Skocz do zawartości

BMW e39 2.0 B. Dziwny dźwięk. Pompa wodny?? Filmiki


konradszef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie mam mega problem... Ostatnio mechanik rozwalił mi osłonę od chłodnicy i spiął ja tytyrytkami. Kiedyś jak dodałem mocniej gazu usłyszałem mega strzał. Okazało się, że cały wiatrak poszedł w cholerę bo rozwalił sie na wystającej tytyrytce. Potem wymieniłem wiatrak i osłonę. Ostatnio zauważyłem, że coś wiatrak dziwnie pracuje. Zaczął już na tyle głośno pracować, że zajrzałem pod maskę. Tak to wygląda:

https://www.youtube.com/watch?v=u9SfhhPe808&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=u9SfhhPe808

Oglądajcie z dżwiękiem.

Jak widać cały wiatrak razem z visko i tym trzpieniem na którym siedzi rusza się i hałasuje. Obstawiam pompę wody ale przed zakupem wolę skorzystać, z waszych rad. Dodam, że kiedyś już wymieniałem pompę wody ale to jakiś tani zamiennik był za 100zl, podobnie jak visko.

Pozdrawiam Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. Płynu ubywa i chyba trochę cieknie bo pasek od klimy jest wilgotny a on jest pod pompa tylko nie ubywa bardzo . Jak to w ogolę jest. Ta osłona która jest za visko a przed pompa jest mocowana na chyba 4 sruby. te sruby własnie mocowane są do pompy czy do bloku?? Jesli do pompy to wszystko jasne. Pompa do roboty. Tylko dlaczego tak strzela?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie masz się co zastanawiać.

Z takim luzem na wałku pompy ja bym nie ryzykował nawet minuty jazdy.

Pompa do wymiany i to jak najszybciej.

 

Pompa wody mocowana jest do bloku silnika 4 śrubami.

Na ośkę pompy mocowane jest koło pasowe - które chyba pomyliłeś z osłoną (4 śruby) oraz nakręcane jest visco (lew gwint).

Do visco mocowane są łopatki wiatraka.

pzdr

yaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz. Wczoraj zamówiłem pompe z febi. Wymienie ja po pracy ale chyba na raty bo ciemno robi sie po 17 a z tym pewnie ze 2-3h zejdzie. Do Mechanika mam za daleko bo ok 15km. Sam ogarne:).

Dzieki jeszcze raz za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.