Skocz do zawartości

uszczelka podszybia


Kacper Kaczorowski

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

A ja podszedłem do tematu inaczej. Wymontowałem podszybie (Torx 80 z allegro). Wyciąłem całą starą uszczelkę tą która parcieje. I teraz uwaga wiem że część będzie marudzić, że to druciarstwo i powiem więcej będą mieli rację ale:

-kupiłem taką uszczelkę http://uszczelki24.pl/index.php?p79,...wa-epdm-54-144

-dociąłem ją na odpowiednią długość

-wyciąłęm w niej od strony która miała leżeć na szybie miejsca na przejścia spinek mocujących podszybie

-założyłem tak przygotowaną uszczelkę na podszybie (uszczelka samozaciskowa więc nic nie trzeba kleić)

-umyłem szybęna dole płynem do szyb żeby uszczelka dobrze przylegała

-zamontowałem podszybie i po temacie

Uszczel;ka idealnie przylega do szyby. Nic się nie leje. początkowo trochęodstawała na samych końcach od szyby ale po podgrzaniu suszarką super się ułożyła .

Całość kosztowała mnie może z 50pln. Nie robiłem fotek z montażu bo to prowizorka ale super estetyczna i dobrze spełnia swoją rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wymieniałem kilka dni temu. Zakup nowej w oryginale ( bodajże 342pln )u naszego forumowego kolegi pana Maćka ( Części do BMW ), dobrze że doradził zakup nowych nitów do montażu nowego podszybia, koszt niewielki bo coś 1,6pln/szt a montaż bezstresowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.