Skocz do zawartości

Inpa temperatura automatycznej skrzyni


sivezzz

Rekomendowane odpowiedzi

Temp w F. Jadac nie spojrzalem na jednostki. Wiec jest ok. NIemniej jednak szarpie i erratycznie wrzuca biegi. Zresetowalem wczoraj ustawienia i dzis caly dzien jezdzilem na manualu. Tak jakby bylo lepiej ale myslalem jeszcze zeby zrobic update skrzyni bo ma software oryginalny z 2005. Byc moze to jej pomoze ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam wgrać nowy soft i zrobić adaptacje, Ja miałem stary od nowości i skrzynka trochę szarpała. Po tym zabiegu jest dużo lepiej. Oczywiście już nie wspomnę że w skrzynce musi być czysty olej bo to też ma znaczenie przy Jej pracy.

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam wgrać nowy soft i zrobić adaptacje, Ja miałem stary od nowości i skrzynka trochę szarpała. Po tym zabiegu jest dużo lepiej. Oczywiście już nie wspomnę że w skrzynce musi być czysty olej bo to też ma znaczenie przy Jej pracy.

Wlasnie sie przymierzam. Na weekend postaram sie to ogarnac. Sprawdzalem wersje softu w skrzyni i data wgrania to dzien zejscia z tasmy auta wiec nalezy sie swiezsze oprogramowanie.

Znalazlem taki opis na anglojezycznym forum, w miedzyczasie zrobiem update sp-daten do wersji 2.53.3 poprzez E-sys wiec winKFP powinno miec najswiezsza wersje z tego co zrozumialem (prosze mnie poprawic jezeli sie myle) :

 

3. Open INPA>>choose chassis>>Transmission>>Gearbox Control module>>Identification (F2). now press arrow down on your keyboard and take note of your Assembly number. Close INPA

 

4. Open winKFP>>Comfort mode>>Enter ZUSB and Enter the assembly number.>> Take note of your ECU family.

 

5. Now press F3 (Update ZUSB) and choose your ECU family.>>Ok

 

6. F4 (Enter VIN) and enter your full VIN number. >> Ok >>F8 (DONE).

 

7. F3 (Prog. ZB-Update). Here a pop up shows you your current and updated assembly number. If they are the same you already have the updated software but if not press okay.

Another pop up asking permission to program ecu....press okay and your done.

 

It took about 5 mins. so if your car's battery can hold up for 5 minutes you'll be alright.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtrace się w temat, mam szarpniecie podczas dojezdzania do swiatel tak jakby z 2 biegu na 1 i wtedy szarpnie nie zawsze ale często i tylko jak się rozgrzeje, olej zmieniłem z filtrem, nie wykonywałem adaptacji skrzyni, pytanie czy nowy soft i adaptacja jest w stanie pomoc ? czy po prostu tłoczki w mechatroniku powinno się wymienić ale z tego co wiem do 5hp24 nie ma zestawow naprawczych znalazłem tylko do 6hp ale chyba nie będzie pasować
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.