Skocz do zawartości

Czy to jest prawidłowa praca silnika


neon93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

 

Niedawno kupiłem auto i nie wiem czy bmw tak głośno pracuje czy nie ?

Słyszałem opinie że te silniki mają taką kulturę pracy i dla pewności chcę dopytać forumowiczów :)

to cykanie to podobno odpowietrzanie pompy paliwa bo miałem mało paliwa ale bardziej mi chodzi o te takie metaliczne "stukanie" praca podobna do diesla :P

Np. w oplu w benzynie silniczek pracuje bardzo cicho a tutaj podobno tak ma być ?

 

Auto to BMW E81 116i 1.6 slnik N43 benzyna

 

Pytanie czy mam wymieniać rozrząd czy też nie potrzeba ?

 

Zamieszczam film : silnik na filmie jest chłodny, dodam że jak jest zimno i zapalam po nocy silnik to jak schodzi z ssania to trzesie nim i falują lekko obroty przestaje po chwili jazdy.

 

https://youtu.be/86lVz5jSLz4

 

Jak auto dobrze się nagrzeje to silnik chodzi jakieś 50 % ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

to raczej nic z tych rzeczy na szczęście bo po wkręceniu silnika na obroty nie słychać tego dźwięku.

 

jeśli chodzi o to to ktoś też dodał film na yt z takim samym dźwiękiem i pisze w komentarzach, że to normalna praca tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam że spalanie jest duże bo po mieście 13 L komputer mi pokazuje.

Dzisiaj jak jest ciepło to silnik pracuje dużo ciszej ale czasem szarpnie przy ruszaniu i jak schodzi z ssania to trzęsie lekko.

Byłem dzisiaj u człowieka który robi sam prywatnie bmw i powiedział, że może być rozrząd delikatnie przestawiony i pewnie któryś vanos do wymiany a jak tak to najlepiej robić dwa vanosy i cały rozrząd :(

Więc koszty nie będą małe ... a dopiero co kupiłem auto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co powiecie na ten film :

 

Nowe auto w tym silniku i kultura pracy podobna ... Może zaraz ktoś powie, że wyjechał uszkodzony z fabryki ? :D

Może ja mam tylko ten nox uszkodzony, że mam duże spalanie i szarpanie na zimnym... a z vanosami i rozrządem jest wszystko ok ?

 

Na sobotę jestem umówiony na komputer.

 

Jak jest uszkodzony nox to kultura pracy silnika się zmienia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.