaw naprawczy w sklepie czescidobmw.pl otrzymalem taka informacje:


"Zestaw naprawczy o nr 32106891974 jest dedykowany wyłącznie do przekładni kierowniczych ThyssenKrupp. Przed zamówieniem proszę sprawdzić czy przekładnia kierownicza zamontowana fabrycznie w Pańskim BMW posiada oznaczenia producenta ThyssenKrupp czy ZF"


Wychodzi wiec na to, ze do przekladni ZF nie ma zestawu naprawczego.

Sprawdź wartość katalizatora w swoim BMW.


https://www.autokat-katalizatory.pl/cennik-skupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi chłop w serwisie tłumaczył, że na forum piszą same bzdury. Nie ma żadnego zestawu i Mo taż tego nic nie da. Jedynie nowy magiel za 12k. Pojechałem do Warszawy. Nakarmili mnie ciastkami i kawą i ponad 11k zaoszczędziłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A rzekomo jakiej nie?

Posiadam przekładnię kierownicza Boscha i w tej przekładni nakrętka docisku listwy przekładni kierowniczej jest ze śrubą sześciokątną. Jest inna średnica nakrętki i do tej przekładni nie ma zestawów naprawczych.

https://ifotos.pl/z/qarnpea

https://ifotos.pl/z/qarnpwp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Cześć,


Czy ktoś z Was robił regenerację i może pochwalić się efektami? Gdzie robiliście?

U mnie wymiana zestawu naprawczego pomogła połowicznie. Obecnie temperatura poszła w górę i głuche stuki z przedniego zawieszenia doprowadzają mnie do szewskiej pasji.


Końcówki jak i drążki kierownicze wg mechanika są sztywne ale mówi, że wyraźnie czuć luz na listwie zębatej po demontażu drążków.


Auto nie podlega akcji naprawczej :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja musiałem wymienić na używaną którą znalazłem w dobrej cenie i wykonać jej adaptacje u magika komputerowego, niestety nie podlegałem akcji serwisowej a wydawać kasę na zestaw naprawczy który pomoże na trochę albo nie jakoś mnie nie przekonuje.

Łączny koszt zabawy wyszedł 2000 zyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

I mnie chyba dopadło. Stukanie podczas powolnej jazdy po prawie równej drodze. Na razie słychać tylko jak jest gorąco i auto się nagrzeje /po około godzinie jazdy w korkach/. Odgłosy już są słyszalne i odczuwalne na kierownicy. Z tego co widzę na realoem mam maglownicę ZF. Przed wizytą u mechanika proszę o info jakie są sposoby naprawy. Czy tylko wymiana magla na nowy, czy ktoś zna jakiś uczciwy zakład regenerujący magle w Warszawie lub okolicach. Czy dla maglownicy ZF jest jakiś zestaw naprawczy?

Ktoś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw naprawczy o nr 32106891974 jest wyłącznie do przekładni kierowniczych ThyssenKrupp. Innych zestawów naprawczych nie znalazłem. Sam chciałbym do swojej przekładni Sport/TKP, bo zaczynam odczuwać delikatne stuki nawet na postoju.

Podłącze się do pytania o najlepiej już sprawdzony zakład regenerujący w W-wie i okolicach.


A czy ktoś wie co oznacza skrót TKP w nazwie magla Sport/TKP? Czy to jest właśnie od ThyssenKrupp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.