Skocz do zawartości

kupno BMW e30


danielsan

Rekomendowane odpowiedzi

skoro dla ciebie jazda Probem to cos strasznego to nie jezdzij :mrgreen: - z tego co napisales i tak zachwalasz jakiegos peugota w gazie :lol: i mowisz ze masz w nim wszystko wymianione to tylko wnioskuje ze dla ciebie to jakis wyjatek ze autko ma wymienione wachacze, koncowki drazkow itp. jesli tego w Probe nie zrobiles to POWODZENIA przy ostrej jezdzie a wniosek jeden....jak cie nie stac na taki samochod ( na jego utrzymanie ) to nie kupuj i zwyczajnie nie jezdzi, a nie jezdzisz czyms rozklekotanym i nazekasz ze sie kijowo prowadzi, nawet z twojego porownania 1,9 do 2,2 turbo hehe sorrka usmiac sie mozna 2 rozne auta, 2 rozne silniki a zawiacha to kolosalna roznica

 

nie twierdze ze przednio napedowa sie lepiej prowadzi, ze Probe jest lepsze od Bmw, tylko niech ktos takiej sciemy nie wstawia jak ty bo widac o tych samochodach chyba nie wiele wiesz jak tak podchodzisz do sprawy, ale co tam..... chyba na kazdym forum ktos taki sie trafi :wink:

 

 

pozdrowienia dla reszty posiadaczy BMW i mam nadzieje spotkania na drodze :)

 

 

 

 

 

ps. uslizg do 3 biegu??? 1.9???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: chyba tylko na tym 3 biegu tobie raz kolami zamieli po porzadnym strzeleniu sprzeglem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Nie chcę zakładać nowego tematu dlatego pisze tutaj.

Przymierzam się do kupna E30, ale dalej nie wiem jak to ma być wersja. Na samochód chcę wydać do 7000zł. Będę nim jeździł codziennie ponad 60km więc na pewno silnik musi być taki, który dobrze chodzi z gazem. Silnik musi być na pewno oszczędny więc poj.2500 chyba całkowicie można wykluczyć. Nie chcę też kombi ponieważ nie lubię duży samochodów. Chodzi mi o wersje ze wspomaganiem, gazem, małym przebiegiem (co do silnika to jeszcze nie wiem, mam nadzieje że wy mi pomożecie) no i oczywiście najlepiej ze skórzanymi fotelami. Czy jest jakaś konkretna nazwa takiego modelu, z tymi wymaganiami? Drugie moje pytanie to o co chodzi z tym że w wymianach okresowych gdzie są np.oleje są też "kable". O co chodzi z tymi kablami? I ostatnie moje pytanie to, ile kosztuje generalny remont silnika. Nie wiem co tam konkretnie się zużywa, ale chodzi mi o te podstawowe części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spore masz te wymagania jak na e30 :D .Jesli oszczedny to tylko 316,318 lub 318is.Co do gazu to najlepszym wyjsciem jest sekwencja-kazdy silnik z ta instalacja bedzie fajnie chodzil.Odnosnie wyposazenia to na zbyt wiele bym nie liczyl.W tych wersjach co wymienilem skory sa praktycznie nie do zdobycia jako ori wyposazenie.Ogolnie najczesciej dosc bogate wyposazenie mialy 325,czasem 320(choc jak wiadomo to nie regula) i kombi z konca produkcji.W przypadku e30 w tym momencie liczy sie stan budy-coraz rzadziej mozna cos zdrowego znalesc.Wyposazenie zawsze mozna sobie potem dolozyc.

Koszty generalnego remontu silnika są uzaleznione od jego rodzaju ale zazwyczaj taniej wychodzi kupic inny uzywany,zwlaszcza w przypadku m40.

Ogolnie najbardziej bym polecal ISa ale znalesc takie cos w przyzwoitym stanie graniczy z cudem.Silniki m40 maja swoje wady ale jak sie znajdzie zdrowy egzemplarz to calkiem przyjemnie sie nimi jezdzi.Za kwote 7 tys powinno sie znalesci jakies ladne lub nawet bardzo ladne 316,318 z konca produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak m40 to jak nazwa sugeruje, jak m10 to 1,8 w 99 procentach. za 7koła, jak nie zależy tobie na oryginalnym stanie można szukać Swapowanego już na silniki m50b25. Jak jest zrobiony taki swap dobrze to nie masz problemu z nim a silnik pali znacznie mniej niż stare m20. Ale musisz naprawe uważać by nie wpaść w minę. Ogólnie można mupić za 7 szrota który ładnie wygląda. Jak kolega pisał, wyposażenie to mniejszy problem bo se skompletujesz. Skóra to raczje rarytas i ciężko osiągalny. Szukaj takie co ma zdrową budę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnym silniku mi raczej nie zależy, a jeżeli chodzi o skórę to zawsze można kupić takie pokrowce http://allegro.pl/pokrowce-samochodowe-skora-fotele-kanapy-luxus-i1511508788.html

 

 

w życiu warszawy takiego "czegoś?" bym nie założył, wygląda strasznie :D

 

 

wiesz co się dzieje w ciepły letni dzień w aucie bez klimy? :D

 

 

 

JAJA NA TWARDO :D

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pokrowce?? takie?? Żenada. Jak pokrowce to jakieś normalne, mój tata ma taie szyte u tpicera na miarę, dał ok 300złotych, ale wszystko jak należy. A takie pseudo skróry to raczej zalatuje wieśtjunigiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On chce kupić nowy 22 letni samochód na pełnym wypasie za dobrą kase.Chłopie masz galoty na dupie jesteś facet chyba że masz dziurę i nosisz stringi. Taki samochodzik jaki ty szukasz to trzeba nie ze świeczką a z gromnicą szukać.Szukając dobrej e30 trzeba iść na ustemstwa. :nienie:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie masz galoty na dupie jesteś facet chyba że masz dziurę i nosisz stringi.

 

 

Case... bez chamstwa, każdy szuka według swoich upodobań, czasem zmienia zdanie, jak trafi na ta jedną jedyna... to jak z kobietą, tylko że trzydziestka ma taki plus że nie narzeka :D

"Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw.

Czasem i przegrać przychodzi.

Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki.

Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych... podania ręki."

Henryk Reyman

http://img811.imageshack.us/img811/8193/mottol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
113 z katem, 115 bez kata. predkosci oscyluja w (ksiazki podaja ok.185-190) i to jest realne, ale przy dobrych wiatrach mozna przekroczyc 200km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Posiadam e60 ale zawsze byłem fanem e30, szukam czegoś w dobrym stanie za rozsądne pieniądze . Ostatnio przykuła moją uwagę :

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-biala-coupe-bmw-e30-felgi-azev-bardzo-zdrowa-ID6zvRs9.html

 

co o niej sądzicie? ma spory kawałek drogi żeby ją obejrzeć , może ktoś jest z Ostrowa W. i miałby ochotę ją luknąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena dobra, ale z tymi fotelami, bez foteli nie warta 8tysi, ze względu na silnik i stan

ogólnie znalezienie obecnie e30 nie jest takie proste, ale szukaj uda ci się, mi się ostatnio udało kupić dziewicze e28 za niewiele większą kasę, choć co prawda szukałem 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.