Skocz do zawartości

Jakie bmw pod lawete???


Rekomendowane odpowiedzi

"o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t"

 

wiec jak to 4250?

Zestawu pojazdów czyli pojazd ciągnący + przyczepa (nie przyczepa lekka) bo to inne pojecie.

 

Podsumowując korzystając z Art. 88.pkt 2a) możemy prowadzić samochód o DMC 3,5 tony , następnie skorzystamy z Atr 88.pkt 3. podpunkt 3 możemy to tego doczepić przyczepe lekką o DMC 750 kg i wychodzi nam 4250 kg DMC :!: :!: :!:

Prawie wszyscy na tym forum posiadają prawo jazdy kat B i takie proste pytanie, a tyle problemów Wam sprawiło, Panowie nie dajmy sie omamić i korzystajmy w pełni z przysługujących na praw :!: :!: :!: :twisted2: ,

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON cos nie tak przeciez chyba dobra odpowiedz dalismy??

majac tylko kategorie B mozna prowadzic auto o masie nie wiekszej niz 3,5 tony i mozna ciagnac przyczepe ktora nie przekracza masy bodajze (bo na 100% teraz nie pamietam) 750kg

 

no to chyba dobrze napisalem??

Dixi jako jedyny byłeś najbliżej prawdy ale najpierw napisałeś "jezeli tylko kategorei B to do 3,5 tony ", potem zmieniłeś zdanie i byłeś najbliżej ale nie podałeś łącznej DMC i nie byłeś pewien na 100% ;) . Panowie dla nas kierowcóe Prawo o Ruchu Drogowym to jest jak Bibilia , powinniś my to znać na wylot , a nie ogólnikowo , nawet w takich skrajnych przypadkach jak ten, ułatwiłoby to napewno nam wszystkim szybkie i bezpieczne przemieszczanie.

P.S. Mój quiz nie miał na celu szydzenia i pewnej niewiedzy czy też "przyszpanowania" moją wiedzą na forum lecz zachęcenia do odświeżenia znajomości przepisów PoRD bo często zaniedbujemy tą ważną kwestie.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON cos nie tak przeciez chyba dobra odpowiedz dalismy??

majac tylko kategorie B mozna prowadzic auto o masie nie wiekszej niz 3,5 tony i mozna ciagnac przyczepe ktora nie przekracza masy bodajze (bo na 100% teraz nie pamietam) 750kg

 

no to chyba dobrze napisalem??

Dixi jako jedyny byłeś najbliżej prawdy ale najpierw napisałeś "jezeli tylko kategorei B to do 3,5 tony ", potem zmieniłeś zdanie i byłeś najbliżej ale nie podałeś łącznej DMC i nie byłeś pewien na 100% ;) . Panowie dla nas kierowcóe Prawo o Ruchu Drogowym to jest jak Bibilia , powinniś my to znać na wylot , a nie ogólnikowo , nawet w takich skrajnych przypadkach jak ten, ułatwiłoby to napewno nam wszystkim szybkie i bezpieczne przemieszczanie.

P.S. Mój quiz nie miał na celu szydzenia i pewnej niewiedzy czy też "przyszpanowania" moją wiedzą na forum lecz zachęcenia do odświeżenia znajomości przepisów PoRD bo często zaniedbujemy tą ważną kwestie.

 

ale ja jescze prawka nie mam :mrgreen:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUJON cos nie tak przeciez chyba dobra odpowiedz dalismy??

majac tylko kategorie B mozna prowadzic auto o masie nie wiekszej niz 3,5 tony i mozna ciagnac przyczepe ktora nie przekracza masy bodajze (bo na 100% teraz nie pamietam) 750kg

 

no to chyba dobrze napisalem??

Dixi jako jedyny byłeś najbliżej prawdy ale najpierw napisałeś "jezeli tylko kategorei B to do 3,5 tony ", potem zmieniłeś zdanie i byłeś najbliżej ale nie podałeś łącznej DMC i nie byłeś pewien na 100% ;) . Panowie dla nas kierowcóe Prawo o Ruchu Drogowym to jest jak Bibilia , powinniś my to znać na wylot , a nie ogólnikowo , nawet w takich skrajnych przypadkach jak ten, ułatwiłoby to napewno nam wszystkim szybkie i bezpieczne przemieszczanie.

P.S. Mój quiz nie miał na celu szydzenia i pewnej niewiedzy czy też "przyszpanowania" moją wiedzą na forum lecz zachęcenia do odświeżenia znajomości przepisów PoRD bo często zaniedbujemy tą ważną kwestie.

 

ale ja jescze prawka nie mam :mrgreen:

no to tym bardziej gratulacje bo miasz niezłe zadatki :cool2:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czyli tak mam Renault Kangoo który wazy 1065 kG do tego podczepiam lawetkę o wadze 750 kg i wiozę samochód o wadze 1020 kG . I nikt się nie przyczepi .

 

Waga całego składu 2835 kg .W dowodzie Renault Kango mam 1690 kg masa całkowita / zespół pojazdów. mogą sie przyczepić ze przekroczyłęm mase na Renault

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

 

chciałbym na krótko powrócić do temu dmc przyczepy.

 

@ Kujon !!!

Bardzo nie precyzyjnie wyjaśniasz ludziom że KAT B uprawnia do ciągnięcia zestawu o łącznym DMC 4250

 

przyczepa lekka to taka o dmc 750 - więc jeżeli twoj pojazd ciągnie cokolwiek o DMC większej niż 750kg - to nie jest to przyczepa Lekka - i nie wolno ci stosować podpunktu o 'lekkiej'. Policja - Celnik zastosuję w tym momencie wykładnie artykulu o DMC całego zestawu max 3,5 tony.

 

 

Rozumowanie, że jadąc np: Dużym Ducato - (ma np. DMC3300), mogę zawsze doczepić 'lekką' dodatkowe DMC750, oczywiście poprawne, niestety nie ma zastosowania, przy pojeździe ciągnącym przyczepę 'cięższą'.

 

Czyli Ducato plus przyczepka na ziemniaki - 4250 - Tak

Autko plus przyczepka nie na ziemniaki - 3500 DMC

 

 

Zgodnie z art. 88 ust.3 pkt 3 (Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym) prawo jazdy kategorii "B" uprawnia do kierowania pojazdem objętym tą kategorią łącznie z przyczepą lekką (dopuszczalna masa przyczepy 750 kg) (łączna masa 4250 kg).

http://www.podlaska.policja.gov.pl/PP/data/rd/uprawnienia/index.html

 

 

 

I tutaj bardzo ważny tekst

http://www.wspol.edu.pl/pci/base/pci_odpview.php?id=45

Dla tych co m.in mają B+E

Edytowane przez MAXO17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to robiłeś B+E - żeby nie wiedzieć??

Ja tez nie wiem - podobno do 7500 DMC

http://www.wspol.edu.pl/pci/base/pci_odpview.php?id=45

 

 

!!!!! Jest tam zapis że Rzeczywista Masa Przyczepy - Lawety nie może przekraczać zważonej - rzeczywistej masy auta!!!!!!!!

Czyli V12 i doczepiona laweta i na niej drugie V12 - to nie przejdzie chyba musisz kupić Ciężkiego Busika (DMC3500)He HE

 

 

 

 

 

Odpisz ile ci spali V12

 

Mi wczoraj z kampingiem 1200kg przy śred. 95kmh - 16ltr/ - Bygdoszcz - Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha

jak panowie macie samo B to mzoecie jezdzic autem max 3,5tony plus przyczepa lekka do 750lg (musi miec w dowodze ze jesto przyczepa do 750kg)

jesli macie B+E jak moj tata np. to mozecie jezdzic autem do 3,5 tony plus miec taka przyczepe jaka macie w dowodze od samochodu... Tzn. np. 735iA ma max uciag 1600kg i nie mozna tego przekroczyc... jaac np. sprinterem ktory ma uciag 2500kg mozecie miec taka przyczepe... to w przypadkku B+E bo jesli amcie samo B to tylko i wylacznie przeczepa lekka...

Ps. zawsze mzona powiedziec ze sie zamopanialo prawka jak sie nie ma kat. E :wink:

moje modele
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.