Skocz do zawartości

E39 zawieszenie m technik


Shax89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie szukałem, ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. Chciałbym wymienić tylne i za pewne za jakiś czas przednie amortyzatory + sprężyny. Po vinie okazuje się że mam zawieszenie m technika s704. Zawieszenie jest trochę sztywne ale do zniesienia tu moje pytania ;

1) czy są jakieś przyzwoicie cenowo i jakościowo zamienniki?

2) czy jest możliwość założenia standardowych amortyzatorów i sprężyn lub jakiś mix?

 

Proszę o pomoc w dobraniu przyzwoitego zestawu w dobrej cenie. Autem planuje pojeździć jeszcze ze 2 lata ma 30 tys km więc nie chciałbym przesadzać z kwotami. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u chłopaków z ASO-BMW (wtedy działali głównie jeszcze pod innym szyldem) amortyzatory Monroe, dedykowane do tego zawieszenia.

https://www.aso-bmw.pl/product/view/id/73553/

Jeżdżę na nich już parę lat i złego słowa nie powiem. Auto jedzie stabilnie, nie ma jakiegoś dziwnego zachowania, itp. Kupowałem to w czasach kiedy te amortyzatory Monroe były dość świeżym produktem i jedną z pierwszych alternatyw dla droższych producentów więc czułem się trochę jak królik doświadczalny ale teraz mogę powiedzieć, że się na tym nie przejechałem.

Generalnie jest to bardzo dobra alternatywa dla Sachsa i innych droższych opcji.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Manolito, ja między innymi też za Twoją opinią w te Monroe poszedłem - mam standardowe zawieszenie i z m-pakowymi amortyzatorami to działa spoko, czuć, że tył luźniej amortyzuje obecnie na standardowych, ale jest ok.

 

A plan mam taki, żeby wrzucić sprężyny eibacha po całości, i amortyzatory z tyłu również na m-paka podmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy są jakieś przyzwoicie cenowo i jakościowo zamienniki?

2) czy jest możliwość założenia standardowych amortyzatorów i sprężyn lub jakiś mix?

Proszę o pomoc w dobraniu przyzwoitego zestawu w dobrej cenie. Autem planuje pojeździć jeszcze ze 2 lata ma 30 tys km więc nie chciałbym przesadzać z kwotami. Dzieki

 

ad.1 Tak jak pisali koledzy wcześniej z takich nieco tańszych, ale pewnych to tylko Monroe, ewentualnie sprawdź firmę Kayaba,ale bodajże na przód nie mieli w ofercie

ad.2 Tu praktycznie możesz kombinować co chcesz i jak chcesz, amor zwykły i sprężyna M, amor M i sprężyna standard lub całość standardowa

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki !

 

Rzeczywiście Monroe to w sumie nie taka głupia opcja. Ceny przystępne i chyba na nie się zdecyduję, chyba że (o ile na prawdę jest to możliwe) pomyślę nad zwykłym standardowym zawieszeniem (też jakiejś sensownej firmy). Czy na prawdę bez problemów podejdą standardowe amorki i sprężyny ? Coś gdzieś czytałem, że mogą być problemy, że mają jakieś rożne przekroje itd... stąd moje zamieszanie. Czy komuś z Was zdarzyło się zamontować standardowe amorki i sprężyny do wersji z zawieszeniem m technik w oryginalne S704 ? Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalne jak wrzucisz standardowy zawias (powinien pasować bez większych problemów) to licz się z tym, że dość mocno auto może iść do góry - zwłaszcza, że już samo włożenie NOWYCH amorów m-technik może delikatnie podnieść wizualnie auto a jak do tego wlecą NOWE i STANDARDOWE amory, które mają większy prześwit to może być wysoko.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pisałem Ci wcześniej, że podejdą bo niestety ale teraz mam taką rzeźbę u Siebie zrobioną. Z przodu springi Mtechnikowe i amorki zwykłe bilsteina. Na tyle była taka sama kombinacja, ale wcześniej pękła mi sprężyna i mechanior nie miał Mtechnikowej, więc wleciały zwykłe. Czy auto stoi jak koza?? raczej nie

http://www.resizer.pl/pliki/mini_36435.jpg

http://www.resizer.pl/pliki/mini_36436.jpg

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.