Skocz do zawartości

Bmw e36 323i czujnik wałka czy wału ?


malitekoner

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat pomiędzy dwoma czujnikami podejrzewam że jeden z nich padł tylko nie jestem pewny który czujnik wałka czy wału ??

Objawy silnika - czasem ciężko pali (bardzo rzadko)

Odczuwam mniej mocy, przerywa zamiast iść do przodu, do tego objaw który ostatnio się pojawił gdy jadę niskim biegu przy ok 1800 tys obrotów po dodaniu gazu odczucie jakby auto hamowało a nie przyspieszało, strasznie się "dławi" Kiedy chce stanąć w miejscu auto kompletnie sobie nie radzi ledwo zapiszczy kołami i ma mula ... Ma ktoś pomysł który to czujnik ? Badanie komputerem nie wykazało żadnego błędu ... najlepiej kupić Ori tylko pytanie czy używkę czy nowy ?? Dzięki z góry za podpowiedzi , Pozdrawiam !! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij jeden z nich i zobacz czy odpala. M52 odpali na tylko jednym z czujników.

Jak masz Bosha to zamiennik podejdzie. Ja kupiłem wału za 80zł od Maxgeara i działał aż do końca :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer w tym samochodzie jest bardzo ułomny nie pokaże błędu dopóki nie zerwiesz połączenia z czujnikiem nieodpowiednie odczyty nie nabija błędu. Sprawdzales wartości na live data?

 

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Szczerze to nawet nie mam pojęcia co to live data, pozatym komputer sprawdzał mi mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odepnij jeden z nich i zobacz czy odpala. M52 odpali na tylko jednym z czujników.

Jak masz Bosha to zamiennik podejdzie. Ja kupiłem wału za 80zł od Maxgeara i działał aż do końca :P

Tzn że gdy odepne wałka to jeżeli wału jest dobry powinno odpalić i na odwrót zgadza się ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak odepniesz czujnik wału to nie odpali. Czasami tak jest, że komp pokaże błąd czujnika wałka, a okaże się też uszkodzony czujnik wału. Ja też błądziłem z tymi czujnikami, dopiero problem rozwiązała porada Adama Kunca(anjinsan)-pozdrawam :)

U mnie dopiero po wymianie obydwu czujników oczywiście na Siemensa auto zaczęło fruwać i jak napisał MaciekV8 auto wypluło na hamowni 174 KM :wink:

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odepniesz czujnik wału to nie odpali. Czasami tak jest, że komp pokaże błąd czujnika wałka, a okaże się też uszkodzony czujnik wału. Ja też błądziłem z tymi czujnikami, dopiero problem rozwiązała porada Adama Kunca(anjinsan)-pozdrawam :)

U mnie dopiero po wymianie obydwu czujników oczywiście na Siemensa auto zaczęło fruwać i jak napisał MaciekV8 auto wypluło na hamowni 174 KM :wink:

M52b25 ?? Co myślisz o dodatdniu do tego kolektora z m50b25, zrobieniu wydechu z b28 i filtr stożkowy simoty ?? Słyszałem że z tymi zmianami procz stożka E36 323i wypluło mu 195km ...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stożek w beemie nie zadziała, trzeba mu dostarczyć stały dopływ zimnego powietrza, a to będzie trudne. Do tego dochodzi gorsza filtracja powietrza. Zmiana dolotu + inna mapa i to chyba wszystko co w domowych warunkach da się zrobić nie wydając więcej niż wartość auta :)
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odepniesz czujnik wału to nie odpali.

M52 odpali z tylko jednym sprawnym czujnikiem. Nie wiem jak na Siemensie ale na Boshu odpala bez czujnika wału.

 

 

Na siemensie też odpali bez czujnika położenia wału, trzeba tylko dłużej pokręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu widoczna poprawa, auto zaczęło lepiej przyspieszać i lepiej wkręca się na obroty, ALE, żeby nie było tak kolorowo, silnik dalej przerywa ale dużo rzadziej, do tego tak jak wcześniej nie ma siły przy ruszaniu wczoraj zdarzyła mi się taka sytuacja że auto wgl nie reagowalo na jedynce na gaz tak jakbym po prostu puscił sprzęgło i jechał przy dodawaniu gazu brak reakcji ale czuć było jakby się silnik dusił, i po chwili pojechał normalnie z odpowiednią mocą . Ma może ktoś pomysł gdzie szukać ?? myślałem zeby wymienić filter paliwa a moze to coś innego ? Dzięki z góry ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, winne w tym wszystkim okazały się na odwrót podpięte Sony lamda, no i przeplywka która sama w sobie jest sprawna ale po przekladce zostal stara, mniejsza puszka powietrza od b20 przez co oryginalna przeplywka od b25 była za duża średnica więc włożyłem wkład z b25 do obudowy b20, okazało się zeby to poprawnie pracowało trzeba założyć większą puche powietrza taka jak wychodziła oryginalnie w 323i i 328i jeżeli ktoś ma taką puszkę na sell tto proszę o odpowiedź , pozdrawiam i dzięki za pomoc ! ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm no właśnie jak doszedłeś do tego że sondy były źle podpięte? Ja mam tak że po nagrzaniu trochę telepie silnikiem na jałowym. Nie faluje ale źle chodzi. Też stawiam na sondy. Tą obudowę filtra możesz podrzeźbić żeby pasowała do przeplywki od 2.5.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega polecił mi dobrych fachowców od BMW co mają dobry komputer, więc pojechałem na sprawdzenie, wykazalo ze sondy są sprawne ale pokazywałe zaniżone wartosci podpielismy na odwrót i było ok, u mnie również był objaw telepania silnikiem w moim starym b20 i winna była przepływka, obroty były w porządku ale raz na jakiś czas zaczeło nim tak telepać ze fotel wibrował na jałowym, dodatkowe objwy to wystrzały w kolektor przy nagłym nacisnieciu pedału gazu i strzały z tłumika po puszczeniu gazu jak w sprtowym aucie. Zamiast tej puszki zastanawiam się też nad simotą- sportowy dolot w karbonowej obudowie ilozującej ciepło silnika od filtra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.