Skocz do zawartości

Problem z aktualizacją map


maniek1974uk

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki typ. Jak widzisz jest pełno rodzai. Jesli masz Business czyli biedniejsza wersja to masz maly ROUTE, jesli wersja Professional to masz EVO. Tylko w 2016 bylo zmiana EVO ID4 na ID5. Łatwo to poznać po menu. Wpisz w neta to zobaczysz czym sie różnią. Dla aktualizacji najważniejszy jest rodzaj map, bo tylko takie możesz wrzucić jaki masz system. Nie sa one zamienne. Druga sprawa to kod FSC, ktory bedzie potrzebny do aktualizacji. Z tego co wiem EVO ID4 idzie wygenerowac, ROUTE mozna kupic po VIN, ale EVO ID5 to juz większy problem, bo kod jest w postaci pliku, ktory wrzucasz na pena z mapą, a nie kodu, ktory wpisujesz w navi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałem dzisiaj zaktualizować mapy sąsiadowi w F11. Mapy obecne to Road map Europe west Premium 2019-1.Zrobiłem pendrive na FAT32, wrzuciłem mapy WEST  PREMIUM 2024-2, wpiałem w gniazdo w schowku przed pasażerem ( w podłokietniku brak usb) ale nic się nie zadziało przez ok.2 minuty. Powinienem poczekać dłużej? Pendrive sandisk 128 GB, używany wcześniej do aktualizacji map Evo w F36 zadziałał od razu. 

Co może być przyczyną? 

IMG20240314143656.jpg

Edytowane przez kacy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko, może być przyczyną. Może być:

-źle rozpakowanych map (uzyjwaj 7 zip najlepiej). 

-najlepiej exFAT przy tej mapie

-PREMIUM  to nie EVO. Premium jest dużo bardziej wybredne, jeśli chodzi o pendriva

- mapy wrzuć bez katalogu typu MAPA, tylko od razu te dwa czy trzy pliki i dwa katalogi

Musi iść, jak wszystko zrobiłeś dobrze. Jedynie rodzaj pendriva, może mu się nie podobać.

Jak generowałeś FSC? Jeżeli przez USB wyciągałeś plik 1B to znaczy, że pendriva działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Mapy rozpakowane 7zip-em. Po rozpakowaniu są : folder pkgdb i plik config.nfm.

Sformatowalem ponownie pendrive do exFAT programem Rufus. Mapy wrzucone bezpośrednio, bez tworzenia folderów na penie.

Pliku FSC póki co nie generowałem, bo nie wiem czy będzie potrzeba, nie wiem co było robione wcześniej. U mnie ostatnio przy aktualizacji do 2024-1 nie wołało przy EVO.

Zrobię zaraz to wszystko na wszelki wypadek na  drugim pendrive i idę do sąsiada próbować. Dam znać o efektach.

Acha, w menu idrive, w multimediach, urządzeniach zewnętrznych nie ma opcji USB (tylko AUX i bluetooth). Nie ma to znaczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i lipa. Na ten czas nie poszło z pena 32 GB (cruzer) sformatowanego na exFAT ani ze 128 GB (sandisk) exFat i FAT32.

Robię teraz na FAT32 tego mniejszego i po obiedzie kolejna próba. Jedyna róznica przy próbie z penem 32 GB exFAT to to, że ekran "uruchamianie systemu nawigacji" wyświetlał się dłużej niż zwykle, ale nawigacja się uruchomiła i nic się nie działo. Cekałem ze 2 minuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszło 😁. Pendrive 32 GB sformatowany do FAT32 z poziomu windowsa. Mapy rozpakowane programem 7z i wrzucone na pena bez żadnych folderów na penie. FSC wygenerowany BMWicoder-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.