Skocz do zawartości

Uszkodzony tylny kierunkowskaz w E91 LCI


kafi333

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli padl LEDowy kierukowskaz to jest to objete nota techniczna.

Nie daj sie naciagnac.

Wydales pieniadze m.in. na rzecz, ktora powinna sie zepsuc w tym samochodzie jako ostatnia.

Nie wstydz sie o nie walczyc.

 

Sprawdz ten link:

http://www.automd.com/tsb/bulletin_b289288/

 

Moim zdaniem pisz do nich o zwrot kasy za podlaczenie do kompa i wymiane lamp. Ja dostalem nowe i nic nie placilem.

Jak nie to do rzeczoznawcy i w miedzyczasie list do centrali BMW.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak. Padl Ci kierunkowskaz. ;)

Jedz z tym do serwisu i kaz sprawdzic zalecenia serwisowe dla 3-ki 2009 w sprawie oswietlenia zewnetrznego, oddac za diagnoze i wymienic lampe. Jak nie to do rzeczoznawcy o stwierdzenie wady ukrytej.

Profilaktycznie zadzwonilbym do BMW i zapytal o co chodzi z tym serwisem i czy wiedza, ze ich przedstawiciele utrudniaja osiagniecie "radosci z jazdy".

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak nie ma jak jest?

Przecież napisałem wyraźnie, że prawy kierunkowskaz padł (film w pierwszym poście) i że wymienili obie lampy

http://klub-bmw.pl/2011/07/25/wymiana-tylnych-lamp-w-bmw-e91/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcji serwisowej nie ma. Zalecenie serwisowe przy padnietym kierunkowskazie jest.

To juz ktorys raz mylona jest akcja z zaleceniem. Nie tylko w tym watku...

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcji serwisowej nie ma. Zalecenie serwisowe przy padnietym kierunkowskazie jest.

To juz ktorys raz mylona jest akcja z zaleceniem. Nie tylko w tym watku...

Zwał jak zwał - chodzi o to, że robią to za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 posty wyzej masz dowod na to, ze nazwa ma znaczenie. Akcji nie ma, a m.in. Tobie i mnie zrobili za darmo.

Warto wyrazac sie precyzyjnie. Dzieki temu latwiej cos na forum znalezc.

-------------------------------------------

pozdrawiam

obara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem swoje obie. Padły jedna po drugiej w przeciągu 2 tygodni :evil: Niestety zapłaciłem z własnej kieszenie bo gwarancji już nie miałem :cry: Teraz chodzi wszystko jak należy. Co prawda dostałem po 20% upustu na zakup lamp. Też mi łaska. Najdroższa wymiana kierunkowskazów z moim życiu!

 

Wymieniałem to w zeszłym roku jakoś na wiosnę.

http://i42.tinypic.com/2u7vjag.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam ,

dziś odebrałem samochód od lakiernika który malował tylny zderzak , po powrocie do domu okazało sie że lewy tylny kierunkowskaz miga szybko i połowa lampy tylnej nie świeci (e90 2009 ) ledy........

Co robić ....jak wymienić żarówke , ? Czy tam jest żarówka czy jakiś moduł? Jak to zrobić ? Czy możliwe że przy montażu zderzaka czegoś nie podpiął?

 

Pomóżcie koledzy........ :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylna klapa w góre i dobrać się do lamp . Sprawdzić połączenia i kostki oraz sprawność żarówek . W klapie pod zaślepką jest taka żółta gąbka trzeba ją delikatnie wyjąć lub rozciąć w miejscu gdzie sa gniazda żarówek .Generalnie łatwe zadanie w porównaniu do wymiany żarówek w ringach :duh:
Domek nad najczystszym jeziorem na Mazurach - Wakacje - Święta - Ferie - Weekendy - Sylwester -http://domkinarty.spanie.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez naprawy żadnej mam ten sam problem i niestety trzeba wymienić lampę... Koszt to ok. 450-800 zł zależnie od tego gdzie kupujesz (ASO czy hurtownia, internet), a w Polsce po VIN serwisy nie kwapią się do wymiany tych lamp, choć oficjalnie BMW przyznaje że ma problem... Co więcej wcześniej namówią Cię na podpięcie do komputera i skasują kilka stówek, choć doskonale wiedzą co to za problem.

Co zrobić - kupić używkę na alledrogo za 100, bo może działać dobrze tyle samo co nowa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze ledy sa nie wymienialne jest nie do konca prawda, nie powinno sie ich wymieniac ale taka mozliwosc istnieje. Ja mialem ten sam problem, trafilem na "zapalenca elektryki samochodowej" i wymienil. :D Lecz wiem ze i tak czeka mnie wymiana na nowa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze ledy sa nie wymienialne jest nie do konca prawda, nie powinno sie ich wymieniac ale taka mozliwosc istnieje. Ja mialem ten sam problem, trafilem na "zapalenca elektryki samochodowej" i wymienil. :D Lecz wiem ze i tak czeka mnie wymiana na nowa.

 

Ja mam jeszcze prawie nowa w domu lezyc. Bo blad zrobilem przy zakupie :D a sprzedawca nie chcial przyjac spowrotem. Zglos sie jak jestes zainteresowany. Mam wlasnie lewa lezec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Witam,

Panowie możecie podać nr zalecenie serwisowego dla tego przypadku z tylnymi lampami LED? Ewentualnie adresy serwisów, gdzie wykonaliście taką naprawę?

 

Ja pisałem do czterech serwisów odnośnie akcji serwisowej lub zalecenia serwisowego i dostałem odpowiedź negatywną.

 

udało mi się dotrzeć do czegoś takiego, na co się powoływałem i lipton

 

Service Bulletin Number:

SI-B-63-06-10

NHTSA ID #:

10034186

Bulletin Date:

Sat, 05/01/2010

Failing Component(s):

123000 EXTERIOR LIGHTING:TAIL LIGHTS

123100 EXTERIOR LIGHTING:TAIL LIGHTS:SWITCH

Summary:

BMW: LEDS IN REAR LAMP INOPERATIVE. THE LEDS (LIGHT EMITTING DIODES) IN THE OUTER LEFT OR OUTER RIGHT REAR LAMP ARE INOPERATIVE. AFFECTED ARE THE LEDS FOR THE PARKING LAMP/TAIL LAMP OR THE TURN SIGNALS. NO CHECK CONTROL MESSAGE IS DISPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam. Mam problem z prawym tylnym kierunkowskazem, który raz działa prawidłowo, a innym razem miga szybciej. Wtedy pojawia się kontrolka. Skoro raz działa a innym razem nie to znaczy ze prawdopodobnie lampa jest ok, więc jest coś nie tak ze stykami albo przerywaczem? Gdzie zatem go szukać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź masę, bo to częsty problem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Polak potrafi wszystko :cool2:

BMW jedna zrobło lampy tak, że wymieniasz cały modół...

Witam podpowiesz jak rozebrać te lampy?

U mnie z lewej strony bardzo słabo świecą te dwa paski czerwone (pozycyjne?) A z prawej miałem tylko raz przypadek że kierunkowskaz migał raz szybko raz wolno z różną mocą świecenia tak jakby nie było styku ale narazie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

 

mam wlasnie problem z jedna lampa LED w poliftowej e91 2011r. Slabiej swieca mi paski w porownaniu z druga lampa. Ktos znalazl rozwiazanie sprawy? Dodam tylko ze jak poruszalem raz tymi kabelkami w lampie to na chwilę pomoglo.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.