Skocz do zawartości

Vs E46 - Ekonomizer


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na jakiej zasadzie działa ekonomizer w E46? Otorz jezdzilem swoim e36 tds i ekonomizer dzaiała jak powinien, czyli np. na postoju wskazówka odchyla sie maxymalnie w prawo pokazując maxymalne zuzycie chwilowe paliwa- jest to normalne. Jednak w e46 2.0D ekonomizer na postoju idzie maxymalnie w lewo wskazując "0" co moim zadniem jest jakąs totalna bzdurą.

Na jakiej zasadzie to działa?

Zauważyliście podobna sytuację u siebie?

Pytam wyłacznie dla zaspokojenia swojej ciekawości.

Uważam, że blizszy prawdy jest ekonomizer w e36.

 

Pozdrawiam

Kangurczak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W E30 też znika w otchłani ponad 20-30 litrów/100km.

Np. w Saabie na postoju pokazuje 99,9 l/100km.

 

Amerykańskie wersję BMW miały inaczej :?:

Oni tam przecież liczą ile mil przejedziesz na jednym galonie, a nie ile litrów pali na 100km :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Amerykańskie wersję BMW miały inaczej :?:

Oni tam przecież liczą ile mil przejedziesz na jednym galonie, a nie ile litrów pali na 100km :idea:

 

Dziala tak samo jak europejski. Jest tylko inaczej podpisany. Na postoju pokazuje maksymalne zuzycie paliwa tylko dlatego ze samochod nie pokonuje zadnej drogi. Wskaznik zuzycia odchyla sie maksymalnie w prawo pokazujac 0 mil z 1 galona (0mpg).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam ten sam problem w moim E39 jak silnik pracuje na "luzie" to wskazówka ekonomizera wskazuje na spalanie 0 a jak jade jest ok ?

Nie wiem dlaczego tak jest i jezeli ktoś wie co zrobic zeby bylo ok to prosze o porade. I czy ekonomizer jest powiazany z komputerem ktory jak go skasuje na postoju pokazuje 99,9 spalanie ?? Czy da się to jakoś przestawić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jest jak najbardziej okej. U mnie też tak pokazuje. Komputer pokładowy liczy swoje średnie spalanie na podstawie ilości wtryśniętych dawek paliwa i przejechanej drogi (benzyna/droga), a ekonomizer na podstawie aktualnej wtryskiwanej dawki i prękości (benzyna/prędkość). A jak ujmujemy gaz albo go wogóle nie dotykamy to do silnika paliwo się przecież nie dostaje o ile mi wiadomo i tak się dzieje w każdym silniku z wtryskiem i elektroniką dlatego pokazuje 0 bo zuzycia nie ma. W starszych modelach pokazuje maxymalne zuzycie paliwa na postoju ponieważ jest do silnika dawkowane paliwo, ale nie ma prędkości i wychodzi mu max. zużycie. W nowszych chyba panuje nad tym elektronika i nie straszy użytkownika spalaniem na postoju >30l tylko 0. Jak się myle niech mnie ktoś poprawi. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.