Skocz do zawartości

Problem ze światłami wewnętrznymi Bmw 525


YTheFreeDead

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem ze swoją Bmw, a dokładnie chodzi o 525TDS wersja Touring. W czasie gdy ruszam lub już jadę czasami zaświeca się (na ok. 1-2 sek.)całe oświetlenie wewnętrzne, ale zaraz gaśnie. Wygląda to tak jakby drzwi były nie domknięte, ale zawsze wszystkie są zamknięte tak, jak powinno być. Również dzieję się tak, gdy wjadę w mały dołek to odrazu zaświecają się i gasną. Jazda z tym w nocy jest bardzo uciążliwa :oops: Co to może się dziać? Spotykam się z takim czymś pierwszy raz, więc może wy mieliście z tym podobny problem. Więc proszę o jakieś odpowiedzi, z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Może się tak dziać z powodu wytartych switchów na słupkach, zdjęcie w TYM temcie.

Na dołkach karoseria pracuje i któreś drzwi "gubią" kontakt.

Może to być równiez klapa tylna, ale bardziej obstawiałbym któreś z drzwi.

Te switche można regulować na wysokość, byc może wystarczy delikatnie opuścić i problem z głowy.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Reguluje się je dosyć prosto.

Trzymają się na dwóch śrubach, luzujesz śruby i przesuwasz.

Zacząłbym od inspekcji tego od drzwi kierowcy - najczęściej używane, więc możliwe, że najbardziej wytarta jest końcówka switch'a.

 

Tylko nie radzę przesadzać z dopasowaniem, bo drzwi się nie zamkną.

 

Jeżeli to nie to wtedy trzeba zajrzeć do klapy.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem podobny problem z samo włączającym się oświetleniem kabiny i szukałem wszędzie, czy to krańcówki czy to kable w klapie, wyprułem ZKE odpowiedzialne za oświetlenie, podstawiałem inne i kodowałem wszystko, auto mi się wybudzało i rozładowywało aku, 3 tygodnie walczyłem z tym tematem a problem okazał się prozaiczny, zwarcie w głównym włączniku oświetlenia kabiny tym co jest z lampką, wymieniłem i od tamtej pory spokój. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.