Skocz do zawartości

[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej


pawelgawel

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady ;)

Sprawa z korekcjami wygląda tak:

- Silniki N47/57: działa kabel i BT

- Silniki M47/57: po kablu działa, bo BT nie działa:( Może tak być, że standardowy protokół ELMa nie potrafi poradzić sobie z odczytem korekcji. Proszę o cierpliwość badam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ;)

Sprawa z korekcjami wygląda tak:

- Silniki N47/57: działa kabel i BT

- Silniki M47/57: po kablu działa, bo BT nie działa:( Może tak być, że standardowy protokół ELMa nie potrafi poradzić sobie z odczytem korekcji. Proszę o cierpliwość badam temat.

tak na odpalonym sprawdzałem.... myślę ,że nikt nie oczekuje nie działa ma być na już, tylko informuje, że tak się dzieje i cierpliwie czeka apka super :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Po kliknięciu "Wtryskiwacze" pojawia się informacja że dopuszczalne jest +/-5mg. Jeśli macie lepszą wiedzę dajcie znać to wrzucę info do apki.

Tylko, że już w okolicy +/-3 w r6 silnikiem będzie konkretnie rzucało a w r4 już przy +/-2. Jeżeli korekcje są powyżej 1 to już trzeba interesować się tematem a w okolicy 2 już na pewno reagować, wartości powyżej 3 to już dramat a co dopiero niecałe 5, ten kto wymyślił te widełki nie wiedział raczej co robi. Lepiej nie dorobić się dziury w tłoku :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @pawelgawel

U mnie wtryskiwacze wyglądają tak a ja jestem zadowolony

3lunDOU.png

 

Z tego co ja wyczytałem to pierwsze by suma wszystkich wtryskiwaczy wynosiła jak najbliżej wartości "0"

Wartości do 1 - wtryskiwacz dobry

Do 2 nie najlepszy ale jest ok

Do 3 pogranicze zrób test przelewowy i raczej szukaj nowego

Od 3 do 5 koniecznie test przelewowy unikaj jeżdżenia

I widziałem też powyżej 5 dochodzące do 6 i tu było napisane ponownie test przelewowy i nie jeździć już samochodem

 

Ps. Wszystkim przypominam aby pozostawić 5 gwiazdek w Google Play i stosowny komentarz pod aplikacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

U mnie w N47 korekty wtryskiwaczy też pokazuje bez problemowo.Super sprawa :cool2:

9tbmPuo.png

 

Mam pytanie kodów usterek - wygląda,że błąd dotyczy skrzyni (GEARBOX). Skrzynia działa bez zarzutu i Carly nic związanego ze skrzynią nie wykazuje. co ten "błąd" może oznaczać?

vQhidQm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można, tylko trzeb napisać na do mnie na priv żeby nie zaśmiecać wątku ;)

 

Uruchomiłem korekcje wtrysków na M47 przez Bluetooth (wersja 1.46). Instalujcie aktualizację.

Widzę że w M47 przez bluetooth często występują problemy z komunikacją tzn pojawia się ''-1' lub 'No response...', Jako że mam już sterownik na testy to postaram się coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak. Pierwszy pomiar po 20 kilometrach autostrady. Wtrysk (4) +1

2 godziny postoju I 20 kilometrów autostrady. Wtrysk (4) +0.4-0.5

Co mam o tym sądzić?

Sprawdzane na M47 na kablu oryginalnym od Carly. 312f877132beadbe4d36d930d0d92b83.jpge2e2c52ca89fe047cdc2096aaf58bafc.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witajcie.Czy jest ktoś na forum kto używa adaptera od carly bluetooth i btool,czy to współpracuje.

Dwa posty wyżej kolega chyba miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Czy jest ktoś na forum kto używa adaptera od carly bluetooth i btool,czy to współpracuje.

 

Niestety u mnie się nie łączy. Mam "wtyk" drugiej generacji, android identyfikuje bluetooth, ale z poziomu aplikacji jest brak połączenia.

Z ciekawości próbowałem z T**e i łączył się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kody wysłane na pw. Dajcie koniecznie znać jakie wraażenia.

Są jesze jacycś chętni?

Propozycja jest nadal aktualna? ;)

Chetbie sprawdzę o ile nie bedzie problemów z połączeniem na k+dcan viakena z M57N w e46. Fajnie, ze znalazł sie ktoś w Polsce kto tworzy taką appkę. Co prawda programistą nie jestem, ale po Informatyce na Polibudzie, więc mając trochę wiedzy tematycznej chętnie pomogę chociażby w testach.

Głównie interesują mnie korekcje wtrysków, bo mam z tym małą zagwostkę używając INPY, ISTY itd. itp.

Edytowane przez andpaw88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas aktualne. Niestety w e46 jest starszy DDE5, ale to nie problem bo mam właśnie taki sterownik na testy. W weekend dodam obsługę starszych M47/57.

 

Ooo widzę że kolega z Poznania, to w razie problemów możemy się spotkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie info do wszystkich, którzy mają Carly4BMW na pokładzie.

 

Catrly działa w tle i może blokować adapter. Nie trzeba go odinstalowywać. Wystarczy wymusić zatrzymanie: Telefon > Ustawienia > Aplikcje > Carly > Wymuś zatrzymanie.”

 

Pawelgawel; podziękowania za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas aktualne. Niestety w e46 jest starszy DDE5, ale to nie problem bo mam właśnie taki sterownik na testy. W weekend dodam obsługę starszych M47/57.

 

Ooo widzę że kolega z Poznania, to w razie problemów możemy się spotkać.

 

Pewnie, żaden problem. Mam u siebie D50M57A1 - testować mogę jak najbardziej.

 

Z innej beczki - kto jest w stanie powiedzieć mi dlaczego pm ktore piszę trafiają do katalogu do wysłania a nie do wysłanych? Zaraz mnie cos strzeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak zainteresowany odczyta wiadomość to będzie w wysłanych.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.