Skocz do zawartości

M3 E 36 skrzynia SMG


alox

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to w M3 jest dodadkowo brak odcinki co ma miejsce w innych e46 z tą skrzynią.

I jest ona o tyle dobra że łatwiej i szybciej mozesz zmieniać biegi.

przeciągasz tylko odpowienie wiosło i masz inny bieg zamiast mieszać.

i nie masz jeszcze problemów ze sprzęgłem

tak więc jest to dobre.

 

Ale jak sam wiesz i napisałeś są różnie opinjie :roll:

jdni lubią a inni nie zależy co chcesz osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ETK występuje też sprzęgło jak przy normalnej skrzyni.Wygląda jak normalna skrznia manualna ( i chyba tak jest),która ma dołożone elektrochydrauliczne sterowanie sprzęgłem i wybierakiem biegów.Chyba słabą stroną tej skrzyni może być właśnie te sterowanie ale powinna być trwalasza od automatu bo wewnątrz nie ma tarczek i koszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że było ale to co znalazlem to o SMG II.A ja się pytam jak się spisuje ta skrznia w E 36.

 

Od razu uprzedzam, że odpowiedź swoją kieruje pod kątem tego co raczej słyszałem niż doświadczyłem...

A więc tak: w ogóle SMG trzeba lubić i chcieć bo "manual najlepsiejszy jest" :mrgreen: W E36 (podobno - bo nie jeździłem) skrzynia SMG nie była jeszcze zbyt dopracowana , słyszałem że były z nią niekiedy problemy, jak już wspomniałem opieram to na "bo ludzie gadają" - coś w tym jednak musiało być, w E46 (tym jeżdziłem) jak dla mnie bajka, drive logic i w ogóle prawie popuściłem... :twisted2: Dla tych jednak co lubią przypałować to manual chyba.

Łukasz

E30 316 BAUR TC (w renowacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w E46 (tym jeżdziłem) jak dla mnie bajka, drive logic i w ogóle prawie popuściłem... :twisted2: Dla tych jednak co lubią przypałować to manual chyba.

 

Jeżeli chodzi o SMG II to fakt. Świetnie to jeździ chociaż dla kogoś kto lubi ostro szaleć lepszy jest manual.

W przypadku SMG I jest wielka porażka.

Generalnie w E36 lepszy będzie manual.

"Aerodynamika jest dla tych, którzy nie potrafią budować silników" - Enzo Ferrari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok,ja jeżdze teraz automatem i trochę rozleniwia.Smg ma chyba tez możliwość jazdy jak automatem ale nie wiem jak to się spisuje w normalnym użytkowaniu.Zależy mi na opini kogoś kto jeździł takim autem a nie tylko słyszał bo to nie to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede zakupem mojej eMki miałem podobny dylemat w związku z tym pzeczytałem sporą ilość recenzji na ten temat głownie w magazynach brytyjskich.Zdania oczywiście są podzielone o kulturze pracy hydrauliki itd.Wszystkie sprowadzają sie jednak do konsensusu że w tym modelu najrozsądniejszym wyborem jest 6manual :cool2: SMG M3 jest nawet droższe przy zakupie i myśle że więcej satysfakcji z jazdy da ci manual :mrgreen: Nie miksujmy tu E46 M3 SMG II bo to zupełnie inna bajka!Zycze mądrego zakupu :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeżdże teraz automatem i powiem,ze się trochę rozleniwiłem.Pytam bo jest sporo M3 z skrzynią SMG i nie wiem jak to chodzi.

 

sprawdz na streetracing.pl/forum bo chyba tam coś pisali o tej skrzyni. Jak poprzednicy także czytałem, że E36 SMG jest niedopracowane, dopiero E46 i SMGII była dopracowana. Ale z drugiej strony ludzie różne, rzeczy piszą także.... zajżyj na to forum, może jest tam jakiś właściciel tego auta i coś Ci powie z własnego doświadczenia.

 

Ps. ewentualnie zobacz forum na mpwr.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeżdże teraz automatem i powiem,ze się trochę rozleniwiłem.Pytam bo jest sporo M3 z skrzynią SMG i nie wiem jak to chodzi.

M-ka z mocą 321KM i 6-stką skrzynią uwierz mi też potrafi rozleniwić :norty: Silnik przy tak dużej mocy jest bardzo elastyczny i jadącna trasie na 6stym biegu możesz smiało zwolnić do 60km/h a nawet i 40, wciskając gaz nie redukując biegu silnik bez wiekszych problemów i szarpnięć płynnie przyspiesza :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeżdże teraz automatem i powiem,ze się trochę rozleniwiłem.Pytam bo jest sporo M3 z skrzynią SMG i nie wiem jak to chodzi.

M-ka z mocą 321KM i 6-stką skrzynią uwierz mi też potrafi rozleniwić :norty: Silnik przy tak dużej mocy jest bardzo elastyczny i jadącna trasie na 6stym biegu możesz smiało zwolnić do 60km/h a nawet i 40, wciskając gaz nie redukując biegu silnik bez wiekszych problemów i szarpnięć płynnie przyspiesza :jawdrop:

 

Toż to przecie katowanie silnika już jest :wink: :mrgreen:

Łukasz

E30 316 BAUR TC (w renowacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na streetracing.pl próbowałem się zarejestrować ale coś się wysypało i nie dostałem maila aby aktwować konto.Jak chciałem zarejestrować nowy login to nie dało rady bo mój adres jest już zapisan w bazie.Z administratorem nie skontaktujesz się jak się nie zalogujesz i kolo się zamyka.Jak ktos może to przekaźcie mój problem administratorowi streetracing.pl.Moja nazwa jak tutaj a adres email alox@o2.pl

 

To,że na 6 pojedzie od 60 km/h to w to uwierzę ale z zasady nie schodze poniżej 1500 obr/min w BMW. W tej chwili poruszam się automatem z dieslem i na brak momentu z dołu nie narzekam a redukcja to tylko przycisniecie gazu do dechy i naciśnięcie "kick down" lub reczna zmana przełożenia.Po prostu operujesz gazem i samo jedzie.Z reczną się nie da i trza wcisnąć sprzegło.

 

Jest sporo fajnych autek z tą skrzynią ale z racji, że w większości będzie jeździła nią moja kobieta będę szukał auta z manualem bo z SMG moze sobie nie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.