Skocz do zawartości

problem z ekonomizerem


devil e30

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ekonomizerem.Mianowicie na postoju wskazowka caly czas pozostaje na max-to jest prawidlowa reakcja.Przy ruszaniu spada na zero a po chwili znow na max i tak juz pozostaje caly czas.Czy jade 60km/h na V biegu czy 160 to i tak pokazuje ze pali mi nieskonczenie wiele benzynki :D Skad wogole ekonomizer pobiera sygnaly potrzebne do obliczenia aktualnego spalania.Dodam ze na OBC tez nie dziala spalanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem, tylko że dodatkowo nie działa prędkościomierz, reszta jest ok.

czasem wszystko działa, a czasem nie :(

podejrzewam, że jakiś element nie styka, tylko nie za bardzo wiem który.

rozkręcałem zegary, wszystko podokręcałem i przeczyścilem i nadal jest tak samo :evil: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekonomizer pobiera sygnały z przepływomierza,przepustnicy i prędkości obrotowej silnika.

Jeśli nie działa najprawdopodobniejszą przyczyną są stare akumulatorki w liczniku. Powinna pomóc wymiana, ale jeśli nie działa wraz z licznikiem to jest przerwa przy czujniku w dyfrze.

Użyj szukaj - wiele było na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie pobiera rowniez z predkosciomierza? skad mialby wiedziec ze pojazd znajduje sie w ruchu? Dlatego chyba na postoju pokazuje nieskonczonosc i przy powolnej jezdzie rowniez. Moze koledze jamiroquai nie dziala predkosciomierz dlatego ekonomizer pokazuje mu nieskonczonosc?
CB: 161BD221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździsz czasem na gazie? Jeśli tak to nie miałeś jakiegoś strzału na gazie? Po wystrzale mógł Ci się zaciąć przepływomierz w pozycji otwartej. Jak go wyjmiesz to będziesz widział, że klapka wewnątrz jest otwarta. Jeśli się zacięła to na benzynie też powinien kiepsko chodzić na jałowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jeżdżę na gazie, ale wystrzału nigdy nie mialem :) , może dlatego że mam silnik na gaźniku :mrgreen: , na obu paliwach działa super.

Jak licznik działa prawidłowo( bo napisałem, że to dzieje się co jakiś czas), to na jałowym pokazuje spalanie - 0 :shock:

a jak się zatnie, to też zero, a jak wcisnę lekko gaz, to leci na max.

aha, jeszcze jak podpiąłem inny licznik (tylko bez obrotka), to działał dobrze...

Generalnie to chodzi mi o to, po mam stuknąć :wink: lub przeczyścić, żeby działał cały czas...

Na razie wymienię akumulatorki, bo to mały koszt i niewiele roboty...

dzięki

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem, tylko że dodatkowo nie działa prędkościomierz, reszta jest ok.

czasem wszystko działa, a czasem nie :(

podejrzewam, że jakiś element nie styka, tylko nie za bardzo wiem który.

rozkręcałem zegary, wszystko podokręcałem i przeczyścilem i nadal jest tak samo :evil: ...

Jak na mój gust to objaw tego że czujnik w moście kontaktuje albo nie i nie wiadomo z jaką prędkością kręcą się koła... Jak te wskazania siądą to konsekwentnie zachowuje się ekonomizer - jak ma odczyt że prędkość jest 0 to i spalania sięga nieskończoności na 100 km :). Taka uroda.

Pozdrawiam

- Sim One -

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.