Skocz do zawartości

Wibracje i stukanie bmw F30


Riczi02

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry , mam do Was takie pytanie: Czy spotkał się ktoś z Was z następującym problemem?

Auto odpala, na niskich obrotach przy postoju strasznie "Trzepie" (siedząc na fotelu kierowcy , po prostu trzęsie mną ), zauważalne jest większe kopcenie z tłumika niż normalnie . Przy naciśnięciu gazu silnik wchodzi na obroty nadal z takimi wibracjami .

Na drugi dzień odpalam, obroty są już okej, lecz przy przyśpieszaniu tak do 2.5k obrotów słychać jakby jakieś stukanie . Ktoś wie co to może być? Może mieliście podobny problem.

Dziękuję, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziwny przypadek . Zapytam Was jeszcze czy jest możliwość że objawy podane w temacie znikną od tak? Jeśli nawet to są wtryski? W aucie było do zrobienia jeszcze 100km , rezerwa nie świeciła . Dolałem 10 litrów i objawy zniknęły . Możliwe że to wina paliwa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc problem póki co rozwiązany , byłem u mechanika też . Powiedział że bardzo możliwe to paliwo , oraz gdy się powtórzy takie coś to żeby wtedy podjechać . Dziękuję bardzo za pomoc .

Paliwo tankuje zawsze na orlenie , może na dnie jakiś gorszy osad był czy coś .. nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powracam z powrotem . Problem powrócił , postanowiłem już nie jeździć po pobliskich mechanikach tylko udać się do niezależnego serwisu BMW . Okazało się , że wszystkie wtryskiwacze są do wymiany , koszt w BMW ASO ok 2500 za sztukę albo i więcej , te same wtryskiwacze nowe będą za 1340 zł/szt ( ponieważ jest to niezależny serwis) . Objawy takie same jak opisywałem , w serwisie powiedzieli , żeby pod żadnym pozorem nie tankować bio/eko diesla na stacjach oraz na jakiś "nieznanych " . Podejrzewam właśnie , że to jest też przyczyną , ja tankuję zawsze na Orlenie zwykły ON albo Vervę , a auto kupiłem z przebiegiem ok 150 tyś w Niemczech , no a oni tam lubią sobie niestety jeździć na takich paliwach .

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.