Skocz do zawartości

Roleta dachu panoramicznego 5GT F07 - naprawa


j.nowakkolberg.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy ktoś już wymieniał roletę dachu panoramicznego ??

 

na forum niemieckim jest pełno wpisów z wymianą uszkodzonych rolet

na polskich forach nic nie znalazłem

 

a mam problem - zamykając dach usłyszałem dziwny dźwięk - zgniatającego się metalu

okazało się, że roleta ma po bokach metalowe listwy, które są doklejone do materiału i które to naprężają roletę

niestety listwa się odkleiła a pod wpływem siły się powyginała - co za tym idzie, że na dzień dzisiejszy po usunięciu metalowych listew rolety - mogę ją zamknąć i otworzyć ale boki wiszą jak taka luźna szmata.

 

widziałem na internecie, że można kupić taką roletę - aczkolwiek koszt to 1500 zł - masakra

http://bmwcentrum.pl/roleta-dachu-panoramicznego-elektryczna-bmw-5gt-f07,id977.html

 

moje pytanie jest następujące: czy ktoś wymieniał taką roletę - jeśli tak to gdzie, jaki koszt i czy można to także samemu zrobić

wyczytałem na forach niemieckich, że trzeba ściągnąć ruchomy szklany dach by dostać się do posranej rolety

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Członkowie klubu
Mieszkam w UK i znalezienie owej rolety graniczy niemal z cudem , szczególnie z drugiej ręki i jeszcze w porządanym kolorze.

Dziwne że przy antracycie jest mniejsza waga podawana - może tylko jeden typ się psuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w UK i znalezienie owej rolety graniczy niemal z cudem , szczególnie z drugiej ręki i jeszcze w porządanym kolorze.

Dziwne że przy antracycie jest mniejsza waga podawana - może tylko jeden typ się psuje?

ja mam kolor ostrygowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlag by trafił. Potrafię zrozumieć jakieś skomplikowane części elektroniczne, elementy silnika ,skrzyni albo zawieszenia ,ale trzy stówy £ za zasrany kawałek płótna to jakieś przegięcie. Ja wiem że taniego auta sobie nie kupiłem ,ale to chyba nie powód żeby zdzierać nawet na tak prozaicznych rzeczach. A tak na marginesie to firma powinna się poczuć w obowiązku do bezpłatnej wymiany tych wadliwych rolet. Bo jak kolega wyżej napisał ,ludzi z tym problemem jest masa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Najlepsze z tego jest to ze firam od której kupiłem auto zwróciło mi za roletę ale niestety za robociznę sam muszę zapłacić. Byłem w serisie BMW i za wymianę chcą 585 funtów!!!!!! W polsce w serisie 2250!!!!!! To jest dopiero chore! Więc będę próbował sam to zrobić ale jesze raz proszę jak ktoś to robił to proszę o wskazówki.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Roleta zamontowana!!!! Trzy osoby i 5 godzin pracy, duzo pracy, bardzo duzo. Trzeba było zdjąć podsufitówkę, uszczelki i najgorsze ze całe okno paronamiczne równiez. Samo zamontowanie rolety to był pikuś ale składanie do kupu juz nie. Ale warto było!!!! W miarę ogarnięty mechanik i ktoś do pomocy a kupa sina zostaje w kieszeni.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Roleta zamontowana. Czterech ludzi, cztery godziny ale efekt super. Koszt 550 zł. Pojechłem na wakacje do Polski i u znajomego w warsztacie zdjeliśmy podsufitówkę, szyberdach i zamontowaliśmy nową roletę. W starej wyskoczyła spręzyna i to pewnie ona porwała starą, prowadnicę z tamtej strony trzeba było lekko przeszlifować. Jezeli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o takich pracach i kogoś do pomocy to parę funtów w kieszeni.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 miesiące temu...
Witam. Roleta zamontowana. Czterech ludzi, cztery godziny ale efekt super. Koszt 550 zł. Pojechłem na wakacje do Polski i u znajomego w warsztacie zdjeliśmy podsufitówkę, szyberdach i zamontowaliśmy nową roletę. W starej wyskoczyła spręzyna i to pewnie ona porwała starą, prowadnicę z tamtej strony trzeba było lekko przeszlifować. Jezeli ktoś ma jakiekolwiek pojęcie o takich pracach i kogoś do pomocy to parę funtów w kieszeni.Pozdrawiam

 

Masz jakiś namiar na tego mechanika bo jestem w potrzebie, w serwisie chcą 2800 za wymianę z roleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam. Wymianę rolety zrobiłem sobie sam, jest sporo pracy ale około 8 godz.rozbierania i składania i jestem z siebie dumny. Servis niautoryzowany BMW powiedział za samą robotę minimum 1000zl i auto na 2 dni.

Zanim ktoś weźmie się samodzielnie za wymianę proszę zakupić sobie parę zapasowych spinek /zatrzasków do podsufitki na pewno się przydadzą. Należy wszystko wykonać że spokojem, ja połamałem lampe/sterowanie dachem (musiałem zakupić używane) i żadnych innych strat.

Przy montażu przyda się jedna osoba do pomocy na około10-15 minut, ja nikogo nie miałem do pomocy dlatego wyszło 8h.

Jeśli ktoś ma podstawową wiedzę w temacie drobnych napraw to nie bać się i do dzieła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czy ktoś ma namiar na warsztat który to ogarnia? Szmata jest podarta a metalowy pasek jest zerwany.

Bmw z 2016r przebieg 105000 km i już popsuł się jeden przycisk "tel", światło led lewe tył, roleta. Po wpisach w internecie widać że są to częste przypadki. Mam jeszcze golfa 5 plus z 2005r 294000 km od 10 lat i jedyne wymiany przy nim to zamek drzwi lewych kierowcy, sterowanie lewej lampy przedniej i lampka oświetleniowa wewnętrzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.