Skocz do zawartości

Kolizja Samochodowa a ASO [318i]


matekBMW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzisiaj miałem kolizje z autem. Samochód sprawcy wjechał mi w "dupę". Nie widać uszkodzeń wizualnie, ale uderzenie było dosyć mocne - głośny huk.

Patrząc z dołu widać połamane plastiki i jakieś inne elementy. Zdecydowałem się na naprawę w bezgotówką. Miałem dużo przygód z blacharzami/lakiernikami i nie bede ryzykował.

Tylko jedna rzecz mnie irytuje. Miałem 2 lata temu zderzenie i ASO Szczecin odmówiło mi naprawy bo samochód jest za "stary". Zgłosiłem to do BMW i zostałem nich przeproszony.

Ale później zadzwonił Pan z ASO i powiedział, że każde ASO ma swoje zasady i decyduje "SAMA" które auta będzie naprawione. Śmieszne.

Nie mieszkam już w okolicach Szczecina, najbliższe ASO jest we Wrocławiu. Czy tam robią jakieś problemy? Czy naprawiać auto w ASO?

Samochód jest mi potrzebny do pracy. Czy moge liczyc "jakies auto zastepcze"?

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ASO nie jest wyznacznikiem jakosci.

Znajdz po prostu dobry warsztat ktory Ci zeobi naprawe na czesciach oryginalnych o ile nie bedzie szkody calkowitej. Nastepnie, zawsze z szkody OC przysluguje Ci auto zastepcze na czas naprawy, nawet jezeli serwis tego nie zorganizuje to mozesz to zrobic w wypozyczalni samochodowej

Niestety duzo ASO odmawia naprawy samochodow starszych jak 10 lat, to normalne nie tylko w bmw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś mu dopisać, że chodzi o OC sprawcy bo jeszcze pójdzie do swoich ;)

 

Spokojnie :D aż taki bystry nie jestem :mrgreen:

 

 

 

A tutaj koledzy na forum naprawiają swoje BMW w ASO.

 

Ciekawe czy w Niemczech takie cyrki robią BARDZO WĄTPIĘ. Samochód serwisuje zazwyczaj na BMW OEM. No chyba, że nie ma w produkcji.

Moje 328Ci ma świeże serwisy z ASO w dokumentacji ( oryginalne bo kupiona fura w dojczu - nie od turasa )

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO w Szczecinie jest specyficzne. W promieniu 150 może nawet 200km nie mają żadnej autoryzowanej konkurencji w PL.

Wybierają sobie klientów, bo mogą sobie na to pozwolić.

Nie mam z nimi pozytywnych doświadczeń, znajomy też narzekał.

Osobiście nie słyszałem o nich żadnej pozytywnej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czasu przywrócenia samochodu do stanu sprzed szkody przysługuje Ci auto zastępcze od momentu kolizji.

Zrezygnował bym kompletnie z ASO, jak sam widzisz są problemy żeby go w ogole wzięli bo na tak starych autach nie mają na czym naciągnąć i zedrzec ubezpieczyciela bo wyjdzie szkoda całkowita. ASO w większości zlecają zewnetrznym firmom naprawe i nie świadczy to o żadnej jakości. Wybierz dobry nie autoryzowany warsztat na naprawę bezgotówkowa. Choć pokusilbym się o gotówkę i znalezienie samemu. Warsztatu, jak w tej części nie był bity to po naprawie przy sprzędazy tylko straci a grosza w kieszeni nie zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycenili przez telefon 1200zł. Brać? :mrgreen: :roll:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To akurat na dopieszczenie kwota. Teraz poproś o kasę na naprawę :D Sam w życiu nie uzyskasz kasy aby wykonać porządnie naprawę. Warsztat naprawi i wyciągnie z nich tyle ile powinni normalnie zapłacić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan z ASO jak usłyszał, że proponują mi 1200zł to parchnął śmiechem. Powiedział, że na 80% może być to szkoda całkowita.

Umówiłem się z nim na wizytę. Kosztorys ASO BMW WROCŁAW przekaże im i będą czekać na akceptacje.

 

Co dalej? Rozumiem, że ubezpieczyciel może dać większe odszkodowanie "do ręki" tylko jakie?

 

PS: ASO BMW z Wrocławia nie robi problemów jeśli chodzi o wiek auta..

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Max co mozesz uzyskac pismem od siebie to okolo 1500-1800, opcja gotowkowa bez faktur. Jak aso mowi o szkodzie calkowitej to na twoim miejscu oddalbym auto do warsztatu blacharsko lakierniczego i oni zrobia to za 3/4 tej kwoty, a unikniesz szkody calkowitej i problemow z ubezpieczalnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan tylko wspominał, że może być.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się jeszcze dopytać, czy mając jakąś usterkę w samochodzie np. mam do wymiany czujnik, który odpowiada za kontrole trakcji.

ASO będzie musiało dokonać "niezbędnych regulacji na mój koszt"? Czujnik już mam, ale wymiana w moim zaprzyjaznionym warsztacie bedzie dopiero za 2 tygodnie.

A ASO chcę samochód już na ten wtorek. Trochę wstyd jechać z awarią, ale chyba naprawa blacharska nie powinna dotyczyc silnika i osprzetu..

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo w ASO Szczecin chcieli wszystko naprawiac xD + oswiadczenie.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO BMW Wrocław i został wykonany kosztorys naprawy samochodu.

Spodobało mi sie podejście do klienta i do mojego BMW.

Oprócz naprawy blacharki - serwis z ASO zobaczy moją kontrolę trakcji i instalacje w tylnej klapie za free. Sami zaproponowali :)

Nikt nie zwracał uwagi na wiek auta... Nie podpisywałem żadnych durnych oświadczeń typu BMW Bońkowcsy.

Całkowicie inne podejście niż w ASO Szczecinie. Dlatego polecam ASO BMW Wrocław, a Szczecin Bońkowcsy radze omijać szerokim łukiem :]

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w szczecinie pół roku temu i mialem tam mały incydent ze zwierzyną. A ASO Szczecin było najbliżej bo akurat tam mieszkałem.

A We wrocku robie furę bo akurat tutaj jestem tymczasowo.

 

Co do zdarzenia. Przyjechał rzeczoznawca od ubezpieczalni.. stwierdził jeszcze więcej uszkodzeń.. w tym ruszona ściana.

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdarzenia. Przyjechał rzeczoznawca od ubezpieczalni.. stwierdził jeszcze więcej uszkodzeń.. w tym ruszona ściana.

Oj, żeby się nie okazało, że będziesz miał szkodę całkowitą.

 

Podstawowa rzecz przy naprawach bezgotówkowych, niech nic nie naprawiają bez akceptacji kosztorysu ze strony ubezpieczyciela bo będziesz sam płacił za rozbieżności w kosztorysach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedługo bede miał naprawe w ASO. Chciałbym doptytac o auto zastępcze.

Czy BMW da mi na czas naprawy auto zastepcze? Pan z ASO powiedział, że postarają się mi dać auto zastepcze lub spróbują załatwić od ubezpieczalni.

Wolałbym jednak z ASO BMW - bo wole BMW. A ubezpieczyciele robią problemy, a auta które dają ... wystarczy poczytać w internecie.

Czy jest szansa otrzymania BMW zastepczego? Np. Nowej trójki? Chętnie bym potestował ten model. :mrgreen:

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zastepcze otrzymasz bo takie jest twoje prawo w przypadku likwidowania szkody z tytulu oc sprawcy. A to jakie auto dostaniesz zalezy od tego jakie posiadasz, auto ci przysluguje z tej samej klasy lub o jedna nizsza. Po za tym stawki narzucone przez ubezpieczalnie sa wyraźnie nizsze za auto zastepcze niz wynajem samochodu np. przez aso, z tad pewnie moga sie nie dogadac, ale ciebie to nie interesuje, to oni moga sie sadzic z ubezpieczalnia o zwrot kosztow ponad ich stawki. Pytanie z innej beczki skoro twoj samochod jest nie sprawny i nie mozesz sie nim poruszac, dlaczego ci juz wczesniej nie przyznali, aso w ktorym robisz juz dawno to powinno zalatwic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto zastepcze otrzymasz bo takie jest twoje prawo w przypadku likwidowania szkody z tytulu oc sprawcy.

Tu bym napisał trochę inaczej.

Auto zastepcze to twoje prawo w przypadku likwidowania szkody z tytulu oc sprawcy, otrzymasz je jak się o nie upomnisz. :lol:

Ja dostałem jako zastępcze F30 318d raczej nie licz na lepsze silniki.

Odbiegając od tematu, to powiem, że nic specjalnego to nie było.

Na plus na pewno sterowanie funkcjami przez i-drive i sam wyświetlacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zalatwialem szkode to o nic sie nie upominalem, sami mi zaproponowali nie pytajac sie czy potrzebuje, oni za to nie placa tylko ubezpieczyciel, a jak za przeproszeniem dupy wolowe pracuja tam i nie wiedza jak sprawe zalatwiac z ubezpieczalniami to klient tylko traci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.