Skocz do zawartości

Brzęczący wydech w F10


myrek25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...
Witam .Mam dokuczliwy problem z rezonansem , drżeniem tłumika ( tak mi sie wydaje ) podczas jazdy w zakresie obrotów 2200 -2500 . Poniżej oraz powyżej tych obrotów wszystko w normie . Czy ktoś z szanownych kolegów borykał sie z takim problemem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Panowie ja również mam problem z brzeczeniem. Nie dość że dzwoni wastegate to teraz jeszcze coś dodatkowego:/ coś dzwoni przy dodawaniu gazu jakby wypadało w rezonans blacha o blache z przodu w okolicach katalizatora i plecionki. Byłem w 2 miejscach z tym ale nie zlokalizowano gdzie dokładnie. Najbardziej słychać to przy ok 1500 obrotów. Może miał ktoś podobnie? Proszę pomóżcie bo to brzeczenie doprowadza do szału.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo . Jak przytrzymam noga końcówki to dźwięk ustaje . Pozatym myśle ze coś jest nie tak z wydechem bo na jałowym gdy włączę na D strasznie buczy do tego po szarpuje lekko budą :/ chociaż myśle ze może to być zapchany dpf albo egr. Jak myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Jest wspawana. Ale nie zawsze to wina plecionki dlatego przed kupnem warto sprawdzić. Numer katalogowy BMW to: 18308589078, jeśli mieszkasz w UK to tu masz: https://www.ebay.co.uk/itm/BMW-GENUINE-DIESEL-PARTICULATE-FILTER-DPF-FLEXI-REPAIR-PART-18308589078-/172794965532
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

Miałem podobny problem a mianowicie podczas jazdy w niskim zakresie obrotow słyszałem denerwujący dźwięk brzęczenia. Okazało się, że musze wymienić łącznik elastyczny wydechu..., tak tez uczyniłem. Po wymianie problem nasilił się był irytujący, słyszalny do prędkości 60 km/h. Odwiedziłem kilku ,,fachowców’’ ale zero rozwiązania problemu. Wyczytałem na forum aby wstawać drugi łącznik elastyczny tak też uczyniłem w okolicy tłumika końcowego. Efekt jest zaskakujący super cichutko i przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Miałem podobny problem a mianowicie podczas jazdy w niskim zakresie obrotow słyszałem denerwujący dźwięk brzęczenia. Okazało się, że musze wymienić łącznik elastyczny wydechu..., tak tez uczyniłem. Po wymianie problem nasilił się był irytujący, słyszalny do prędkości 60 km/h. Odwiedziłem kilku ,,fachowców’’ ale zero rozwiązania problemu. Wyczytałem na forum aby wstawać drugi łącznik elastyczny tak też uczyniłem w okolicy tłumika końcowego. Efekt jest zaskakujący super cichutko i przyjemnie :)

 


Możesz podać miejsce gdzie został zamontowany drugi łącznik, może jakieś zdjęcie? Mam identyczny problem z moim wydechem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Koszt ok 300pln plecionka wspawana jest zaraz za wieszakiem na prostym odcinku rury. Ale na dłuższa metę nie do końca w 100% rozwiązało problem. Po przejechaniu ok 100 km rezonans wraca .. podczas jazdy z prędkością ok 60-70 km/h

Sam już nie mam pomysłów co zrobić ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
na wyjętym dpf zrobisz to dużo dokładniej a wyjęcie dpf w 2,0d to 20min
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
musi być odpowiednio elastyczna żeby nie przenosiła wibracji na wydech , polecam oryginał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.