Skocz do zawartości

Wyjęcie turbiny


Nakonies

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie przymierzam się do wymiany gruszki przy turbinie ponieważ, sztanga nie dochodzi do zderzaka i co gorsza nie da się na niej uzyskać więcej (czyli mniej) niż -0.25 więc najprawdopodobniej gdzieś się grucha rozszczelniła. I tutaj zaczyna się moje pytanie: Czy ktoś kiedyś demontował turbinę i ma jakieś złote rady jak się za nią zabrać, co rozebrać, co wyjąć, gdzie szukać. Zdjęcia byłby nieocenioną pomocą ale na nie pewnie nie ma co liczyć. Szukałem na forum i nie mogłem znaleźć żadnej odpowiedzi, jedynie na angielskiej stronie znalazłem kilka wskazówek wyjęcia ale w e90, a jest kilka różnic.

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat

a czy jest możliwość wyjęcia turbo razem z kolektorem wydechowym? da radę tam włożyć klucz ?

są tam nakrętki więc mniejsze prawdopodobieństwo że któraś się urwię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wielkiej filozofii nie ma, odkręć dolot, zdemontuj filtr powietrza, pod filtrem masz 3 śrubki na torksa o ile pamiętam które trzymają turbinę, odkręcasz przewód olejowy od bloku i spływ oleju do miski, turbinę wyciągniesz od dołu możesz to zrobić z pierwszym katalizatorem będzie Ci łatwiej.

 

Trzeba jeszcze odpiąć podciśnienie sterujące od elektrozaworku i wtyczkę chyba że odkręcisz zaworek od turbiny to wtedy nie musisz tego robić.

Przy montażu wymień uszczelki montażowe.

 

Tu masz moje fotostory, niestety nie zrobiłem zdjęć krok po kroku

viewtopic.php?f=69&t=267595



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dostępem do węży nie ma problemu ciśnieniowy masz pod kolektorem wydechowym (za pokrywą rozrządu) dolny prawy róg na zdjęciu.

http://images67.fotosik.pl/688/37a80238e0209479.jpg

 

a powrotny przy misce oleju - nie mam na zdjęciu, to taki gumowy wężyk na cybant przykręcony.

 

Turbinę czyściłem benzyną ekstrakcyjną ale można do tego użyć zwykłej benzyny,



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Waszej pomocy udało mi się wyciągnąć turbinkę.. nawet sprawnie. Dla przyszłych "wyciągaczy":

1. Przyda się kilka kompletów kluczy, przedłużek, łamańców żeby dobrze podejść do odkręcenia kata od turbo.

2. Dobre ustawienie rury wydechowej aby miała miejsce do swobodnego wibrowania. ( ja musiałem poprawiać bo waliła o podwozie. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.