Skocz do zawartości

[M47N] Metaliczne stuki- maglownica?


migcool

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, z dnia na dzień pojawiły się dziwne objawy układu kierowniczego ( tak mi się wydaje). Podczas ruszania potrafią się dźwięki pojawiać, w aucie słychać takie głuche stuki niczym z zawieszenia, a podczas hamowania ten dźwięk występuje znacznie częściej. Byłem na trzepakach przeglądowych i kompletnie luzu żadnego nie widać, diagnosta słuchał maglownicy podczas kręcenia autem na odpalonym silniku i stwierdził, że te dźwięki mogą z niej dochodzić, przy wyższych prędkościach dźwięk nie występuje, tylko przy wolniejszych manewrach...Podczas hamowania objaw występuje pod koniec fazy hamowania, nie ma go przy hamowaniu ze 100 do 50 km/h, pojawia się dopiero od ok 40 do 10km/h, na zewnątrz da się usłyszeć metaliczne stuki, auto jedzie bardzo dobrze, na dziurach żadne stuki nie występują, kiedyś powiedziano mi, że pompa wspomagania się kończy ale czy to może być od pompy?

 

Wiem, że mój problem na odległość zalatuje szklaną kulą ale może ktoś spotkał się z podobnymi objawami? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wyczuł luzu na maglownicy? Nie widzę związku z pompą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było szybkie sprawdzanie (darmowe na stacji diagnostycznej) i to co mi powiedział to tyle, że brak luzów w zawieszeniu ale podczas kręcenia w miejscu kierownicą do skrajnych wychyleń słyszał pukanie z maglownicy ale jaki ona ma wpływ na to czy hamuje czy jadę szybciej czy wolniej i dlaczego wtedy ye dźwięki się nasilają,a na postoju podczas kręcenia z lewej do prawej i na odwrót nie jest to aż tak słyszalne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Maglownica jest połączona ze zwrotnicą poprzez drążek kierowniczy, więc wszystko od koła jest na nią przenoszone. Proponuję pojechać na inną stację, dać na flaszkę i wtedy ocena będzie dokładniejsza :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniuś ze sprawdzeniem maglownicy przez diagnostów nie jest tak kolorowo jak by się wydawało niestety.

 

Michale skoro zawieszenie bez luzów, to regeneracja maglownicy powinna byś lekarstwem na niestandardowe dolegliwości, które opisałeś.

W Czarnej od wakacji mam magiel po regeneracji i wszelkie mnie drażniące dolegliwości poszły w zapomnienie :) .

Jeśli chodzi o regenerację to potrzebny jest zakład, który zakłada nową listę (wiem wiem BMW nie oferuje tej części :wink: ) ............ chociaż jeśli ślimak byłby również nowy to pewnie byłaby "Petarda" :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.