Skocz do zawartości

Spalanie BMW E39 2.2 170 km automat


RenzoBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Szukałem podobnego tematu ale nie znalazłem.

 

Kupiłem sobie BMW E39 2001 r. Model 520 silnik 2.2 170 km automat.

 

Jeżdżę na kołach 16.

 

W mieście ostatnio spalanie 18-19 l/100 przy delikatnej jeździe.

 

Trasa przy 90/100 km/h zrobiłem 200 km wlałem 18 l czyli 9 na 100

 

Tak mają te silniki czy u mnie jest coś spiepszone? Byłem na kompie sprawdzone sondy działają idealnie.

 

Nie chciałem zakładać gazu ale przy takim spalaniu chyba będę zmuszony.

 

Jak czytam ze spalanie w mieście w E60 2.2 to 12-13 l to się grubo zastanawiam co jest u mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po pierwsze to jaką metodą sprawdzasz spalanie.

Lejesz do pełnego i dolewasz po trasie znowu do pełna?

 

Ile pokazuje Ci komp i po jakim mieście jeździsz, bo jak np dojazdy do pracy 2km w każdą stronę to całkiem prawdopodobne. Samochód żłopie bo się nawet nagrzać nie zdąży, a w takim przypadku LPG nic nie zmieni.

 

U mnie w trasie 100km przez wiochy i po autrostradzie 500km przy 150kmh spalanie wyszło 10.3.

Po mieście na kompie po kilka km trasy do 15 potrafi dobić, ale delikatnie z gazem się nie obchodzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jaką metodą sprawdzasz spalanie.

Lejesz do pełnego i dolewasz po trasie znowu do pełna?

 

Ile pokazuje Ci komp i po jakim mieście jeździsz, bo jak np dojazdy do pracy 2km w każdą stronę to całkiem prawdopodobne. Samochód żłopie bo się nawet nagrzać nie zdąży, a w takim przypadku LPG nic nie zmieni.

 

U mnie w trasie 100km przez wiochy i po autrostradzie 500km przy 150kmh spalanie wyszło 10.3.

Po mieście na kompie po kilka km trasy do 15 potrafi dobić, ale delikatnie z gazem się nie obchodzę.

 

Zawsze do pełna.

 

w trasie zrobiłem jak pisałem wyżej dokładnie 212 km i wlałem niecałe 19 litrów.

 

w mieście 192 km tylko miasto i wlałem 36 litrów.

 

Komputer pokazuje 15 w mieście na trasie spada najmniej mi pokazywał średnie 11.7

 

Miasto 100-tysięczne.

 

Jeżdzę na V-Power 95 czerwonej Shell

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakieś błedy wyrzuca na kompie? Może być że masz lewe powietrze i już skład mieszanki się nie będzie zgadzał, wtedy komp kompensuje mieszankę i wali więcej paliwa, szczególnie to jest istotne właśnie przy jeździe po mieście - na jałowym podciśnienie w kolektorze występuje, więcej ciągnie bokiem.

 

W mojej poprzedniej pierwsze spalanie wychodziło po 25l gazu po mieście, 18 w trasie.

Wiem, że inna hostoria bo w gazie, ale po kalibracji spadło po litrze. Dopiero jak się zabrałem za świece, disę, odmę, uszczelnienie lewego powietrza, wymianę wężyków podciśnienia, wtedy zaczęła w normie palić - 12 w trasie, 18 w mieście - przy korkach i ciężkiej nodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś błedy wyrzuca na kompie? Może być że masz lewe powietrze i już skład mieszanki się nie będzie zgadzał, wtedy komp kompensuje mieszankę i wali więcej paliwa, szczególnie to jest istotne właśnie przy jeździe po mieście - na jałowym podciśnienie w kolektorze występuje, więcej ciągnie bokiem.

 

W mojej poprzedniej pierwsze spalanie wychodziło po 25l gazu po mieście, 18 w trasie.

Wiem, że inna hostoria bo w gazie, ale po kalibracji spadło po litrze. Dopiero jak się zabrałem za świece, disę, odmę, uszczelnienie lewego powietrza, wymianę wężyków podciśnienia, wtedy zaczęła w normie palić - 12 w trasie, 18 w mieście - przy korkach i ciężkiej nodze.

 

 

Właśnie nie ma żadnych błędów, jakieś pierdoły takie mało istotne miała , skasowane.

 

Jak kupiłem powymieniałem oleje , filtry , świece.

 

NIe wymieniłem tylko oleju w skrzyni, bo zdania podzielone , jedni mówią wymieniać , inni jak dobrze chodzi to lepiej nie ruszać. Sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E39 w at 2,5 benzyna lpg spalanie miasto co dzień 7km plus praca 17 km w jedną strone czyli tryb mieszany krecą ją na obrotach wysoko 3-5 tys wychodzi mi 14,5 l na 100 km lpg . Trasa poznań rewal autostrada klima non stop dwie osoby plus bagaż predkość 120-180 spalanie 11,5 zimą spalanie miałem na poziomie 15,5 -16 l gazu .Auto posiadam od grudnia 2016 do lutego na benzynie potem założony gaz chodzi idealnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.