Skocz do zawartości

E90 N43 CEWKI


obara

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Wczoraj otrzymalem telefon z serwisu z zaproszeniem na wymiane cewek.

Centrala zdecydowala, ze wymieniaja cewki Bosch na Delphi.

 

Akcja dotyczy - tak jak wspomnialem - silnika N43 i cewek Bosch, nawet jesli byly dopiero co wymienione na nowe (u mnie w jednym samochodzie ok 4 miesiace temu, w drugim na poczatku grudnia).

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Potwierdzam, Dziś serwis potwierdził akcję serwisową na cewki. W piątek jedę na wymianę (co prawda w moim przypadku to E87 - ale ten sam silnik)

 

Wymienione na nowe. Zamiast BOSCH-a zamontowano DELPHI. Samochód jest jakby żwawszy (ale to może subiektywne odczucie).

Akcja serwisowa trwa od października.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Wczoraj padła jedna z cewek firmy DELPHI, które "dostałem w prezencie" w ramach akcji serwisowej. Mam zatem pytanie do innych posiadaczy tych cewek o ich trwałość. Moja wytrzymała 2,5 roku i 35 tys. km. Czy jest to incydent, czy raczej szykować kasę na trzy pozostałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to jest wielka anomalia, ja mam 270 tys przejechane na moich orginalach i dalej graja. Podejrzewam ze ktos zle cos podlaczyl i dlatego sie wypalila, jak tak zrobil z innymi to moga poleciec. Malo kto ma problem z cewkami bo to dosyc trwale czesci, zalecenie to wymiana prewentywna co 160 tys km ale raczej kazdy czeka az mu padnie bo nie ma to skutkow innych niz padniecie cewki.

Moja La Bunia



DO E9x :

oslona konsoli centralnej Performance OEM Carbon przed liftem - 725 zl



Wszystkie przedmioty aktualnie w galeri. Wysylka od 26/01/17. 15 dni na zwrot bez podowania przyczyn w nienaruszonym stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Chodzi mi wyłącznie o cewki produkcji DELPHI które montowano w ramach akcji serwisowej. Gdyby nie było problemu z cewkami BOSCHA z rocznika np. 2009, BMW nie robiłoby akcji serwisowej.

Rivasi jeśli odnosisz się do swojego auta, to inny rocznik i inny model cewek. Ja w innym aucie z N46 też nie mam problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Witam

 

Panowie czy mógł by mi ktoś powiedzieć czy cewki które mam po numerze seryjnym są nowsze i były wymieniane czy raczej są fabryczne ? dzisiaj zmieniałem swiece u mechanika i porobiłem zdjecia jedna cewka raczej na bank byłą zmieniana bo jest firmy ngk a reszta boscha z góry dziękuje za odpowiedz

 

https://drive.google.com/file/d/0B2CNCkP_mGgVaGg3Nk1WUkRUYkk/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/0B2CNCkP_mGgVa1BUM0lRdWZfWlU/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/0B2CNCkP_mGgVSlJSeXlsSmtON2s/view?usp=sharing

 

https://drive.google.com/file/d/0B2CNCkP_mGgVd2xoTWpIMWtTRUE/view?usp=sharing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki bosch były montowane przez BMW na początku produkcji, i zastąpiono je cewkami delphi.

Te drugie mają inną konstrukcję - mają metalową osłonę, tylko końcówka jest gumowa.

NGK nie były montowane przez BMW.

Te Bosch ze zdjęć ktoś na własną rękę montował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewki bosch były montowane przez BMW na początku produkcji, i zastąpiono je cewkami delphi.

Te drugie mają inną konstrukcję - mają metalową osłonę, tylko końcówka jest gumowa.

NGK nie były montowane przez BMW.

Te Bosch ze zdjęć ktoś na własną rękę montował

 

 

Czyli wychodzi na to ze wszystkie były wymienione przez poprzedniego właściciela ? i nie sa one oryginalne seryjnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.